• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Chciał skoczyć z wiaduktu, uratowali go policjanci i przechodnie

on
1 sierpnia 2022, godz. 13:15 
Opinie (158)
Zgłoszenie o mężczyźnie na wiadukcie dyżurny odebrał w sobotę w nocy. Zgłoszenie o mężczyźnie na wiadukcie dyżurny odebrał w sobotę w nocy.

51-latek chciał skoczyć z wiaduktu w centrum w Gdańsku. Mężczyzna wszedł na jego krawędź znajdującą się ok. 15 metrów nad torami kolejowymi. Dzięki pomocy przechodniów i negocjacjom z policją desperata udało się uratować.Zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie chce skoczyć z wiaduktu przy przystanku tramwajowym na węźle OkopowaMapka, dyżurny gdańskiej komendy odebrał w sobotę w nocy.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

- Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który stał nad torami kolejowymi po zewnętrznej stronie barierki. Desperat kilkukrotnie robił znak krzyża i widać było, że szykował się do skoku. Jeden z policjantów natychmiast rozpoczął negocjacje z mężczyzną, próbując odwieść go od jego zamiarów - relacjonuje podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Wezwanie służb i prośba o wstrzymanie ruchu pociągówW czasie podjętych rozmów z mężczyzną drugi z funkcjonariuszy skontaktował się z dyżurnym i wezwał na miejsce straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Dyżurny powiadomił też Straż Ochrony Kolei o konieczności wstrzymania ruchu kolejowego na tym odcinku.

- Policjant przez cały czas spokojnie rozmawiał z mężczyzną, który w pewnym monecie zaczął przesuwać się w kierunku drugiego funkcjonariusza. Kiedy desperat znalazł się blisko policjanta, ten chwycił go i z pomocą kolegi oraz przechodniów przeciągnął go na bezpieczną stronę barierki - dodaje podinspektor Ciska.

Kamery z policyjnych mundurów nagrały akcję ratunkowąNa miejscu pojawiła się załoga pogotowia i zabrała mężczyznę do szpitala.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie bliskiej ci osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukać pomocy można też w instytucjach takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej (telefon: 58 511 01 21), który jest czynny przez całą dobę. Istnieją też bezpłatne linie telefoniczne:
  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny siedem dni w tygodni w godzinach 14-22,
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (158)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.