Fakty i opinie

stat

Chuligani dewastują jarmark jeszcze przed otwarciem

Niemal każdej nocy wandale niszczą skrzynki elektryczne i stragany, które znajdują się  na Targu Węglowym.
Niemal każdej nocy wandale niszczą skrzynki elektryczne i stragany, które znajdują się na Targu Węglowym. materiały prasowe

Jeszcze nie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, a ochrona imprezy od tygodnia, najczęściej nocą, zmaga się z wandalami i chuliganami, którzy niszczą iluminacje i dokonują prób kradzieży ze straganów na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska.W sobotę 1 grudnia rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, który w tym roku sięga aż do dziedzińca Forum Gdańsk. Jego sercem, jak co roku, jest Targ Węglowy.

Ponad tydzień temu rozpoczęło się ustawianie straganów i iluminacji na Targu Węglowym, jednak ochrona nie miała ani jednej spokojnej nocy.

- Co noc na Targu Węglowym jest niespokojnie, a obecnie problemy jeszcze się nasiliły. Jest coraz więcej bójek, które często prowokowane są przez klientów klubu, który znajduje się w budynku LOT-u - mówi Dariusz Sokołowski, szef ochrony z firmy Tajfun, zajmujący się ochroną na zlecenie Międzynarodowych Targów Gdańskich, które organizują Jarmark Bożonarodzeniowy czy św. Dominika.
W ostatnim czasie chuligani zdewastowali skrzynki z prądem wyrywając z nich kable i zaczęli nimi rzucać. Dochodziło też do niszczenia straganów i rzucania deskami w ochronę oraz do prób kradzieży choinek i zrywania oświetlenia. Notoryczne uszkadzana jest też iluminacja.

Chuligani uszkadzają też elementy świątecznej iluminacji.
Chuligani uszkadzają też elementy świątecznej iluminacji. materiały prasowe
- Gdy kilka dni temu próbowaliśmy ująć kilku obywateli Ukrainy podczas kradzieży choinek, zbiegło się kolejnych ośmiu mężczyzn i skończyło się na tym, że pracownicy naszej agencji dostali butelkami po głowach, byli kopani i bici, dopiero po przyjeździe naszej grupy interwencyjnej udało się sytuację opanować - opowiada Sokołowski.
O tym, że Targ Węglowy jest niespokojny nocą, wiadomo nie od dziś. Jest to bowiem miejsce krzyżujących się tras ludzi idących lub wracających z imprez. Latem w tej okolicy mężczyzna został zraniony w szyję butelką.

- W tym roku jarmark ma większą skalę, choinki mamy też w tunelu na terenie Forum Gdańsk, a sam Targ Węglowy jest gęściej zabudowany stoiskami niż w poprzednich latach, więc trudniej jest zlokalizować ewentualne zagrożenie. Dlatego zwiększyliśmy liczebność ochrony szczególnie w porze nocnej i weekendy - zapewnia Krzysztof Damszke z MTG.
Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika miejskiej policji, ze względu na niewielkie straty incydenty na Targu Węglowym nie są oficjalne zgłaszane. Policja wspiera ochronę wysyłając nocą patrole w ten rejon.

Opinie (441) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.