Fakty i opinie

Chuligani zaatakowali młodych piłkarzy i ich rodziców

Najnowszy artukuł na ten temat

Kibice Arki przeprosili młodych lechistów

Policja już wytypowała większość sprawców napadu na rodziców młodych piłkarzy.
Policja już wytypowała większość sprawców napadu na rodziców młodych piłkarzy. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Dwunastu zamaskowanych chuliganów zaatakowało rodziców dzieci, które w niedzielę brały udział w młodzieżowych zawodach piłkarskich w Redzie. Policja zatrzymała już pierwszych podejrzanych.Czym jest dla ciebie kibicowanie?

to przede wszystkim wspieranie swojej drużyny 69%
to także niechęć dla przeciwników, ale tylko na boisku 12%
kibicowanie jest jak religia, nie uznaje kompromisów 19%
zakończona Łącznie głosów: 2001
Do zdarzenia doszło podczas rozgrywanych w Zespole Szkół nr 1 w Redzie zawodów Jedynka Reda Cup, w których uczestniczyli młodzi piłkarze (do 9 lat) z całego kraju. Wśród nich byli też najmłodsi, 7-letni zawodnicy Lechii Gdańsk. Kibicowali im ich rodzice.

- W pewnym momencie do szkoły weszło dwanaście młodych osób. Wszyscy mieli naciągnięte na twarz czapki Arki Gdynia - mówi asp. szt. Wiesław Krauze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

- Napastnicy zrywali szaliki klubowe zarówno rodzicom, jak i chłopcom. Jednego z rodziców przewrócili i w kilku kopali po głowie i całym ciele, uszkodzili mu również aparat fotograficzny. Zaatakowali również dzieci, którym próbowali zerwać z rąk opaski klubowe - opowiada pan Dawid, który jest kierownikiem drużyny chłopców Lechii Gdańsk.

Zdarzenie trwało kilkadziesiąt sekund, napastnicy zniknęli równie szybko, jak się pojawili. Policja pojawiła się z kolei na miejscu dopiero kilkanaście minut później, a wraz z nią... prawdziwi kibice Arki Gdynia.

- Zdecydowanie odcięli się od zachowania chuliganów. Zapewnili też poszkodowanych, że wyrównają im straty poniesione w wyniku napadu - mówi asp. sztab. Wiesław Krauze.

O zdarzenie pytamy też jednego z członków zarządu Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki. - O całym zdarzeniu dowiedzieliśmy się z relacji medialnych. Oczywiście nie popieramy takich działań, ale też nie zamierzamy tej sprawy w ogóle komentować - stwierdził.

Jak poinformowali nas policjanci z Wejherowa, policja wytypowała już część sprawców napadu - obecnie trwają ich zatrzymania.

Oświadczenie Arki Gdynia wydane 14 lutego

W związku z informacjami dotyczącymi zajść jakie miały miejsce podczas niedzielnego turnieju "Jedynka Reda Cup" Arka Gdynia SSA oświadcza, że stanowczo potępia wszelkie przejawy przemocy, szowinizmu i nietolerancji które doprowadziły do wydarzeń jakie miały miejsce w Redzie na turnieju piłkarskim dla dzieci .

Wyrażamy przekonanie iż odpowiednie służby w trybie pilnym doprowadzą do identyfikacji i zatrzymania naruszających prawo w celu ich ukarania . Osoby, które eksponując barwy klubu dopuszczają się takich czynów powinny zostać przez środowisko wyeliminowane z uczestniczenia w jakichkolwiek wydarzeniach sportowych.

Szczególnie ubolewamy, że zachowania zaistniałe w Redzie dotknęły dzieci ponieważ jakakolwiek rywalizacja sportowa nie powinna zniszczyć w nich idei współzawodnictwa i kształtowania postawy szacunku dla przeciwnika .

W odpowiedzi na pismo Lechii Gdańsk skierowane w dniu dzisiejszym do naszego Klubu informujemy, iż Arka Gdynia SSA oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia podejmują wszelkie możliwe przedsięwzięcia, aby nie dochodziło do jakichkolwiek aktów przemocy szczególnie w trakcie turniejów dzieci i młodzieży.

Jednocześnie przyjmujemy propozycję współpracy mającej na celu wypracowanie mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na turniejach organizowanych w Trójmieście. Ze strony Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki oczekujemy również podjęcia odpowiednich działań w celu unikania incydentów hańbiących barwy naszego Klubu.

Opinie (1123) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.