Fakty i opinie

stat

Chylonia: od dwóch tygodni mieszkańcy nie mają gazu

interwencja trojmiasto.pl
Mieszkańcy nie mają gazu od dwóch tygodni i wiele wskazuje na to, że nie będą go mieli też na święta.
Mieszkańcy nie mają gazu od dwóch tygodni i wiele wskazuje na to, że nie będą go mieli też na święta. fot. trojmiasto.pl

75 rodzin z bloku przy ul. Chylońskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni nie ma gazu od prawie dwóch tygodni. I nie wiadomo, czy do Wielkanocy się to zmieni. Administrator wini mieszkańców, którzy mają nie stosować się do zaleceń gazowników, a lokatorzy zarządcę budynku, który ma ich zbywać kolejnymi wymówkami.Miewasz problemy z administratorem swojego budynku?

tak, często

22%

sporadycznie

32%

nie, nigdy

46%
Gaz w mieszkaniach budynku przy ul. Chylońskiej 135 zobacz na mapie Gdyni został wyłączony 15 marca. Nie zanosi się na to, by dotarł do mieszkań w najbliższych dniach przedświątecznych, kiedy w kuchni jest niezbędny.

Mieszkańcy: dziwne wymówki zarządcyJak relacjonują mieszkańcy, kontakty z zarządcą budynku - firmą Irenal okazały się bezowocne.

- Jesteśmy zbywani wymówkami, że firma nie może odnaleźć dokumentacji, że nie ma wszystkich lokatorów w mieszkaniach, by otworzyć kurki z gazem lub że nie ma funduszy na naprawę w sobotę - denerwuje się pan Mariusz, jeden z lokatorów bloku.
Przedstawiciele zarządcy budynku przekonują, że próbują uporać się z problemem. Jako jeden z powodów, dla których się to jeszcze nie udało, podają wersję prezentowaną lokatorom, o tym, że niektórzy mieszkańcy nie dopuszczają gazowników do przeprowadzenia testów instalacji.

Zarządca: robimy co możemy- Rozszczelnienie zostało zlokalizowane w piwnicy. Dwa razy w ciągu tego czasu byli na miejscu gazownicy, by przeprowadzić próbę szczelności instalacji i napełnić przewody gazem. By próba była pozytywna wszyscy mieszkańcy muszą mieć zakręcone kurki. A to okazuje się nie takie proste. Trzeba teraz wejść do każdego mieszkania i sprawdzić, w którym z nich jest problem - opowiada jedna z pracownic firmy Irenal.
Przedstawiciele zarządu, nie chcą ryzykować tym, by gaz popłynął do mieszkań, bez dokładnego sprawdzenia instalacji.

- Wszyscy się denerwujemy, rozumiem stres mieszkańców, ale nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy gaz zostanie przywrócony. Na pewno jesteśmy w kontakcie z gazownią i robimy wszystko, by ulżyć mieszkańcom - zapewniają pracownicy firmy Irenal.

Opinie (183) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.