• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ciekawe spacery po zakamarkach Trójmiasta

Patryk Szczerba
7 czerwca 2024, godz. 12:40 
Opinie (23)
Na zdjęciu jedna z modernistycznych willi przy ul. Archtektów w Orłowie. Na zdjęciu jedna z modernistycznych willi przy ul. Archtektów w Orłowie.

Po nieznanych zakątkach Orłowa, po zakamarkach Drogi Królewskiej, architektoniczny po Wrzeszczu czy po Westerplatte - weekend będzie obfitował w spacery z przewodnikami po ciekawych miejscach w całym Trójmieście. Spotkania odbywają się w sobotę i niedzielę, niektóre są płatne, inne darmowe.Pogoda zapowiada się spacerowa, więc organizatorzy spaceru po Orłowie liczą, że dołączy do nich spora liczba mieszkańców i turystów. Start w niedzielę o godz. 11 przy wejściu do "plastyka"Mapka.

IMPREZY I WYDARZENIA Wszystkie weekendowe imprezy

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
lip 21
II Baltic Opera Festival 2024: Jaś i Małgosia
Kup bilet
lip 20-25
II Baltic Opera Festival 2024
Kup bilet
lip 19-21
Globaltica
Kup bilet


Orłowo wielu kojarzy jedynie z klifem, molo i plażą. Wędrówka po ulicach dzielnicy pokaże, że to jednak coś więcej niż tylko zakątki oblegane przez turystów i odpoczywających mieszkańców. Głównym motywem spaceru będzie architektura.- Tym razem trasa Archi-Spaceru uwzględnia obiekty zarówno związane z historią tzw. Orłowa Morskiego, w tym liczne przykłady architektury funkcjonalnej, m.in. willowo-ogrodowej, zdrojowej, jak i realizacje w duchu "awangardy" modernizmu - zachęcają organizatorzy.


Zajrzyj do opuszczonej szklarniA gdy komuś będzie mało, może zajrzeć do... opuszczonej szklarni, która znajduje się w parku KolibkiMapka. Ten interesujący punkt nieopodal Galerii Klif przyciąga miłośników fotografii i nieoczywistych sesji zdjęciowych.


Nie bez powodu szklarnia stała się jedną z najbardziej "instafriendly" lokalizacji w Trójmieście. Trzeba jednak uważać, bo to niszczejący obiekt.

Więcej o opuszczonej szklarni w Kolibkach Więcej o opuszczonej szklarni w Kolibkach

Tak wygląda szklarnia. Film z 2022 r.


Wielu z nas spacerowało tędy tysiące razy, ale mało kto zna ciekawe zakamarki Drogi Królewskiej. W weekend można to nadrobić. Wielu z nas spacerowało tędy tysiące razy, ale mało kto zna ciekawe zakamarki Drogi Królewskiej. W weekend można to nadrobić.
Warto też pomyśleć nad spacerem między Sopotem i Orłowem, który zapewni atrakcje inne niż architektoniczne. Trasę prezentowaliśmy w jednym z odcinków naszego letniego cyklu sprzed dwóch lat.

Więcej na temat trasy spaceru Orłowo-Sopot Więcej na temat trasy spaceru Orłowo-Sopot

Ciekawe spacery po GdańskuTakże w Gdańsku fani architektury będą mieli co robić. W sobotę i w niedzielę odbędą się architektoniczne spacery po Wrzeszczu. W sobotę będzie można zwiedzić też Drogę Królewską i Westerplatte.

Sobotni spacer będzie okazją to poznania 300-letniej historii Westerplatte. Sobotni spacer będzie okazją to poznania 300-letniej historii Westerplatte.

Wydarzenia

Spacer z Przewodnikiem: Gdańsk - Droga Królewska i ciekawe zakamarki Głównego Miasta

47 zł
spacer

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 2024

25 zł
spacer

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 2024

25 zł
spacer

Westerplatte 300. Spacer "Od wydmy do bastionu"

spacer

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane