Fakty i opinie

stat

Ciężarówka przewróciła się na Szadółkach. Utrudnienia trwały 9 godzin

Ok. godz. 13 na obwodnicy Trójmiasta doszło do poważnego wypadku. Na wysokości Szadółek zobacz na mapie Gdańska, na jezdni w stronę autostrady A1 przewróciła się ciężarówka z naczepą. Ruch w stronę autostrady został całkowicie wstrzymany na ok. 9 godzin.Aktualizacja, godz. 22:10 Służbom udało się usunąć ciężarówkę, która uległa przewróciła się ok. godz. 13 na obwodnicy. Ruch wrócił do normy.

Aktualizacja, godz. 18:19 Jeszcze sześć godzin może zająć usuwanie przewróconej ciężarówki na obwodnicy w Szadółkach. Gdy pojazd zostanie odholowany z miejsca wypadku poinformujemy o tym.

Wszystkim planującym przejazd obwodnicą zalecamy w dalszym ciągu jazdę do obwodnicy południowej przez miasto.


Aktualizacja, godz. 18:20 Policja zamknęła część obwodnicy i apeluje do kierowców o niekierowanie się na ekspresówkę między węzłami Karczemki a Południe. Na miejsce wypadku został wysłany ze Starogardu Gdańskiego specjalistyczny sprzęt, który postawi przewrócony pojazd na koła. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie nawet do trzech godzin.

Przewrócona ciężarówka leży w poprzek jezdni blokując ruch na obwodnicy.


Aktualizacja, godz. 13:50 Do wypadku doszło dokładnie na wysokości hipermarketu OBI.

- Potwierdzam, że w wypadku została poszkodowana jedna osoba. To kierowca ciężarówki, został już przetransportowany do szpitala. Nie mam informacji, w jakim stanie się znajduje. Ruch na obwodnicy w kierunku autostrady jest całkowicie wstrzymany. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej. Z kolei nasi funkcjonariusze organizują objazd dla kierowców ulicami Jabłoniową i Przywidzką - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jak informują nasi czytelnicy, obwodnica jest całkowicie nieprzejezdna w obu kierunkach. W stronę autostrady A1 korek tworzy się już na wysokości węzła Matarnia, zaś w stronę Gdyni od łącznika z Południową Obwodnicą Gdańska.

Utrudnienia potrwają nawet kilka godzin. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy na miejscu zdarzenia pojawi się specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu uda się postawić ciężarówkę z powrotem na kołach.


Informację o wypadku przekazali nam czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Nasz czytelnik nagrał sytuację, gdy jeden z kierowców próbuje "wydostać się" z korka, jaki utworzył się na obwodnicy na Szadółkach. Przypomnijmy, że ok. godz. 13 przewróciła się tam ciężarówka. Leżący w poprzek jezdni pojazd całkowicie zablokował ruch na obwodnicy w kierunku autostrady A1.


Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Wiadomo jedynie, że w jego wyniku poszkodowana została jedna osoba. Korek tworzy się także w przeciwnym kierunku.

Obwodnica w kierunku A1 jest całkowicie zablokowana.

Opinie (759) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.