Fakty i opinie

stat

Ciężarówka wjechała w bmw w tunelu pod Martwą Wisłą


W zakorkowanym tunelu pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska doszło w piątek do kolizji. W stojące w korku auto osobowe wjechała ciężarówka. Nikomu nic się nie stało, ale przez kilkadziesiąt minut ruch w kierunku Letnicy był utrudniony.Z jaką prędkością najczęściej poruszasz się tunelem pod Martwą Wisłą?

50 km/h 9%
70 km/h 45%
szybciej niż 70 km/h 29%
szybciej niż 100 km/h 17%
zakończona Łącznie głosów: 1915
O problemie korków wylewających się na prawy pas tunelu w kierunku Letnicy informowaliśmy już wielokrotnie. W ubiegłym roku, gdy kłopoty się nasiliły i korki pojawiały się niemal każdego dnia, inżynierowie ruchu zadecydowali o czasowym włączaniu sygnalizacji na rondzie przy Marynarki Polskiej, by wstrzymać ruch na górze i pozwolić samochodom wyjeżdżającym z tunelu na płynne włączenie się do ruchu.

Rozwiązanie się sprawdziło, ale tylko na chwilę, bo ruch w tunelu z każdym miesiącem wzrasta. W wakacje padł nowy rekord ruchu pojazdów w tunelu pod Martwą Wisłą. W lipcu i sierpniu obiema rurami pojechało ponad 400 tys. kierowców w każdym miesiącu.

W piątek przed godz. 7 na łącznicy wjazdowej na rondo przy Marynarki Polskiej znów powstał korek, który "wylał się" na prawy pas w tunelu. W stojące na jego końcu bmw w pewnym momencie wjechało auto ciężarowe marki mercedes. Z nagrania z kamer monitoringu w tunelu wynika, że kierowca ciężarówki prawdopodobnie zagapił się i na wyhamowanie i ominięcie korka zabrakło mu miejsca i czasu.

O zdarzeniu jako pierwsi informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.


- Kierowca mercedesa został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 250 zł - wyjaśnia Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikomu nic się nie stało. Zdarzenie wywołało utrudnienia w ruchu. Prawy pas został wyłączony z ruchu, a na czas sprzątania rozsypanych na jezdni elementów uszkodzonych samochodów trzeba było zamknąć także lewy pas.
Obecnie ruch w tunelu wrócił do normy.

Łącznica z tunelu na rondo powoduje też problemy zimą. Gdy się korkuje, samochody ciężarowe mają problem na stromym podjeździe. Zarządca chciał w tym roku zainstalować tam ogrzewanie jezdni, ale na dwa ogłoszone przetargi nie odpowiedziała ani jedna firma. Postępowanie ma zostać powtórzone, a ogrzewanie zainstalowane w przyszłym roku.

Opinie (172)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.