Fakty i opinie

stat

Ciężarówki zniszczyły drogę, deweloper musiał naprawić

interwencja trojmiasto.pl

Ulica Spółdzielcza zobacz na mapie Gdyni w Gdyni została kompletnie zniszczona przez ciężarówki dojeżdżające na pobliską budowę. Po naszej interwencji ruch samochodów został wstrzymany, a inwestor musiał ją naprawić. To niejedyny problem z miejskimi drogami gruntowymi, których w Gdyni jest ok. 80 km.Czy Gdynia powinna inwestować w utwardzenie dróg gruntowych?

nie, mieszkańcy sami powinni o to zadbać 11%
tak, to obowiązek miasta 89%
zakończona Łącznie głosów: 1373
- Miejska droga jest od dwóch tygodni rozjeżdżana przez wywrotki wywożące ziemię z budowy na ul. Bernadowskiej zobacz na mapie Gdyni. Tony ziemi zwożone są z terenu budowy osiedla Nowe Kolibki w Orłowie przez ul. Spółdzielczą, a mieszkańcy już nie mają możliwości przejścia, a nawet wyjechania autem do pracy - poinformował nas pan Maciej, mieszkaniec ul. Spółdzielczej.
Rzeczywiście, gruntowa droga była cała w koleinach, przejechanie samochodem osobowym wymagało wręcz cudu. Niebawem problem powinien być jednak załatwiony.

- Obecnie ruch aut ciężarowych został tam wstrzymany. Na ul. Spółdzielczej nikt nie ma zgody na poruszanie się autami ciężarowymi (poza pojazdami służb komunalnych). Droga obecnie jest remontowana przez dewelopera - mówi Bogusław Moniuszko, kierownik działu dróg ZDiZ w Gdyni.
W najbliższy poniedziałek ul. Spółdzielcza zostanie też dodatkowo oznakowana. Będzie tam zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 3,5 ton. Znak pozwoli jedynie na korzystanie z niej służbom komunalnym.

- Droga została przez Invest Komfort miejscowo utwardzona. Natychmiast po jej częściowym naruszeniu mającym miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia, przystąpiliśmy do jej naprawy i jest przejezdna. Dodatkowo w najgorszych miejscach wykonaliśmy podbudowę z gruzobetonu, powierzchniowo usypaliśmy piasek oraz dogęściliśmy drogę. Generalnie stan tej drogi w trakcie jej użytkowania na cele budowy nie tylko się nie pogorszył, ale uległ poprawie ze względu na prace, polegające na jej utwardzeniu, m.in. poprzez częściowe wyłożenie płytami betonowymi - podkreśla Marta Szymczak, rzecznik prasowy Invest Komfort.

Mieszkańcy proszą o utwardzenie drógProblemu by nie było, gdyby nie to, że droga jest gruntowa. Miejskich dróg o takim standardzie i braku utwardzenia jest obecnie w Gdyni ok. 80 km - nie licząc dróg wewnętrznych. Jedną z nich jest ul. Potasowa zobacz na mapie Gdyni, której mieszkańcy także czekają na remont.

- Ulica ta nawet przy niewielkich opadach deszczu jest nieprzejezdna. Duże problemy z przejściem tą ulicą mają również ludzie starsi. Rodzice z małymi dziećmi w wózkach nie mają możliwości przejazdu przez zalegające tam błoto. Sytuacja z dnia na dzień robi się coraz bardziej dramatyczna, a warunki pogarszają się od 10 lat. Problemy z wjazdem mają kurierzy, a część z nich odmówiła dostarczenia przesyłek pod wskazany adres. Ostatnio w błocie zakopała się również śmieciarka, która przez cztery godziny nie mogła wyjechać - wylicza pan Piotr, przypominając, że ul. Potasowa jest ledwie 7 km od centrum Gdyni.
Mieszkańcy chcieliby, by miasto ułożyło choć płyty yomb, które byłyby dla nich wybawieniem. Nieprędko doczekają się jednak zmian.

- Do wykonania utwardzenia, ze względu na położenie drogi, niezbędne jest wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie sieci kanalizacji deszczowej. Zadanie nie jest przewidziane do realizacji w bieżącym roku - rozwiewa nadzieje Bogusław Moniuszko. - Istnieje jednak możliwość przyśpieszenia jego realizacji w przypadku finansowania ze środków przeznaczonych na realizację zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Pogórze - dodaje.

Opinie (196) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.