Fakty i opinie

Cisowa: przeprowadzka centrum sąsiedzkiego przez remont

Najnowszy artukuł na ten temat

Oksywie: schody połączą dwie części dzielnicy

Uczestnicy zajęć w Cisowej przeniosą się do pobliskiej szkoły, bo Gdynia zaczyna remont placówki.
Uczestnicy zajęć w Cisowej przeniosą się do pobliskiej szkoły, bo Gdynia zaczyna remont placówki. fot. Aleksander Trafas/LIS

Modernizacja Przystani Chylońska 237 ruszy pod koniec października. Na początku będą wykonywane drobne prace, które nie pozwolą na prowadzenie zajęć i warsztatów. W tym czasie uczestnicy przeniosą się do sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 31.Brałe(a)ś kiedyś udział w zajęciach lub warsztatach w centrum sąsiedzkim?

tak, wielokrotnie 6%
tak, raz 4%
nie, nie zdarzyło się 90%
zakończona Łącznie głosów: 112
Przystań Chylońska 237 to centrum sąsiedzkie północnych dzielnic Gdyni. Mimo że budynek, w którym działa placówka, nie został przystosowany do zajęć, we wrześniu 2018 r. został otwarty.

Kapitalny remont budynku, w którym mieści się Przystań Chylońska 237, planuje się na przyszły rok i ma on potrwać do 2021 r. W pierwszym kwartale 2020 r. na biurka urzędników ma trafić dokumentacja projektowa inwestycji. Gdynia zapłaci za nią blisko 150 tys. zł.

Plany dotyczące modernizacji nie zmieniają się. Uczestnicy zajęć już jesienią będą musieli opuścić budynek, bo w październiku mają rozpocząć się pierwsze prace modernizacyjne.

- Pierwsze prace niewymagające szczegółowych rozwiązań projektowych, związane na przykład z odpowiednim przygotowaniem przestrzeni posadzkowych i koniecznymi rozbiórkami, będą mogły być wykonane w najbliższym czasie. Takie działanie może znacząco wpłynąć na skrócenie procesu związanego z przystosowaniem całego obiektu do potrzeb Przystani - opowiada Aleksandra Dylejko, rzecznik Laboratorium Innowacji Społecznych.
Remont budynku przy Chylońskiej 237 ma potrwać 18 miesięcy. Realizowane prace będą prowadzone zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Budynek zostanie lepiej przystosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Koszt jest na razie nieznany, bo przetarg na prace budowlane zostanie ogłoszony dopiero w pierwszym kwartale następnego roku.

Gdzie będą odbywać się zajęcia już pod koniec października?

- Za sprawą gościnności SP nr 31 w Gdyni remont nie pozbawi społeczności sąsiedzkiej dostępu do bogatego programu oferowanego przez centrum sąsiedzkie. Zajęcia będą się odbywały na terenie szkoły - informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Opinie (19) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.