• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Cmentarz Witomino. Jak znaleźć nagrobek zmarłego na Wszystkich Świętych 2021?

Klaudia Cichocka
30 października 2021, godz. 10:35 
Opinie (2)
Cmentarz Witomiński to największa nekropolia w Gdyni - zlokalizowana jest na powierzchni 23 ha. Cmentarz Witomiński to największa nekropolia w Gdyni - zlokalizowana jest na powierzchni 23 ha.

Największy i jeden z najstarszych cmentarzy w Gdyni to miejsce spoczynku dla ponad 35 tys. gdynian. Cmentarz Witomiński charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu i bogactwem roślinności. Na terenie nekropolii znajduje się również kaplica, kolumbaria oraz ściana pamięci osób, które nie mają nagrobka.Gdyński cmentarz Witomino - historia nekropoliiCmentarz Witomino otwarto w 1929 roku. Mieści się przy ul. Witomińskiej 76 i zajmuje powierzchnię 23 ha. Obecnie wszystkie miejsca są zajęte, a pogrzeby odbywają się wyłącznie do istniejących grobów. Rocznie odbywa się około 800 pogrzebów, a 40 proc. z nich to pogrzeby po kremacji. Na terenie nekropolii znajdują się aż cztery przestronne i estetyczne kolumbaria.

Na gdyńskim cmentarzu znajdują się także miejsca pochówku żołnierzy wyklętych oraz ofiar:
 • stalinizmu,
 • Piaśnicy,
 • Grudnia 1970,
 • katastrof morskich,
 • obrońców ojczyzny.

Nekropolia to również miejsce spoczynku osób zasłużonych dla kraju - pionierów budowy portu, działaczy morskich czy prawników, zajmujących się prawem morskim.

Jak znaleźć grób na cmentarzu Witomino? - wyszukiwarka GrobonetChcesz odwiedzić groby krewnych w Gdyni, ale nie pamiętasz dokładnej lokalizacji? Od 2011 roku działa wyszukiwarka ułatwiająca odnalezienie nagrobka na gdyńskich cmentarzach. Obecnie baza aktualizowana jest co tydzień.

Wejdź na stronę wyszukiwarki. Wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko osoby zmarłej, a otrzymasz informację o lokalizacji nagrobka na danej nekropolii. Jeżeli chcesz zawęzić pole wyników, użyj formularza szczegółowego.

Na portalu znajdziesz również szczegółową mapę cmentarza z podziałem na sektory i kwatery.

Cmentarz Witomino w Gdyni - jak dojechać?Nekropolia zlokalizowana jest w cichej i otoczonej lasami dzielnicy Witomino. Do cmentarza dojedziesz autobusem linią 390 albo 392. W uroczystość Wszystkich Świętych 2021 zostanie uruchomiona dodatkowa linia trolejbusowa 327 na trasie: Cisowa Sibeliusa - Morska - Warszawska - węzeł Wzgórze św. Maksymiliana - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Karwiny Nowowiczlińska. Kursować będzie co 10-15 minut w godz. 9:00-17:00.

Wszystkich Świętych 2021. Jak dojechać na cmentarze?Dojazd na cmentarz komunalny na ul. Witomińskiej - organizacja ruchu 30.10 - 01.11. 2021 r. Dojazd na cmentarz komunalny na ul. Witomińskiej - organizacja ruchu 30.10 - 01.11. 2021 r.

Kiedy odwiedzić cmentarz Witomino? - godziny otwarciaCmentarz na ul. Witomińskiej 76 otwarty jest przez całą dobę.

Biura cmentarzy komunalnych przyjmują zainteresowanych w godz. 8:00-14:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godz. 8:00-13:00.

Miejsca

Opinie (2)

 • Witomino

  Ten cmentarz tam na samej górze to przypomina niezły chlewik od lat nie specjalnie tam się ogaryna przez służby cmentarne a ludzie to już odrębny temat co tam wyprawiają i nie bardzo spieszą się z ogarnięciem własnych grobów . Grono ludzi wyjechało za granicę ale są firmy by to zlecić a nie zostawić odłogiem i jeszcze jak sadzacie różne cisy czy inne krzaki to to się przycina a nie robi kłopot innym bo to zarasta inne groby.

  • 5 1

 • Cywilizacja sie jednak cofa. "Brak miejsc" i róbcie co chcecie. Żeby nawet zakopać już był problem.

  Niedługo będą proponować nawet urnę z prochami przyczepiać do balona z helem i puszczać gdzieś w p.... bo też będzie brak miejsc w kolumbariach. Ale Polacy to i tak pokochają. Jak grille gdy zakazano palić ognisk.

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.