Fakty i opinie

stat

Co nowego w gdańskim oddziale Intela?

artykuł sponsorowany

10 lat temu liczył zaledwie 150 pracowników i zajmował dwa budynki, do tego dzielone z inną firmą. Dziś Intel Technology Poland to blisko 2 tys. pracowników i pięć budynków, których firma jest jedynym właścicielem, ale to wcale nie koniec dynamicznego rozwoju i zatrudniania pracowników.Choć Intel nadal najlepiej czuje się w dziedzinie produkcji procesorów, z racji swojego potencjału coraz częściej widać, jak wdraża innowacje na rynku w obszarze rozwiązań Cloud, jak śmielej wkracza w dziedzinę IoT i rynek pamięci nieulotnej. Kolejne projekty to kolejne wolne miejsca, które czekają na nowych pracowników.

Do jakiego obszaru obecnie firma poszukuje pracowników?

Projekt, który obecnie rozpoczyna Intel jest w grupie będącej częścią Non-volatile Memory Solutions Group (NSG), która zajmuje się w głównej mierze produkcją dysków SSD opartych o kości 3D NAND oraz 3D XPoint. NSG wytwarza także oprogramowanie, które ma za zadanie uwypuklić zalety dysków Intela - rozwiązania cachujące (Intel CAS) dane oraz rozwiązania RAID (Intel RSTe).

- Możemy zdradzić, że sam projekt jest związany z najnowszą generacją dysków opartych o technologie Intel Optane. Jeśli kandydat interesuje się tematyką nowoczesnych pamięci masowych, algorytmów optymalizacji przechowywania danych, a także ma ochotę mieć styczność z najnowszymi technologiami, to projekt spełni jego oczekiwania - opowiada NSG Poland engineering manager Intel Technology Poland.
Jaka osoba odnajdzie się w zespole?

- Na pewno taka, która szuka wyzwań i która lubi pracę w zespole. Oczywiście wskazane byłoby, aby osoba ubiegająca się o pozycję miała pewne doświadczenie w programowaniu - mówi nam Intel.
Z racji tematów, jakimi zajmuje się zespół NSG w Polsce, potrzeby są różne: od inżynierów systemów wbudowanych, poprzez specjalistów od automatycznego testowania, do inżynierów oprogramowania operujących w systemach Linux i Windows. Spora część zadań, z jakimi przychodzi mierzyć się w zespole są z pogranicza sprzętu i oprogramowania, dlatego przyda nam się kreatywność.

- Najważniejsze jest jednak, żeby mieć otwarty umysł i po prostu lubić programować. Przy takim podejściu z pewnością szybko pracownik odnajdzie swoje miejsce - dodaje Intel.
Jak wygląda typowy dzień pracy w Intelu.

Tam, gdzie to możliwe firma stara się pracować w ramach metodyki Agile. Rozpoczyna dzień od spotkań w zespołach, gdzie dzieli się informacją o tym, co dotychczas udało się zrobić i co zespół ma w planach na dziś. Później jest czas na pracę i inne spotkania projektowe. W połowie dnia pracownicy mogą wybrać się na obiad do jednej z kilku stołówek. Ponieważ firma dopłaca do posiłków, takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Czas w biurze to poza pracą, także możliwość skorzystania z pokoi gier czy foteli do masażu. Na chętnych czeka także drużyna piłkarska Intela.

Brzmi ciekawie? Osoby, które są zainteresowane pracą w Intel Technology Poland powinny skorzystać z Aplikowania na stronie kariery.
artykuł sponsorowany
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (108)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.