Fakty i opinie

stat

Co z remontem gdyńskiej muszli koncertowej?

- Dlaczego muszla koncertowa na pl. Grunwaldzkim zobacz na mapie Gdyni w Gdyni w środku sezonu wygląda tak fatalnie? - pytają mieszkańcy. Urzędnicy przypominają, że jej modernizacją ma zająć się prywatny inwestor, który zapewnia, że w lipcu chce rozpocząć prace.Czy odświeżona muszla koncertowa będzie popularna?

tak, znowu stanie się popularnym miejscem

45%

tak, ale tylko podczas większych imprez

24%

nie, nadal poza sezonem nikt tam nie będzie trafiał

31%
Przetarg na wydzierżawienie na najbliższych 20 lat muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim ogłoszono w zeszłym roku. Jednym z jego warunków było to, że inwestor nie tylko przejmie sukcesywnie niszczejący obiekt, ale też odrestauruje go i przebuduje - pod ścisłym okiem konserwatora zabytków.

Muszla koncertowa w Gdyni: imprezy i restauracjaWśród władz miasta nie było determinacji ani woli, by to zmienić, sięgając po środki do budżetu Gdyni. Nie zdecydowano się na remont także podczas modernizacji pl. Grunwaldzkiego, połączonego z budową kolejki na Kamienną Górę, Centrum Filmowego i podziemnego parkingu, kiedy muszlę tylko "odświeżono" z zewnątrz.

W przetargu wygrała firma Ivestownia, proponując w licytacji 5 tys. zł netto za miesięczną dzierżawę muszli. Zwycięska firma będzie dzierżawić również przylegający do muszli teren o powierzchni niemal 600 m kw. Będzie tam mogła być prowadzona komercyjna działalność rozrywkowa, ale Gdynia zachowa możliwość organizacji publicznych imprez, informując o tym dwa tygodnie wcześniej operatora.

Czytaj też: zalegająca woda na pl. Grunwaldzkim


Tyle że wokół obiektu od miesięcy nic się nie dzieje. Co więcej, muszla jest w coraz gorszym stanie, na co zwracają uwagę mieszkańcy i przyjeżdżający nad morze turyści, oglądający m.in. odpadający ze ścian tynk.

Przedstawiciele firmy Investownia zapewniają, że lada dzień prace budowlane powinny się rozpocząć. Wśród dokumentów jest już prawomocne pozwolenie na budowę. Jak można usłyszeć od inwestora, nowa aranżacja obiektu będzie kosztowała kilka milionów złotych.

Przebudowa muszli koncertowej do wiosny 2019 roku- Chcemy, aby zarówno muszla, jak i plac przed nią stał się centrum spotkań gdynian, pulsował życiem i energią. Mamy nadzieję, że nowoczesny, a jednocześnie dostępny dla wszystkich obiekt, będzie przyciągał nie tylko miłośników dobrego jedzenia, ale także tych, którzy cenią sobie świetne towarzystwo, muzykę i kulturę - mówi Piotr Jankowski z firmy Investownia.
Czasu jest coraz mniej, bo zgodnie ze stawianymi przez urzędników wymaganiami, remont muszli musi zakończyć się wiosną 2019 roku. Obiekt został wydzierżawiony na 20 lat.

Pierwsze wyburzenia elementów muszli koncertowej.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (173)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.