• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Cukierek albo psikus? Halloween pretekstem dla zwykłych wandali

Piotr
2 listopada 2022, godz. 12:30 
Opinie (239)
Rozbite jajko i mąka na wycieraczce - w podobny sposób ktoś zniszczył kilka wycieraczek w bloku naszego czytelnika. Rozbite jajko i mąka na wycieraczce - w podobny sposób ktoś zniszczył kilka wycieraczek w bloku naszego czytelnika.

W poniedziałek i wtorek dostaliśmy kilka sygnałów o mniej lub bardziej nieprzyjemnych incydentach związanych z tegorocznym Halloween. Wysmarowane klamki, zniszczone wycieraczki czy drzwi, a nawet pomazane samochody. Jeden z naszych czytelników opisał taki incydent w formie listu. Poniżej publikujemy go w całości.Ktoś zrobił ci "psikusa" podczas Halloween?

Zaznaczę, że nie jestem przeciwnikiem Halloween - to stosunkowo nowa, ale fajna tradycja. Dla dorosłych okazja na fajną, tematyczną imprezę, obejrzenie kilku horrorów, a dla dzieci frajda, bo mogą się przebrać i zebrać trochę łakoci od sąsiadów.

Moim zdaniem problemem nie jest sama idea, a sposób, w jaki niektórzy ją realizują.

"Cukierek albo psikus" - ktoś mógłby powiedzieć, że ten psikus jest tu wpisany w tradycję. I ok, wracając wieczorem do domu w Halloween, minąłem wychodzący z mojej klatki tłumek przebranych dzieci z kilkoma dorosłymi, a zastałem klamkę do drzwi wysmarowaną pastą do zębów.

Nie było to miłe i zasłużone - nikt nie otworzył dzieciakom, bo po prostu ani mnie, ani żony nie było wtedy w domu, ale też niezbyt szkodliwe. Wystarczyło przetrzeć szmatką klamkę i po problemie.

Zniszczone wycieraczki i drzwiTo, o czym chciałem napisać, to dzieło innych osób. Wieczorem ktoś chamsko porozbijał jajka na wycieraczkach kilku mieszkań i zasypał to mąką. Innym sąsiadom wysmarowano też jakąś niezbyt przyjemnie pachnącą substancją drzwi. Jedna sąsiadka stwierdziła zaś, że na jej wycieraczkę ktoś po prostu oddał mocz.

Szczerze mówiąc, trudno mi o to podejrzewać kilkuletnie dzieci, tym bardziej że jedna z sąsiadek stwierdziła, że prawdopodobnie widziała wieczorem - choć niezbyt dokładnie - osobę, która odpowiadała za te "psikusy".

Według jej relacji sprawcami nie były dzieci, a ich matka, dorosła kobieta.

07:47 1 LISTOPADA
Skopiowano

Szkody po Halloween (66 opinii)

Zapraszam rodziców dzieci które wczoraj grasowały po falowcu na ulicy Piastowskiej 100 do usunięcia w szkód które zrobiły Wasze "pociechy" klatka c 7 piętro Serdecznie zapraszam Większości osób które mieszkają na galerii to osoby starsze . Pomazane są farba całą siana na galerii.Bedziecie mieli odwagę zrobić porządek.
Zapraszam rodziców dzieci które wczoraj grasowały po falowcu na ulicy Piastowskiej 100 do usunięcia w szkód które zrobiły Wasze "pociechy" klatka c 7 piętro Serdecznie zapraszam Większości osób które mieszkają na galerii to osoby starsze . Pomazane są farba całą siana na galerii.Bedziecie mieli odwagę zrobić porządek. Zobacz więcej


I dostało się niemal wszystkim - i tym, którzy wcześniej dawali dzieciom łakocie, i tym, których nie było akurat w mieszkaniach, a także tym, którzy po prostu nie obchodzą tego święta (a mają do tego pełne prawo). Nie chodziło zresztą o żadną tradycję, a po prostu o to, aby komuś sprawić przykrość, być może odreagować jakieś własne frustracje.

To chyba nie o to chodzi w Halloween?I naprawdę nie rozumiem, jak można w ten sposób - wykorzystując do tego święto, które dzieciom powinno się kojarzyć z dobrą zabawą i wpajać im szacunek dla sąsiadów, którzy bezinteresownie rozdają im słodycze - uczyć najmłodszych zwykłego chamstwa i złośliwości.

Sądząc po wpisach w mediach społecznościowych czy nawet w waszym Raporcie, problem ten dotyczył w tym roku nie tylko mojego bloku. Może warto to nagłośnić, żeby taka "dobra mama" przeczytała komentarze pod artykułem i zrozumiała, że jeżeli komuś naprawdę robi krzywdę takimi "psikusami", to głównie swoim dzieciom.
Piotr

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (239)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane