Ćwierćfinał Challenge Cup dla Vistalu Łączpol

Krzysztof Klinkosz
6 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Po piątkowym zwycięstwie, szczypiornistki Vistalu Łączpol Gdynia w sobotę po raz drugi pokonały zespół HC Teramo 2002 Femminile, tym razem 31:25 (13:14). Teraz czekają na swojego ćwierćfinałowego przeciwnika. Podobnie jak w piątek gdynianki zdominowały grę w drugiej połowie.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Górecka - Koniuszaniec 5, Głowińska 5, Stachowska 5, Kotowa 4, Szwed 4, Jędrzejczyk 3, Taczyńska 1, Szott 1, Lipska 1, Alexa 1, Kulwińska 1, Białek 0.

HC TERAMO: Giona - Palarie 10, Dorović 5, Furlanetto 4, Giannocaro 4, Lucić 1, Profili 1, Rofi 0, Skipor 0.

Podobnie jak w piątek włoski zespół rozpoczął od prowadzenia, celnym rzutem atak pozycyjny ekipy Teramo wykończyła Maria Daniela Palaire. Za chwilę po kontrze wyrównała Karolina Szwed.

Gdynianki mogły objąć prowadzenie, jednak rzut Patrycji Mikszto przez całe boisko trafił w poprzeczkę. Gospodynie nieco gubiły się przy ataku pozycyjnym Włoszek i w 4 minucie przegrywały 2:4. Minutę później straty minimalnie zmniejszyła Kulwińska (3:4).

Gdynianki grały nieskutecznie wypracowywały sobie dogodne pozycje rzutowe ale pudłowały stąd ekipa z Teramo po 11 minutach prowadziła 7:4.

Drużyna z Włoch potrafi również zaatakować z kontry po takiej szybkiej akcji Aida Dorović w 13 minucie doprowadziła do stanu 8:4 dla HC Teramo.

Zdenerwowany trener Jerzy Ciepliński wziął czas, reprymenda pomogła na chwilę kiedy Karolina Szwed zdobyła bramkę na 5:8. Włoszki znów na chwilę odskoczyły na 4 bramki (9:5). Wówczas ciężar gry wzięła na siebie Ałła Kotowa zdobyła 2 bramki po rzutach z 8 metrów, później wracająca z kary Monika Stachowska rzuciła bramkę na 8:9 a wyrównała za chwilę Katarzyna Koniuszaniec.

Kolejne sekundy to znów nieskuteczna gra w ofensywie gdynianek i Włoszki znów wyszły na prowadzenie 11:9. Gdynianki miały jednak w swoich szeregach Koniuszaniec, która ponownie doprowadziła do remisu (11:11) w 22 min.

Później filigranowa Laura Profili rzutem z prawego skrzydła znów odzyskała prowadzenie dla ekipy z Włoch. Ponowny remis w Hali Gdynia (12:12) zanotowano po celnym rzucie karnym Moniki Stachowskiej. Kilkanaście sekund po wyrównującej bramce zgasły główne światła w hali i sędziowie musieli przerwać spotkanie.

Po około 10 minutach przerwy światło osiągnęło wymagane do rozgrywania spotkań natężenie i szczypiornistki mogły wznowić grę. Gdynianki miały szanse na wyjście na pierwsze w meczu prowadzenie jednak w decydujących momentach ich rzuty lądowały obok bramki lub w rękach bramkarki włoskiej.

W 29 minucie Patrycja Mikszto w efektowny sposób obroniła najpierw rzut karny a później dobitkę Aidy Dorović. Jednak ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do zespołu HC Teramo. Gdynianki po 30 minutach przegrywały 13:14.

Po przerwie jako pierwsze bramkę zdobyły Włoszki (13:15, później jednak trzy bramki z rzędu po kontrach zdobyły szczypiornistki Łączpolu i w 33 minucie za sprawą Koniuszaniec wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie 16:15.

W 34 minucie na 17:15 "poprawiła" Stachowska, jednak gdynianki roztrwoniły tą małą przewagę i w 35 minucie znów był remis (17:17).

Gdyński kontratak wreszcie zaczął funkcjonować poprawnie, zwłaszcza jego wykończenie pod bramką HC Teramo. Po udanych interwencjach Mikszto i dalekich przerzutach gdyńskiej bramkarki gospodynie odzyskały prowadzenie. Po dwóch trafieniach Moniki Głowińskiej i jednym Ałły Kotowej Łączpol prowadził 21:18.

W kolejnych minutach gdynianki opanowały sytuację na parkiecie i dyktowały warunki gry, po kolejnych bramkach Głowińskiej w 46 minucie gdynianki prowadziły już 23:19.

Włoszki nie poddawały się, choć już chyba walczyły bez wiary w możliwość wywalczenia awansu. W 53 minucie było już tylko 25:23 dla Łączpolu, jednak za moment Mihaela Alexa zdobyła bramkę z karnego i gdynianki prowadziły 26:23.

Włoszki w ostatnich minutach meczu stać było jedynie na zniwelowanie strat do dwóch trafień (27:25) ale gdynianki postanowiły efektownie awansować do ćwierćfinałów Challenge Cup, nawet mimo tego, że trener Ciepliński wpuścił na parkiet piłkarki nie grające na co dzień wielu minut. Gospodynie po efektownych akcjach zdobywały bramkę za bramką i po raz drugi pokonały rywalki różnicą sześciu trafień.

Pozostałe mecze 1/8 finału Challege Cup:
Colegio Joao de Barros (Portugalia) - Podatkova-Istil (Ukraina) 17:32 i 22:31. Awans Podatkova.
Besancon Feminin (Francja) - Knjaz Milos (Serbia) 31:28 i 34:32. Awans Besancon.
Frisch Auf Göppingen (Niemcy) - Issy les Moulineaux (Francja) 22:26 i rewanż 13.02
Buxtehuder Sportverein (Niemcy) - R.K. Zajecar (Serbia) 32:28 i 13.02
Bizztravel Dalfsen (Holandia) - Kastamonu Türk Telekom (Turcja) 37:25 i 13.02
Slovan Duslo Sala (Słowacja) - Metalurg Skopje (Macedonia) 23:24 i 13.02
RK Tresnjevka (Chorwacja) - Fram Rejkawik (Islandia) 13 i 14.02

Opinie (94) ponad 10 zablokowanych

• hala gdynia rzondzi :D

no ale z 2. strony chociaz jest juz gotowa... jednak troche fuszerki tam odwalili, tak wyglada budowanie w polsce

• 4 2

• poprosiły o rozegranie obu spotkań w jednym mieście nie koniecznie w gdyni, więc jednak zgodziły.
          jednak ty jesteś niezorientowany

• 2 0

• uczcie sie

tak...rzondzi, rzondzi... tylko rzondzi!!!!

• 7 7

• Talent podparty niebanalną urodą! (2)

Vistal Łączpol klasa i uroda w jednym!

• 26 5

• według twojej miary to i mój pies ma niebanalną urodę..

• 1 12

• Tylko nie każ wysyłać ich za graicę, bo

• 1 6

• hej jak tam na meczu (4)

hej arkowcy jak tam na meczu w mlynie bylo?

• 9 5

• Noo, Ziom, fajnie fajnie było... (1)

trochę mi mój tik-tak w mózgu od bębna skakał, ale generalnie było "OKIEJ" :)

• 9 4

• ej czemu macie koszulki arki w klubie kibica?

• Brawo Dziewczyny , brawo Kibice (14)

Gdyńska piła ręczna rośnie w siłę jak na drożdzach !!!!!!!!!

• 25 3

• (11)

brawo kibice arki

• 3 11

• hmm (10)

Bez względu kto co robi poza halą na sali są kibicami Łączpolu!!

• 15 2

• (9)

tak myslisz? Banda osób w koszulkach, szalikach, czapeczkach arki na hali i to w młynie. To jak ktos jest za bałtykiem to nie dołaczy do młyna pomimo, że kibicuje łączpolowi

• 3 6

• Mi taka osoba nie przeszkadza, czy to że ktos kibicuje innej drużynie a chce naszej to nie bedę go wypędzał,, Ludzie ubierają się pod kolor klubu a szliki i koszulki dopiero w produkcji, to dopiero początki KK

• 10 2

• (6)

tak się składa że własnie w młynie jest paer osób z bałtyku. Fakt nie lubią się z Arką ale na meczu Łączpolu to nie ma znaczenia...

• 7 2

• (5)

Tak właśnie powinno to wyglądać, jeśli ktoś chce kibicować kulturalnie i z oddaniem to nie ma znaczenia jakie kluby jeszcze lubi, bo gdy przychodzi na piłkę ręczna jest jej kibicem a nie innego sportu

Nikt nikogo nie przymusza do przychodzenia

• 9 1

• (4)

to na ch. siedzicie w koszulkach arki skoro kibicujecie łączpolowi?

• 3 5

• a skad wiesz ze to nie są koszulki Reprezentacji Szwecji??

Klubowy strój jest w produkcji, a ponieważ mamy te same kolory każdy stara się przyjść w żółtym lub niebieskim kolorze

Wyjątkiem przyjaciele z TPS którzy mają czerwono-granatowe kolory

• 8 2

• (2)

Zaskocze Cię. Są kibice obu zespołów, a że na hali głównie są w barwach Arki to co? Oznacza to, że tylko Arka chodzi na mecz VŁG? Akurat nie. Każdy chodzi. Barwy klubów są takie same. Miałem przyjemność być na wyjeździe w Elblągu. Tam z kolei 3/4 osób chodzi w barwach Olimpi. I co z tego? Kibicują na meczu Startowi. W odpowiedzi na Twoje pytanie: w najbliższym czasie będą koszulki i szaliki Vista Łączpol Gdynia, tylko produkcja jakbyś nie wiedział troche trwa.

• 8 0

• (1)

Anu im nie ma sensu odpisywać bo każdym meczu coś nie pasuje! Oni i tak bd wiedzieć swoje.

• 5 1

• Ten kto pyta i uzyskuje odpowiedź może coś zrozumie, ten kto odpowiedzi nie dostanie nie zrozumie nic ;)

• 4 0

• nie przeszkadza

są OKI nie rozrabiają, ale robią doping!!!!!!!
            Facet za którym siedzieliśmy z córką ochrzanił nas za to że zbyt głośno klepiemy
            klaskaczami!!!!! To szok.Jak idzie się na mecz to się kibicuje a nie siedzi jak w
            kościele!!!!!!
            Apropos Włoszek.Po pierwszym meczu rozmawiałem z nimi.
            Było ich zbyt mało,Gdynianki były leprze kondycyjnie!!!!
            BRAWO DZIEWCZYNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 1 0

• (1)

ktoś tu się pomylił :D ja jestem za Bałtykiem a jak by nie było z całych sił od jakiegoś czasu kibicuje w młynie Vistal Łączpolu :D ba nawet go rozkręcałem ;)

• 9 0

• noo i gratulacje!

w końcu to Bałtyk ma tradycje w piłce ręcznej ;)

• 1 1

• super,ale....

dobrze że dziewczyny odwrotnie do włoszek wytrzymaly mecz kondycyjnie bo było by ciężko
    tak jak wczoraj pierwsza połowa była tragiczna
    druga nieźle,wykorzystany brak kondycji włoszek i w końcu gra zespolowa

gratulacje

• 13 1

• asada (4)

Gdansk jedynie moze pozazdroscic sportowej Gdyni .

• 15 8

• (3)

chciales napisac skorumpowanej gdyni

• 4 10

• (2)

ee... że arka jest skorumpowana to nie znaczy, że taka jest cała gdynia. pozdrawiam