Fakty i opinie

stat

Ćwierćfinał Euro 2012 jednak w Gdańsku!

To już pewne: jeden z ćwierćfinałów mistrzostw Europy w piłce nożnej odbędzie się na stadionie PGE Arena Gdańsk.
To już pewne: jeden z ćwierćfinałów mistrzostw Europy w piłce nożnej odbędzie się na stadionie PGE Arena Gdańsk. mat. BIEG 2012

Jeden z ćwierćfinałów Euro 2012 zostanie rozegrany w Gdańsku. Jeśli Polska w swojej grupie zajmie drugie miejsce, to o półfinał walczyć będzie 22 czerwca właśnie w Letnicy!Twoje plany na Euro 2012 w Gdańsku:

zobaczyć tyle meczów, ile to możliwe 28%
zobaczyć co najmniej jeden mecz, odwiedzić strefy fanów 38%
chciałbym poczuć atmosferę mistrzostw, ale mecze sobie odpuszczę 8%
będę żył normalnie, nie przejmując się Euro 16%
wyjadę z miasta, bo tu nie będzie spokoju 10%
zakończona Łącznie głosów: 2303
Komitet wykonawczy UEFA, który obraduje właśnie w Mińsku, podjął decyzję o lokalizacji i terminarzu meczów. Tę decyzję prezydent UEFA, Michel Platini, ogłosił ok. godz. 16:45 czasu polskiego.

Przypomnijmy, UEFA już wcześniej zapowiedziała, że każde z państw-organizatorów mistrzostw Europy będzie gościć u siebie po dwa mecze ćwierćfinałowe. Wiadomo było, że jeden z "polskich" meczów zostanie zorganizowany w Warszawie. O prawo organizacji drugiego ćwierćfinału ubiegały się Gdańsk i Wrocław.

- To bardzo dobra wiadomość, zarówno dla organizatorów imprezy, jak i dla mieszkańców Gdańska i Pomorza. Ćwierćfinały ściągną dodatkowych kibiców i turystów - mówi Michał Brandt z gdańskiego biura ds. organizacji Euro 2012. - Nie zapominamy jednak o tym, że mistrzostwa się skończą, dlatego cały czas pracujemy nad planem jak na stadion cały czas przyciągać mieszkańców i turystów.

Wiemy też, gdzie będą grać Polacy. Biało-czerwoni zagrają swój pierwszy mecz w stolicy - to będzie meczem otwarcia mistrzostw. Drugi mecz grupowy, także odbędzie się w Warszawie, a trzeci - we Wrocławiu.

Rozpoczęcie mistrzostw odbędzie się w Warszawie. W każdym z polskich miast - w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie - rozegrane zostaną po trzy mecze grupowe. Polskie ćwierćfinały odbędą się w stolicy i w Gdańsku, ukraińskie w Kijowie i Doniecku. Jeden z półfinałów zostanie rozegrany w Warszawie, drugi w Doniecku. Finał imprezy odbędzie się w Kijowie.

Jeśli Polska wygra grupę, w ćwierćfinale zagra w Warszawie. Natomiast drugie miejsce oznaczać będzie, że biało-czerwoni przyjadą do Gdańska! Mecz odbędzie się 22 czerwca o godz. 20:45.

Wcześniej w Letnicy grać będą drużyny z grupy C. Meczami tej grupy podzielimy się z Poznaniem. Pojedynki w Gdańsku zostaną rozegrane: 10 lipca o godz. 18 oraz 14 i 18 czerwca o godz. 20:45. O tym, które drużyny w nich zagrają, dowiemy się na początku 2012 roku, kiedy odbędzie się losowanie turnieju finałowego.

Opinie (211) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.