• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Czat z Prezydentem - co dalej z halą widowiskową?

22 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
W piątek (22.03) w godzinach 13:30 - 14:30 zostanie przeprowadzony internetowy CZAT z Prezydentem Gdańska - Pawłem Adamowiczem

W sprawie budowy hali jest wiele głosów za i przeciw. Poruszlismy ten temat wielokrotnie na naszych stronach :
21 września 2001,
21 października 2001,
7 stycznia 2002,
21 lutego 2002

Ostatnimi czasy doszło do studialnego wyjazdu do Finlandii delegacji złożonej z przedstawicieli władz Gdańska i Sopotu oraz grupy gdańskich radnych w celu naocznego przekonania się jak działa i wygląda podobny obiekt.

O wrażenia z pobytu, o prawdopodobieństwo opłacalności i o wiele innych spraw zapytać będzie można Prezydenta w piątek 22 marca o godz. 13:30 na łamach czata Trojmiasto.pl.
Zapraszamy do żywej dyskusji, przemyślanych pytań, rozwiewania wszelkich wątpliwości.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Prezydent Miasta Gdańska. Jak wiele od niego zależy? Czego jako mieszkańcy od niego oczekujemy? Jakich podjętych decyzji nigdy nie wybaczymy? Paweł Adamowicz jest prezydentem miasta od czterech lat.

Zodiakalny skorpion, lat 37, żonaty. Z wykształcenia i z zamiłowania prawnik. Pęd do władzy od wczesnej młodości: aktywny działacz samorządu studenckiego, prorektor spraw studenckich, radny, przewodniczący rady Miasta i w końcu Prezydent.

Od początku sprawowania władzy ma swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników. Wśród czytelników Trojmiasto.pl zapewne są jedni i drudzy, choć opinie do artykułów zdają się jednak przemawiać na rzecz tych drugich. Być może wynika to z faktu, że zawsze łatwiej jest skrytykować niż pochwalić, a osoba na piedestale władzy szczególnie jest na krytykę narażona. Każda podjęta decyzja komentowana jest przez tysiące osób i siłą rzeczy nie wszyscy się z nią zgadzają.

Już niedługo zapadnie ostateczna decyzja co do budowy hali. W jakim stopniu Wasza dyskusja i Wasze argumenty na nią wpłyną?

Opinie (20)

 • po co nam tacy radni

  Rdni, którzy wszystko będą torpedować będą musieli niedługo zgasić światło w Trójmieście. Wiocha wiocha wiocha! Hipermarketowy skansen. Trzeba być debilem aby nie widzieć możliwości jakie przynoszą takie inwestycje. Łódź tylko czeka na taką halę. Zaimportujmy lódzkich radnych do Gdańska to będzie lepiej. Wstyd na całą Polskę jak cholera. Co powiecie "radni" bezrobotnym z naszego regionu?! że nie powstanie 500 miejsc pracy?! Mam nadzieję, że po wyborach to Wy będziecie szukali pracy. Trzeba rozwiesić na słupach Wasze nazwiska.

  • 0 0

 • pytanie do P. Adamowicza

  O 13:30 będę w pracy więc zadaję pytanie teraz:
  - wczoraj usłyszeliśmy że Warszawa i Łódź wzorem metropolii zachodnich np. metropolis wschodenigo wybrzeża USA lub aglomeracji Tokio - chcą tworzyć wspólną aglomerację czy takie plany ma też Gdańsk z Gdynią a może nawet z Elblągiem? Do tej pory stosunki między Gdańskiem a Gdynia świadczą raczej o dezintegracji aglomeracji niż integracji. A nie trzeba chyba mówić że Gdynia i Gdańsk leżą znacznie bliżej siebie niż Łódź i warszawa.
  pozdrow.

  • 0 0

 • Być może...

  ...jednak redakcja silnie lewicowego głosu pozwala sobie na zbytnią tendencyjność w artykułach? Ja też za Adamowiczem nie przepadam, ale wypada chociaż trochę wysilić się na obiektywizm, n'est-ce pas?

  "Czego nie wybaczymy?" "Opinie zdają się przemawiać na rzecz tych drugich" "pęd do władzy" "zwolenników" ale "zagorzałych przeciwników". Ktoś tu nie umie ukryć emocji...
  No, chyba że to czytelnik napisał. Np. któryś z zapalczywych kolegów (Rzeznik, Gallux, Tomala...)

  • 0 0

 • Ile jeszcze bedzie tych debat?

  Czy glosowania na temat hali dlugo jeszcze beda zabierac cas Radnym, ktorzy pracuja za nasze pieniadze?
  Glosowanie bylo i hali nie budujemy.
  A gdyby tak hale przeglosowano na "tak", czy tez wznowiono by ta debate.
  Adamowicz robi sobie cyrk z Rady Miasta.
  My mieszkancy widzimy to i zapamietamy sobie.

  • 0 0

 • Zostawcie halę na deser

  W Gdańsku czekaja na realizacje inne ważniejsze inwestycje. Wiele osób czeka na mieszkania , np. byli powodzianie. Kuleje służba zdrowia, inne dziedziny są też niedoinwestowane. Hala "Olivia" nie jest w pełni wykorzystywana, zwykle świeci pustką. Nasuwa się brzydkie podejrzenie, że zdenerwowanie i konsekwencja, z jaką m.in. prezydent Adamowicz i jego zwolennicy dążą do realizacji tej sportowej inwestycji, mogą mieć podłoże korupcyjne. Nie mam na to dowodów, ale nie wykluczam takiej możliwości. Biznes, Szanowni Internauci, nie kieruje się żadną moralnością - tu wszystko jest możliwe, o czym my, mieszkańcy Trójmiasta mogliśmy się wielokrotnie przekonać. Chciałbym się ze swoimi podejrzeniami bardzo pomylić. A obiad zaczyna się od pierwszego dania, deser zawsze jest na końcu. Hala tak, ale wpierw Centrum Onkologiczne z prawdziwego zdarzenia.

  • 0 0

 • Zwolennik lobby lekarskiego

  Czyżby Pan doktor ? A czemu należy wywalać pieniądze na Centrum, komu to przyniesie dochody ? Chyba tylko lekarzom. miasto nic z tego mieć nie będzie.
  A na hali zarobimy my wszyscy. Może nawet chorób serca będzie mniej jeśli więcej ludzi będzie chodzić na imprezy rozrywkowe.
  Należy mysleć o prewencji, to znacznie tańsze.
  Każdy tysiąc złotych wydany na ścieżki rowerowe to jeden milion mniej wydany na leczenie chorób układu krążenia i wszystkich pozostałych.

  No ale tego zwolennik lobby lekarskiego otwarcie nie powie....

  • 0 0

 • NIE MA MOŻLIWOSCI PRZENOSZENIA PIENIĘDZY

  Przypominam, ze hala powstanie. Pieniadze na nią są . Gdańsk ma dac ok 25 - 35 procent w zaleznosci od wkładu województwa i ewentualnych grantów z UE. PIENIĘDZY TYCH NIE MOŻNA PRZENOSIĆ NA INNE ZADANIA BO PO PIERWSZE TO NIE ZALEŻY OD GMINY GDAŃSK PO DRUGIE PIENIĄDZE SĄ NA HALĘ I TA CZY W GDAŃSKU CZY W ŁODZI POWSTANIE. NIE BĘDZIE ŻADNEGO OPÓŻNIENIA BO HALA MA WEDŁUG PLANÓW UKFIS POWSTAC. NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI ABY TE PIENIĄDZE MOGŁY BYĆ PRZEZNACZONE NA DROGI, SZPITALE ITD.

  • 0 0

 • NIE MA MOŻLIWOSCI PRZENOSZENIA PIENIĘDZY

  Przypominam, ze hala powstanie. Pieniadze na nią są . Gdańsk ma dac ok 25 - 35 procent w zaleznosci od wkładu województwa i ewentualnych grantów z UE. PIENIĘDZY TYCH NIE MOŻNA PRZENOSIĆ NA INNE ZADANIA BO PO PIERWSZE TO NIE ZALEŻY OD GMINY GDAŃSK PO DRUGIE PIENIĄDZE SĄ NA HALĘ I TA CZY W GDAŃSKU CZY W ŁODZI POWSTANIE. NIE BĘDZIE ŻADNEGO OPÓŻNIENIA BO HALA MA WEDŁUG PLANÓW UKFIS POWSTAC. NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI ABY TE PIENIĄDZE MOGŁY BYĆ PRZEZNACZONE NA DROGI, SZPITALE ITD.

  • 0 0

 • Oj Arturku...

  ...a co na to lobby oszołomów? Poczekaj chłopcze, aż sam dostaniesz wynik USG lub innych badań z małym dopiskiem (carcinoma, tumor abdominalis albo coś w tym rodzaju). Czy pójdziesz wtedy do hali i łykniesz sobie piwka na poprawę zdrowia? Czy może ustawisz się w dwumiesięcznej kolejce do przyjęcia na oddział onkologiczny AMG?

  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów, a przede wszystkim zdrowia.

  • 0 0

 • Co zrobili?

  A. tak lapczywie wzial sie za ta hale, bo przez 4 lata NIC nie zrobil. Przeciez mozna bylo pozyskiwac pieniadze z UE rozpoczynajac inne potrzebne inwestycje. Pomysl hali przyszedl z zewnatrz, ale A. uznal, ze przysloni on 4 lata nierobstwa, wiec teraz tak o niego walczy. Tymczasem gdanski sport jest juz prwie pogrzebany.
  Szkoda, zeby 50 milionow poszlo do Lodzi zamiast do Gdanska, ale jesli mamy budowac hale to nalezy tez zabrac sie za najpotrzebniejsze sprawy, zeby zlikwidowac razaca dysproporcje pomiedzy inwestycjami dla ludzi i tymi dla watpliwego prestizu miasta.
  A swoja droga, moze to okazja, zeby wrocila do Gdanska Spojnia, druzyna koszykowki, ktora zabrala nam Gdynia.
  Moze budowa hali pociagnie za soba dalsze inwestycje w komunalne obiekty sportowe, bo te tego potrzebuja. Tylko skad na to pieniedze, skoro przez kilka lat wszystko bedzie szlo na hale?
  Moja pytanie do Adamowicza, bo chyba nie bede mogl zadac go osobiscie.
  Czy plan budowy hali daje jakies gwarancje gdanskim firmom na jej wykonanie?
  Most wantowy robila firma z Łodzi z tego co wiem, czy z hala bedzie tak samo?
  Bo co z tego, ze budzet daje 50 baniek, jak te pieniadze ma zabrac jakas warszawska, albo katowicka firma, a nam zostanie hala, ktora bedziemy musieli utrzymywac, a ktora nie koniecznie bedzie sie sama zwracala.
  Hala tak, ale na zdrowych zasadach.

  • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane