• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Część sądu przeniesie się do ZREMB-u

Michał Brancewicz
19 sierpnia 2022, godz. 07:00 
Opinie (196)
  • Charakterystyczny budynek ZREMB-u przy Trakcie św. Wojciecha i znajdujące się za nim hale produkcyjne zostaną zaadaptowane na potrzeby sądu rejonowego.
  • Na terenie dawnego ZREMB-u znajduje się budynek biurowy i hale produkcyjne. Wszystko zostanie przebudowane na potrzeby sądu rejonowego.

Na teren dawnego ZREMB-u, gdzie znajduje się m.in. biurowiec i hale produkcyjne, przeniesie się kilka wydziałów Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ oraz archiwum sądów apelacji gdańskiej. Na razie toczą się prace projektowe, więc trudno jest powiedzieć, kiedy nastąpi przeprowadzka na Trakt św. WojciechaMapka.Kojarzysz budynek ZREMB-u?

Gdańskie Zakłady Mechanizacji Budownictwa ZREMB powstały przy dzisiejszym Trakcie św. Wojciecha 31/37Mapka w latach 70. XX wieku. Po zmianach ustrojowych przekształciły się w Fabrykę Maszyn Budowlanych ZREMB.

W latach 2013-2018 trwało postępowanie upadłościowe spółki ZREMB.

Od kilku lat charakterystyczny biurowiec rodem z PRL-u stoi pusty. Niewiele dzieje się także na zapleczu, gdzie wciąż istnieją duże hale produkcyjne i mniejsze budynki. Pod tym adresem działalność prowadzi jeszcze kilka firm.

Cały zakład znajduje się na działkach należących do Skarbu Państwa. Wiele wskazuje na to, że w końcu pojawił się pomysł, jak wykorzystać tę nieruchomość.

Wydziały sądu rejonowego i archiwum dla sądów  • Biurowiec ZREMB-u i hale od lat stoją puste i coraz bardziej niszczeją. Działalność prowadzona jest jeszcze w mniejszych budynkach.
  • W mniejszych obiektach pod tym adresem wciąż działalność prowadzi kilka firm.
Na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku pojawiło się zawiadomienie, że "zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na remoncie i przebudowie budynku biurowego i produkcyjnego ze zmianą sposobu użytkowania na funkcję biurową i magazynową na potrzeby Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ".

- Do wskazanej lokalizacji planowane jest przeniesienie III Wydziału Ksiąg Wieczystych, VI i VII Wydziału Gospodarczego KRS oraz IX Wydziału Rejestru Zastawów Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku oraz utworzenie archiwum sądów apelacji gdańskiej - informuje sędzia Łukasz Zioła, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Kiedy miałaby się rozpocząć adaptacja istniejących budynków na potrzeby sądu, tego na razie nie wiadomo.

- Obecnie trwają prace projektowe dotyczące planowania i remontu - dodaje Łukasz Zioła

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (196)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane