Fakty i opinie

Różne podejście hoteli do zezwolenia na otwarcie

Od 4 maja hotele mogą znów zacząć przyjmować gości, jednak nie będą mogły świadczyć wszystkich usług. Obiekty intensywnie przygotowują się do otwarcia, ale nieliczne zrobią to już w poniedziałek. Część zapowiada, że otworzy się w późniejszym terminie, ale są i takie, które działały przez cały czas.Zamierzasz w najbliższym czasie wybrać się do hotelu?

tak, mam taki plan 18%
chciałe(a)m, ale się waham 8%
nie, to zbyt niebezpieczne 15%
nie, nie mam takiej potrzeby 59%
zakończona Łącznie głosów: 2694
W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Od 4 maja otwarte mogą być m.in. centra handlowe i hotele. My skupimy się na tych drugich obiektach, bo ich działalność obwarowana jest szczególnymi obostrzeniami.

Ministerialni urzędnicy przedstawili wymogi dla funkcjonowania hoteli. Wśród zaleceń są tak oczywiste rzeczy, jak zachowanie odległości, dezynfekcja rąk i noszenie masek. Ale jest też kilka konkretnych wytycznych.

Wytyczne dla hotelarzy

 • Ustalenie i kontrola maksymalnej liczby gości - liczone jako liczba pokoi razy dwie osoby
 • Wyłączenie z użytkowania pomieszczeń takich jak: wspólne sale telewizyjne, pokoje/sale zabaw dla dzieci, baseny, sauny, dyskoteki. Umożliwienie korzystania z ww. przestrzeni w sytuacji wynajęcia na wyłączność przez gości hotelu wspólnie zakwaterowanych
 • Funkcjonowanie restauracji i barów hotelowych z uwzględnieniem zakazu organizowania posiłków w formie bufetu. Możliwość serwowania posiłków w przestrzeni restauracji pod warunkiem zachowania minimum 2 m odległości między osobami spożywającymi posiłek lub wydawanie posiłków gościom do pokoju
 • Możliwość użytkowania sal konferencyjnych z zachowaniem dystansu społecznego wynoszącego minimum 2 m odległości osoby od osoby
 • Bieżące dezynfekowanie, nie rzadziej niż co godzinę, ogólnych toalet, wind, blatu recepcyjnego (po każdym gościu), klamek, poręczy, uchwytów, telefonów, klawiatury komputerów, urządzeń w pomieszczeniach socjalnych oraz innych, często dotykanych powierzchni
 • Ograniczenie rutynowego sprzątania pokoi, które powinno się odbywać jedynie na życzenie klienta.
 • Zakaz używania hotelowych suszarek nadmuchowych w łazienkach pokojowych

Oferty noclegów na weekend za miastemRemonty, odświeżanie, przebudowaOd 31 marca większość hoteli w Polsce musiała zawiesić swoją działalność. Nie oznacza to, że w tym czasie życie w obiektach zupełnie zamarło, ale zostało ograniczone do minimum. Wiele hoteli wykorzystało ten czas na remonty czy przebudowy.

- Przeorganizowaliśmy przestrzeń w hotelu i dobudowaliśmy 11 nowych pokoi, a inne pokoje odświeżamy - mówi Michał Ziegert, dyrektor Radisson Blu Hotel.
Hotel Nadmorski w Gdyni działał przez cały czas, ale w ostatnim czasie przyjmował jedynie gości będących w delegacji.
Hotel Nadmorski w Gdyni działał przez cały czas, ale w ostatnim czasie przyjmował jedynie gości będących w delegacji. materiały prasowe
Podobnie sytuacja wyglądała w innych trójmiejskich obiektach, które były zmuszone zawiesić lub ograniczyć swoją podstawową działalność.

- W naszym hotelu funkcjonowała recepcja i dział rezerwacji, pracowała ochrona i ekipa wykonująca prace techniczne, działała też kuchnia, która wydawała posiłki dla personelu. W czasie przestoju wykonaliśmy planowane od pewnego czasu remonty kilku pokoi - wylicza Krzysztof Gbur z marketingu Sheraton Sopot Hotel.

Hotel w Gdyni działał przez cały czas- Odświeżyliśmy nasz hotel. Obiekt został odmalowany, przeszedł niezbędne remonty i był regularnie sprzątany. Pracowaliśmy w pełnym składzie personalnym, nikogo nie zwalnialiśmy, tylko przesunęliśmy do innych działań - mówi Joanna Węgrzyn-Kowenicka, dyrektor Hotelu Nadmorskiego w Gdyni.
Co ciekawe, był to jeden z nielicznych obiektów, który nie został zamknięty.

- Obsługujemy gości, którzy spędzają u nas czas służbowo, są w delegacji. Wszystkie działania podejmowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego - wyjaśnia Węgrzyn-Kowenicka. - Dla nas sytuacja nie będzie więc nowa, otworzymy się na gości, którzy przyjadą np. w celach turystycznych. Nikt nie spodziewa się jednak, by otwarcie spowodowało nagle przyjazd dużej liczby gości. Turystów zagranicznych nie ma, firmy pracują zdalnie, rzadko organizują delegacje czy konferencje. A nasz hotel skupia się na obsłudze klientów biznesowych.
Holiday Inn na Wyspie Spichrzów nie podaje jeszcze daty otwarcia.
Holiday Inn na Wyspie Spichrzów nie podaje jeszcze daty otwarcia. fot. Paweł Najbar/trojmiasto.pl
Niewiele hoteli otworzy się jednak już 4 maja.

- Szykujemy się intensywnie, wdrażamy procedury bezpieczeństwa i higieny, ale na ten moment nie podajemy daty otwarcia - zastrzega Ewa Siuda, menadżer ds. rozwoju w Holiday Inn Gdańsk City Centre.

Otwarcie hoteli w późniejszym terminieDyrekcja gdańskiego Radissona Blu na razie skupia się na obserwacji rynku i nie podaje konkretnej daty otwarcia.

- Od środy otworzyliśmy możliwość dokonywania rezerwacji od 15 maja. Robimy kalkulacje, czy będzie opłacało się otworzyć obiekt już w maju. My potrzebujemy klientów biznesowych z zagranicy, a jak wiadomo na razie granice pozostają zamknięte. Jeśli rezerwacji nie będzie odpowiednio dużo, to poczekamy na dogodniejszy termin otwarcia - przyznaje dyrektor hotelu Radisson Blu.
Z kolei dopiero 1 czerwca planuje otworzyć się Gwiazda Morza Resort.

- Nie chcemy przyjmować gości w momencie, gdy nie możemy im zaoferować pełnej usługi, czyli dostępu do zabiegów SPA i basenów. Wierzymy, że do tego czasu uda się odmrozić kolejne sektory gospodarki i wrócić do normalnego funkcjonowania - wyjaśnia Katarzyna Rachwalska-Groning, menadżer ds. marketingu w hotelu Gwiazda Morza Resort. - Jednak już teraz powoli się szykujemy do sezonu. Zaczynamy zwozić wyposażenie letnie np. meble, które trzeba zaimpregnować i potem ustawić na balkonach. Oprócz tego, że mamy ozonator, by można było przyjeżdżać do nas także ze zwierzętami, to dodatkowo wyposażyliśmy się w maszyny parowe, które w temperaturze 140-170 stopni czyszczą wszystkie powierzchnie wykonane z tekstyliów - np. na placu zabaw dla dzieci.
Do końca maja pozostanie zamknięty również hotel Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

"Sezamie, otwórz się" nie zadziałaInne hotele również wprowadzają nowe rozwiązania, by zapewnić bezpieczeństwo klientom i personelowi.

- Zamówiliśmy pleksi nad ladę recepcyjną, ustawiamy stacje do dezynfekcji, pokoje po każdym gościu będą ozonowane, a także będziemy używać lampy z promieniami UV. Winda będzie jeździć od punktu A do B, nie zatrzymując się na innych piętrach. Prowadzimy rozmowy z firmą, dzięki której nasi goście mogą zameldować się bez stania przy ladzie recepcyjnej, wypełniając kartę meldunkową online - wylicza Mateusz Kruszyński, menadżer hotelu Fama Residence Old Town Gdańsk.
Obiekt przy ul. Długiej, podobnie jak Hotel Nadmorski, działał nieprzerwanie, przyjmując gości biznesowych.

Hotel Sheraton nie podaje jeszcze konkretnej daty otwarcia.
Hotel Sheraton nie podaje jeszcze konkretnej daty otwarcia. fot. Konstantin Tronin/123 rf.com
Duży nacisk na bezpieczeństwo i wysokie standardy sanitarne mają sprawić, że ludzie z tygodnia na tydzień będą coraz bardziej przekonywać się, że pobyt w hotelu nie wiąże się z ryzykiem.

- Zakładamy, że po uruchomieniu hotelu ruch będzie na poziomie 20-30 proc, ale z każdym kolejnym tygodniem będzie rósł. Szczególnie jeśli do gości trafi jasny komunikat, że jest bezpiecznie - uważa Krzysztof Gbur z sopockiego Sheratona.
Okazuje się więc, że zielone światło, jakie branża hotelarska dostała od rządu, nie zadziała jak magiczne hasło "Sezamie, otwórz się". Samo przyzwolenie bowiem nie wystarczy, by otwarcie obiektów okazało się opłacalne. Potrzebne są kolejne rozluźnienia w innych sektorach gospodarki i życia.

Opinie (227) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Oj tam oj tam, wybory korespondencyjne się zbliżają, trza pokazać ciemnemu ludowi że jest bezpiecznie XD (19)

  "A więc zróbmy wybory jakich nie przeżył nikt"

  • 206 105

  • (12)

   I wygra PAD, brak konkurencji...

   • 20 20

   • Jak dla mnie może mieć nawet pełne 100% (11)

    Niech piją to piwo które sami uwarzyli.

    • 28 8

    • Już ma 137% w "sądażach" tvpiss. (10)

     Reszta na minusie. :D

     • 42 16

     • (9)

      A w sondażach tvn już nawet nie robią....taka zemsta Schetyny to wystawienie kidawskiej.Dzięki temu kolejne lata rządu PiS.

      • 22 24

      • PO przez 8 kolejnych lat (3)

       nie było wstanie skutecznie wsadzić za kraty kamińskiego i kilkunastu kolejnych nieoPiSanych kryminalistow.
       głosami PO trybunału Stanu uniknął ziobro

       • 13 17

       • Tylko zjedzmy tego gofra na molo (2)

        i wypijmy piwko na plaży. Tam nie ma wirusa on krąży przy urnie.

        • 19 8

       • sam sobie przeczysz tym PiSaniem pajacu (1)

        • 8 4

       • Na molo można Sopot zagwarantował

        Tam brak wirusa. Certyfikat załatwi sprawę. Powcy w to wierzą i tak być musi.

        • 4 3

      • Niech sobie rządzą na zdrowie. (4)

       Prędzej czy później sam ich na taczce wywieziesz PiSi czopku :-D

       • 23 6

       • Bo? (3)

        Pogonią kastę? Obnażą intelekt opozycji?

        • 10 13

       • Kastę? (1)

        Wiesz co to jest trójpodział władzy chociaż? Sejm, Senat, Sąd Najwyższy.
        Sąd Najwyższy ma prawo karać polityków, dlatego jego prezesem chcą mianować sędziego z partyjnego nadania i wtedy będą już całkowicie bezkarni.

        • 12 12

       • Doucz się

        • 4 3

       • chcą gonić kastę, a sami są jedną wielką kastą

        nie dostrzegasz tego?

        • 9 4

  • Ciemny lud uważa, że jest bezpiecznie. (4)

   Dzisiaj po Długiej chodzili tłumnie ludzie. Oczywiście maseczki zsunięte lub ich brak.

   • 22 13

   • Sorry, szalem nie będę się w maju owijał (3)

    Maseczki jednorazowe kupiłem po 6 złotych - trzeba minimum dwie dziennie, czyli 360 złotych w miesiącu. Czy pomysłodawcy oddadzą ? Wątpię.

    • 9 17

    • Są już po 2,50 zł, a 3 tygodnie temu były po 3,70 zł - wystarczy poszukać. Tyle tego produkują, ze ceny niedługo wrócą do kilkudziesięciu groszy, tak jak przed pandemią.

     • 16 4

    • To kup bawełniane po 10 (1)

     Ja kupiłem 3 i je piorę. Koszt - 30zl plus trochę proszku i wody. Więc nie pier... o 360 miesięcznie

     • 9 6

     • w TVPiSs mówili PiSi czopku

      • 2 1

  • no tak, bardzo niebezpieczna sprawa, a czapke foliowa juz masz na bakterie?

   • 1 1

 • (10)

  Za wcześnie te zniesienie zakazów....hotele przez lata zarabiały kokosy to mają na pewno zapasy siana.Szkoda tylko ludzi tam zatrudnionych bo w większośći są już bez pracy.Myślę, że realnie powinni otworzyć hotele od stycznia 2021,po co ryzykować zdrowiem ludzi w imię biznesu i celów politycznych....Ja w te lato namiot,Bieszczady i dzika plaża.Oczywiście gryll,kąserwy i gitarra.Czuway!

  • 80 254

  • (2)

   Mają takie same zapasy siana jak każdy przedsiębioca w tym kraju. Trzeba robić koszty aby podatków nie płacić.

   • 33 3

   • (1)

    To teraz się nie zrobi kosztów

    • 4 5

    • nie robi się kosztów?

     Ogrzewanie, ochrona, w pewnym zakresie pracownicy, podatek od nieruchomości

     • 18 1

  • (1)

   To ile według ciebie czekać.sto lat!Nie widzisz że świat rusza!

   • 12 11

   • rusza? słońce przygrzało i ludzie już postradali rozum

    za chwilę będzie płacz i zgrzytanie zębami, jak nagle wszyscy naraz się zarażą, a w szpitalach zabraknie wolnych łóżek

    • 9 14

  • zapasy siana mają stodoły a nie hotele, nie kompromituj się

   • 15 8

  • mapa drogowa odmrazania gospodarki Irlandii (2)

   teraz sobie to porownajcie z Polska..

   Faza 1:
   Faza pierwsza rozpocznie się 18 maja i obejmie:
   - Umożliwianie spotkań na świeżym powietrzu między osobami z różnych gospodarstw domowych
   - Otwarcie opieki nad dziećmi dla pracowników opieki zdrowotnej
   - Stopniowy powrót pracowników zewnętrznych
   - Otwieranie detalistów, którzy są głównie zewnętrzni lub tych, którzy byli otwarci podczas pierwszego poziomu ograniczenia (np. Optycy)
   - Otwarcie niektórych publicznych udogodnień na zewnątrz

   Faza 2:
   Faza druga rozpocznie się 8 czerwca i obejmie:
   - Umożliwianie wizyt w gospodarstwach domowych
   - Opracowywanie planów i wsparcia w celu otwarcia działalności gospodarczej z uwzględnieniem bezpieczeństwa personelu i klientów
   - Otwarcie małych punktów sprzedaży detalicznej i centrów handlowych, gdzie można zaobserwować dystans społeczny
   - Otwieranie bibliotek publicznych

   Faza 3:
   Faza trzecia rozpocznie się 29 czerwca i obejmie:
   - Zezwalanie na małe spotkania towarzyskie
   - Stopniowe otwieranie żłobków, opiekunów i przedszkoli dla dzieci niezbędnych pracowników
   - Powrót do pracy dla osób o niskim poziomie interakcji
   - Otwieranie nieistotnych punktów sprzedaży detalicznej z wejściem i wyjściem z poziomu ulicy
   - Otwarcie placów zabaw

   Faza 4:
   Faza czwarta rozpocznie się 20 lipca i obejmie:
   - Stopniowe otwieranie żłobków, opiekunów i przedszkoli dla dzieci wszystkich innych pracowników
   - Powrót do pracy dla tych, którzy nie mogą pracować z domu
   - Stopniowe łagodzenie ograniczeń dla usług podwyższonego ryzyka (np. Fryzjerów)
   - Otwarcie muzeów, galerii, miejsc kultu

   Faza 5
   Piąta faza rozpocznie się 10 sierpnia i obejmie:
   - Zezwalanie na większe spotkania towarzyskie
   - Powrót do pracy we wszystkich sektorach
   - Stopniowo, począwszy od początku roku akademickiego 2020/2021, otwieranie szkół podstawowych i średnich oraz instytucji III stopnia
   - Dalsze złagodzenie ograniczeń dotyczących usług detalicznych wysokiego ryzyka

   • 8 18

   • No i super, a z czego żyją teraz ci wszyscy Irlandczycy?

    Oraz ich państwo?

    Bo u nas już budżet ledwo zipie, a połowa gospodarstw domowych przed kryzysem żyła od wypłaty do wypłaty.

    • 16 3

   • wszystko ładnie pięknie napisane tylko co z tego? Czy Irlandczycy mają jakąś super wiedzę że wirus będzie znikał zgodnie z ich planem?

    • 0 0

  • aleś ty głupi ojojoj

   • 2 2

 • Przykro mi hotelarze, ale nie liczcie na skandynawsko-germańskie (9)

  kokosy. To se ne wrati, jak mawiają Czesi. Może obniżcie o połowę swoje chore ceny za dobę, to może chociażby rodziny z grupy społecznej 500+ przyjadą. Oczywiście rezerwujcie od razu ekipy remontowe na wrzesień, bo ci goście, jak Hunowie, zerwą nawet tapety z sufitu:-)))

  • 225 91

  • to se ne wrati (1)

   czesi tak nie mawiaja , to jakaś bzdura powtarzana jeden po drugim

   • 12 26

   • Tak, to se nervrati.

    • 16 2

  • Rodziny z 500 plus są bardzo różne, nie wszystkie reprezentują poziom Hunów. (2)

   Przecież 500 plus biorą wszyscy, nie znam takich którzy zrezygnowali. Roszczeniowi kiepscy istnieli przed wprowadzeniem tych programów, nie obrażajcie wszystkich ludzi. Owszem, jest spora grupa ludzi roszczeniowych i paskudnych z charakteru wśród tzw rodzin, ale to nie jest reguła. Ci ludzie byli tacy zanim porodziły im się dzieci, macierzyństwo i ojcostwo może nieco wyostrzyło te niełatwe cechy charakteru.

   • 34 4

   • Też pobieram na synka 500+, także on jest beneficjentem tego programu, nie demolujemy hoteli, ale... (1)

    Mam dobrego przyjaciela, który prowadzi we Władku mały pensjonat. O Hunach 500+ słyszałem już tyle historii, że włos się na głowie jeży. Można przyjąć, że w większości, to Hunowie. Każdy, kto prowadzi hotelowy biznes we Władku, coś o tym wie:)

    • 25 5

    • Są też rodziny, które nie reprezentują poziomu Hunów.

     Współczuję facetowi z Władka, tam w ogóle jeździ takie towarzycho, że hej.
     Dzisiaj na molo i w okolicy widziałem tabun takich co by pasowali do rysopisu, ale nie wszyscy mieli dzieci w wieku 500 plus, niektóre już wyrosły z rządowych dobrodziejstw. Przy okazji widziałem też takie Dżesiki bez masek z piwskiem w wytipsowanej rąsi. Były też takie, które przepitym głosem pytały czy restauracja sprzedaje alkohol na wynos, były mocno rozczarowane, że nie. Czyli spacer musi dla takiej subtelnej i nowoczesnej kobiety łączyć się z flaszką. Innym ciekawym widokiem byli ludzie bez masek z zaciętymi minami wpadali na innych. Kurcze, ja nie chcę podwyższyć statystyk zachorowalności. Niech sobie nie noszą masek, ale niech nie wchodzą w innych ludzi na mało zatłoczonym terenie.

     • 19 5

  • E tam, Cimoszewicz...

   ... I zaraz hun...

   • 5 4

  • zatrujesz die własnym jadem

   • 2 1

  • ale Janusze tutaj się wypowiadają :((

   • 0 0

  • Nie wróci bo mamy zamknięte granice.

   Co jest i**otyzmem do kwadratu.

   • 0 0

 • W Sopocie dzisiaj 1/3 samochodów jest z Warszawy. Są ich setki. (22)

  Gdzieś wszyscy chyba śpią. Więc rzeczywiste otwarcie (zapewne tzw apartamentów) już nastąpiło.

  • 210 13

  • (2)

   Co ty pie..............sz Sopot jest w tę majowkę totalnie wymarły gdzie ty widzialeś te rejestracje

   • 20 47

   • A byłeś dzisiaj w dolnym Sopocie? Chyba nie. Oczywiście że nie jest wymarły.

    Przejdź się Grunwaldzką (nie ma gdzie zaparkować), pójdź na Monciak i wtedy pisz.

    • 50 8

   • Mieszkam na Monte Cassino, z okien widzę kilka 'apartamentów', które są wynajmowane krótkoterminowo i są teraz wynajęte.

    • 65 1

  • (3)

   Zapewne prywatne kwatery. Znajomi prowadzą i nie odczuli specjalnie epidemii... ludzie do nich przyjeżdzali, tak jak od lat i w marcu, i w kwietniu (w kwietniu troche słabiej przez kontrole policyjne)...Dezynfekcja ostro weszła i tak naprawdę mogli nadal zarabiać, a ludzie jak widać nie obawiali się przyjazdu.

   • 36 11

   • Dokładnie. Moi znajomi też cały czas mają gości. (1)

    W zasadzie niewiele się zmieniło.

    • 29 7

    • Ehh, tylko wspolczuc znajomych. Rodzicow do domu starcow oddali, zeby miec wiecej miejsca na warszawskich gosci?

     • 33 20

   • Dezynfekcja? Chyba alkoholowa, latają gromady z piwem czy whisky w zębach. To wszystko w Dolnym Sopocie.

    Narzekali wszyscy na ceny biletów na molo, a bilety mimo złej pogody sprzedają się dobrze. Na deskach Kariny z piwem, żaden tam dystans społeczny nic z tych rzeczy. To samo na plaży, pikniki wcale nie rodzinne. A nie jest gorąco. A maseczki to najczęściej w ręce, ciekawe czy nie będzie wzrostu zakażonych.

    • 51 3

  • 'Apartamenty' działają. Mieszkam niedaleko centrum. Nawet mieliśmy w nocy awanturę turystów (1)

   • 52 1

   • U mnie już pojechali.

    Bilans: Puszki i butelki po piwie są wszędzie. Worek ze śmieciami leży na klatce schodowej. Drzwi od klatki się nie zamykają, zapewne zostały uszkodzone. O żadnej dezynfekcji nie ma mowy, proszę nie pisać głupot. I tak, potwierdzam, sezon otworzył się w czwartek.

    • 9 2

  • Na Ogarnej podobnie. (8)

   Rejestracje z Warszawy i Poznania.

   • 49 3

   • Ja jestem rodowitym gdańszczaninem... (6)

    ...a jeżdżę autem służbowym z rejestracją ze Szczecina ZS. Także nie wariujcie ludzie, bo zaraz będziecie opony dziurawić.

    • 33 12

    • Tydzień temu stały pojedyncze samochody. Teraz nawet połowa obcych w miejscach gdzie są apartamenty na wynajem. Chyba jednak (4)

     • 33 4

     • A może po prostu ludzie z innych miast są właścicielami tych apartamentów?

      • 19 18

     • No dobrze, ale do kogo pretensje? (2)

      Do ludzi, że je wynajmują jak mogą? Jak coś nie jest zakazane, jest dozwolone. Pretensje do rządu proszę kierować.

      • 12 25

      • To jest zakazane właśnie

       • 21 7

      • Głupim być, też nie zakazano...

       • 21 1

    • Mam za płotem małe osiedle na wynajem, sporą cześć ludzi znam z widzenia.

     Autorytatywnie stwierdzam, że zjechali się balangowicze na majówkę. Piją, krzyczą i latają do sklepu po alkohol. No i zamawiają wszystko co się da do jedzenia, kurierzy na rowerach mają obrót jak latem prawie.

     • 28 0

   • O których złodziejach z PO piszesz bo jakoś Zero ziobro nikogo nie aresztował.

    • 5 5

  • Dobre (1)

   Pewnie nie ogarniasz, że samochody mogą być w leasingu lub wynajmie i zarejestrowane w Wawie?
   Pewnie nie ogarniasz również tego, że użytkownicy tych samochodów mogą być lokalni?

   • 9 20

   • Jeśli ktoś ma w swojej kamienicy mieszkania na wynajem, to ogarnia to lepiej niż CBA i FBI.

    • 9 0

  • ??

   Skąd to założenie ze gdzieś wszyscy muszą spac?? Odległość z Warszawy do Sopotu to jest raptem kilka godzin jazdy autem. Dla spragnionych morza i lansu na molo to jest żadna odleglosc żeby w ta i z powrotem zrobić wypad.

   • 6 8

  • wiary na domkach pełno od dawna

   • 2 1

 • (1)

  taa złoty biznes dla hoteli. Połowa gości, połowa pokoi, zamknięte restauracje, spa, baseny itp. I do tego nadal zamknięte granice.

  • 76 14

  • wszystkie pokoje, co najwyżej hostele mają problem z salami 15 osobowymi. Hotele żadnego, jedynie że śniadanie mają dostarczać na stolika nie szwedzki bufet.

   • 5 2

 • (4)

  Za trzy tygodnie mało kto będzie się przejmować koroną. Ludzie rusza "w swiat"...

  • 97 26

  • I będzie kolejna blokada... (1)

   • 10 9

   • Rząd chyba nie nienawidzi aż tak bardzo Polaków. Przecież sam z nich żyje.

    • 8 4

  • Nie ruszą, będą musieli wrócić do roboty a samolotów jest też mniej. (1)

   Gastarbeiterzy się zarejestrują w urzędach pracy, reszta ruszy do roboty, może nawet studenci na uczelnię.

   • 10 1

   • LoT który niby to miał poPiSowe zyski .. Niemców chciał wykupić

    teraz obniża pracownikom pensje
    "dobra zmiana"

    • 6 6

 • Nie mogę zrozumieć dlaczego w związku z tym wirusem jest taki bałagan informacyjny... (3)

  Najpierw maseczki nie pomagały, teraz są obowiązkowe. Zakazali wchodzenia do lasu, ale autobusy i tramwaje i SKMki jeździły co godzinę nabite jak konserwy. Teraz otwierają niby hotele, ale jednak ich nie otwierają... Niech ktoś w końcu powie o co tu chodzi...

  • 178 22

  • O to żeby walić mandatami w szarego Kowalskiego, budżet pusty więc trza napełnić.

   • 32 10

  • "rząd" się miota, ot i cała tajemnica.
   Ważne żeby Du.a wygrał "wybory", reszta się nie liczy.

   • 47 7

  • Chodzi o wprowadzenie chaosu. W innych krajach jest dokładnie tak samo.

   ktoś na tym straci, ktoś na tym zarobi, a my tu na uboczu co najwyżej dostaniemy rykoszetem.

   • 27 6

 • Distosujcue ceny do popytu i powinno się udać :) (2)

  Albo zamknijcie hotele

  • 69 22

  • to by najpierw Mateuszek musiał dostosować obciążenia podatkowe.

   • 11 7

  • Tzn do czego dostosować? Jeśli ludzi stać na wypady do Paryża, to może zapłacić za hotel w kurorcie.

   • 9 9

 • To nie jest żadna epidemia. Już powinno (1)

  być wszystko otwarte mimo, że mamy bardzo silną gospodarkę.

  • 70 52

  • ty pisowcu, silna gospodarka w którym miejscu????
   Państwo z nawet ni e z dykty...

   • 0 0

 • (3)

  Otwieracie turystów już nie bedzie

  • 35 35

  • (1)

   Przerasta cię napisanie prawidłowo jednego sensownego zdania po polsku? To po co zabierasz głos?

   • 22 4

   • Najgorsze jest to, że ktoś go "plusuje"...

    • 10 5

  • Hotele nie są dla krajowców.

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.