Fakty i opinie

Czy to już moda na sprzątanie miasta?

Najnowszy artukuł na ten temat Fotopułapka nagrała podrzucającą śmieci

"Są od tego odpowiednie służby", "płacę na to podatki", "nie jestem śmieciarzem" - coraz więcej osób takie argumenty już nie przekonują, dlatego ludzie biorą sprawy w swoje ręce. W miniony weekend miały miejsce kolejne akcje sprzątania Gdyni przez jej mieszkańców.Jak oceniasz modę na sprzątanie dzielnic?

bardzo pozytywnie, mam nadzieję, że szybko nie przeminie 70%
mam mieszane uczucia: niby dobrze, ale jednak wyręczają służby 20%
mam wrażenie, że większość robi to na pokaz 6%
negatywnie, niewiele to zmienia 4%
zakończona Łącznie głosów: 1367
O akcjach sprzątania w dzielnicach moglibyśmy pisać praktycznie co tydzień. Mieszkańcy coraz częściej nie szukają wymówek oraz tych, którzy mogliby ich wyręczyć, i sami sprzątają swoje "małe ojczyzny", poświęcając na to swój wolny czas, najczęściej w weekendy. Wszystko po to, by potem miło spędzać czas na łonie natury, bez widoku porozbijanych butelek czy opakowań po chipsach lub słodyczach.

Pewnie - śmieci powinny usunąć odpowiedzialne za to miejskie służby lub zarządcy terenów, na których one zalegają, ale chyba każdy wie, że znacznie szybciej jest zebrać siatkę butelek z pobliskiego lasu, niż zgłosić to i czekać, aż ktoś inny je odnajdzie.

Posprzątali cmentarz na górze DonasRobi tak na przykład regularnie pani Marzena, która sprząta Witomino. W ostatni weekend z przyjaciółmi znowu zebrała kilkanaście worków śmieci.

- To lepsze od crossfitu - śmieje się mieszkanka Witomina. - Nie śmiećmy. Ludzie, opamiętajcie się, błagam - dodaje już poważnie.

40 worków śmieci w godzinęPoważnie do sprawy podeszli też przedstawiciele Młodej Lewicy na Pomorzu. Razem z posłem Markiem Rutką, a także wszystkimi chętnymi postanowili posprzątać okolicę Polanki RedłowskiejMapka. W kilkadziesiąt minut ok. 30-osobowa grupa zebrała 40 worków śmieci.

- W czasie pandemii chętnie korzystamy z wypoczynku na świeżym powietrzu, ale często zapominamy po sobie posprzątać. Czas to zmienić - właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować sprzątanie Polanki Redłowskiej, popularnego miejsca wypoczynku gdynian. Akcja powiodła się świetnie, jestem bardzo dumna z tego, ile śmieci udało nam się zebrać - mówi Emilia Hyży, organizatorka akcji.
Sprzątający już zapowiadają, że akcję będą powtarzać w kolejnych rejonach miasta.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (150)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »