• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik: Za oknem zima, a na chodnikach pełno hulajnóg elektrycznych

MKo
26 grudnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Hulajnogi zimą - korzystać czy nie? Zdania są podzielone. Hulajnogi zimą - korzystać czy nie? Zdania są podzielone.

Jeden z naszych czytelników dziwi się, że mimo zimowej aury na wielu chodnikach w Trójmieście wciąż stoją elektryczne hulajnogi. - Wiosną, gdy zrobi się cieplej, wiele osób znów będzie chciało z nich korzystać. Teraz mamy śnieg i mróz, a do marca czy kwietnia pozostało kilka miesięcy. W tym czasie, przy takich warunkach pogodowych, ten sprzęt będzie można zezłomować - twierdzi nasz czytelnik.Czy korzystasz zimą z hulajnóg elektrycznych?

Hulajnogi elektryczne szturmem wdarły się do dużych miast w całym kraju. Według szacunków e-hulajnogi są dostępne w ponad 60 miastach Polski, a ich łączną liczbę szacuje się na ok. 40 tys.

Trójmiasto pod tym względem nie jest wyjątkiem, tym bardziej że boom na komercyjne jednoślady zbiegł się z upadkiem roweru metropolitalnego Mevo i większość użytkowników zafascynowanych wygodną, szybką i bezpieczną e-mobilnością przerzuciła się właśnie na hulajnogi.

I choć sezon na podróżowanie po Trójmieście tą formą transportu teoretycznie zakończył się jesienią, to w praktyce wciąż w wielu miejscach można natknąć się na zaparkowane komercyjne hulajnogi, w ostatnich dniach dodatkowo pokryte grubą warstwą śniegu. Zwrócił na to uwagę jeden z naszych czytelników.

Hulajnogi elektryczne. Ile kosztują, na co zwrócić uwagę?- Wiosną, gdy zrobi się cieplej, wiele osób znów będzie chciało z nich korzystać. Teraz mamy śnieg i mróz, a do marca czy kwietnia pozostało kilka miesięcy. W tym czasie, przy takich warunkach pogodowych, ten sprzęt będzie można zezłomować. Choć to prywatni operatorzy, dla których liczy się głównie zysk, to ostatecznie za wyższe koszty utrzymania takiego sprzętu i doprowadzenia go do stanu używalności zapłacą użytkownicy, np. więcej płacąc za minutę korzystania z takiej hulajnogi - uważa pan Michał.

Firma z autami na minuty zakończyła działalność  • W centrum Gdańska mimo zimowej aury wciąż jest dostępnych do wypożyczenia wiele hulajnóg.
  • Jednym z operatorów, który zdecydował się na wyłączenie zimą e-hulajnóg, jest Tier.

W Raporcie z Trójmiasta pojawiły się też zdjęcia od innego czytelnika, który w Chyloni przy Domu Towarowym natknął się na pokryte śniegiem hulajnogi jednego z operatorów.

- Jaki jest sens korzystania z hulajnóg zimą? - pytał w Raporcie.

Jak korzystać z hulajnóg na minuty?Ale zdania na temat korzystania z hulajnóg zimą są podzielone.

- Nie widzę w tym żadnego problemu - uważa pan Krzysztof. - Drogi rowerowe są odśnieżane. Trzeba tylko uważać na lód, podobnie jak na rowerze. Równie dobrze można powiedzieć, że nienormalna jest jazda autem zimą. Po prostu trzeba uważać i jechać wolniej. Hulajnoga to zwykły pojazd.
Z kolei pan Michał dodaje:

- Nikt "normalny" w taką pogodę nie korzysta z hulajnóg. Ani to przyjemne, ani bezpieczne. Zimą można jeszcze zrozumieć kogoś jadącego rowerem. Ale hulajnogą?
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

13:41 27 GRUDNIA 21

Plaga porzuconych w śniegu hulajnóg (10 opinii)

sporo w śniegach leży hulajnóg. Ciekawe czy w ogóle je namierzyć bo baterie padły na 100%
sporo w śniegach leży hulajnóg. Ciekawe czy w ogóle je namierzyć bo baterie padły na 100%
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (184)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane