Fakty i opinie

stat

Czytelnik ironizuje: nawet nieodśnieżone ulice mają swoje plusy

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Wiosenne porządki: Sopot i Gdynia już sprzątają, a Gdańsk czeka... na wiosnę

Ci młodzi ludzie nie przejmuję się śniegiem i pluchą, cieszą się, że wreszcie zima wygląda jak zima.
Ci młodzi ludzie nie przejmuję się śniegiem i pluchą, cieszą się, że wreszcie zima wygląda jak zima. fot. Joanna Kurkowska/trojmiasto.pl

Parafrazując klasyka polskiego filmu można powiedzieć, że choć śnieżna zima ma co prawda trochę minusów, to trzeba pamiętać, by te minusy nie przysłoniły jej plusów - pisze nasz czytelnik, pan Janusz.Śnieżna zima ma więcej:

plusów 45%
minusów 55%
zakończona Łącznie głosów: 1861
Od piątkowego poranka, gdy śnieg spadł na Trójmiasto, zimowa aura jest głównym tematem rozmów moich kolegów w pracy, sąsiadów i klientów w sklepie osiedlowym. To trochę zaskakujące, bo przecież śnieg w grudniu nie jest niczym wyjątkowym, to raczej jego brak powinien budzić zdziwienie.

Być może jednak na naszą fascynację śniegiem wpłynęły doświadczenia licznej polskiej emigracji na Wyspach Brytyjskich, która nabrała angielskich manier i rozmawia o pogodzie, gdy inne tematy jakoś nie chcą przyjść jej do głowy.

Tak czy siak, po lekturze komentarzy na trojmiasto.pl wiem jedno: śnieg nie jest lubiany, bo: primo - powoduje korki, secundo - sprawia, że mokną nogawki, tertio - sypie się za kołnierz, quattro - jest zimny.

Wiem, że Polacy lepiej się czują, gdy mogą ponarzekać, i dlatego z góry przepraszam wszystkie marudy, ale mam zamiar wyliczyć kilka przykładów na to, że śnieg w mieście jest przydatny, użyteczny i wręcz pożądany.

1. Chodnik jest zasypany śniegiem po łydki - zamiast pomstować na leniwego administratora nieruchomości, któremu nie chciało się odśnieżyć, lepiej pomyśl, że dzięki niemu nie widać grubej warstwy piasku, który leżał tu od wiosny, nieposprzątany po poprzedniej zimie.

2. Pług odgarnął śnieg z jezdni na chodnik i ścieżkę rowerową, tworząc zaspę nie do przejścia i przejechania - zamiast narzekać na bezmyślność kierowcy pomyśl jak wytrenowane (wersja dla pań: jak szczupłe) będziesz mieć na wiosnę łydki, od stawiania kroków niczym bocian. Wersja dla rowerzystów: hurra, wreszcie jakaś skocznia do ewolucji z prawdziwego zdarzenia.

3. Twoje miasto nie ma na oświetlenie ulic po zmroku, bo finansuje ważne inwestycje (lotnisko w Kosakowie, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku - niepotrzebne skreślić) - to już nie problem, bo dzięki leżącemu wszędzie śniegowi zrobiło się znacznie jaśniej i łatwiej jest trafić po pracy do domu. Patrzysz na śnieg przyjaźniej, bo już wiesz, że oszczędza twojemu miastu niepotrzebnych wydatków na latarnie uliczne.

Jak widać śnieg ma wiele plusów, jednak żeby je dostrzec trzeba wykazać się pozytywnym nastawieniem do świata, czego wszystkim czytelnikom trojmiasto.pl serdecznie życzę.

Zima może być także piękna.

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (206) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.