• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik proponuje rondo na Grunwaldzkiej, Sopot nie mówi "nie"

Szymon Zięba
13 czerwca 2024, godz. 20:00 
Opinie (78)
Tu mogłoby powstać skrzyżowanie w Sopocie. Miasto nie mówi "nie". Tu mogłoby powstać skrzyżowanie w Sopocie. Miasto nie mówi "nie".

Czy na skrzyżowaniu ulic Chopina, Grunwaldzkiej i KordeckiegoMapka w Sopocie może powstać rondo? Nasz czytelnik, który podzielił się swoimi uwagami w Raporcie z Trójmiasta, twierdzi, że tak. Co ciekawe, nie wykluczają tego również urzędnicy, choć do pomysłu mają uwagi.

Podoba ci się pomysł naszego czytelnika?

Czytelnik: tu powinno być rondo! Zmieściłaby się zieleń i miejsca postojoweZdaniem naszego czytelnika w okolicy ul. Grunwaldzkiej i Chopina prawo- i lewoskręty zabierają niepotrzebnie przestrzeń.

Tę można by było przeznaczyć zarówno na pasy zieleni, jak i dodatkowe miejsca postojowe, które w mieście są na wagę złota.

Pomysłem internauty postanowiliśmy zainteresować sopockich urzędników. Anna Dyksińska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie, zauważa, że pomysł na budowę ronda w tym miejscu nie jest nowy.

Pomysł już był, trochę o nim zapomniano, ale miasto nie mówi "nie"- Kilkanaście lat temu rozważaliśmy budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym, o zewnętrznej średnicy ok. 24 m, z wyspą zieleni pośrodku. Budowa takiego ronda powodowałaby konieczność ingerencji w okoliczny skwer, czyli likwidację fragmentu terenu zielonego. Mniejsze - typu "minirondo" - byłoby problematyczne z uwagi na konieczność zachowania relacji skrętu z ul. Grunwaldzkiej w ul. Chopina, dla wysokich autokarów wycieczkowych i innych pojazdów ciężarowych - mówi Anna Dyksińska.

Sopot, skrzyżowanie Chopina X Grunwaldzka X Kordeckiego (16 opinii)

Czy nie można wytyczyć tam wygodnego ronda? Te wszystkie prawo/lewoskręty zabierają przestrzeń którą można przeznaczyć zarówno na zieleń jak i na dodatkowe miejsca postojowe.
Czy nie można wytyczyć tam wygodnego ronda? Te wszystkie prawo/lewoskręty zabierają przestrzeń którą można przeznaczyć zarówno na zieleń jak i na dodatkowe miejsca postojowe.


To jednak nie wszystko. Problem, na który zwrócono również uwagę, to wzmożony ruch pieszych, szczególnie w sezonie.

Na tych rondach w Trójmieście kierowcy głupieją. Gdzie było najwięcej stłuczek? Na tych rondach w Trójmieście kierowcy głupieją. Gdzie było najwięcej stłuczek?

Trasą bardzo lubią chodzić nad morze spacerowicze- Bo jest to jedna z ulubionych i bardzo uczęszczanych tras nad morze. Mogłoby dojść do sytuacji zablokowania przejazdu samochodów przez stały ruch pieszych. Ale temat wciąż jest "w grze". Uważamy, że ronda mają wiele zalet, które ułatwiają poruszanie się, co obserwujemy np. na ul. 3 Maja po przebudowie - podkreśla nasza rozmówczyni.
Miejscy urzędnicy tym samym pomysłowi nie mówią "nie", ale na razie nie planują rozpoczęcia prac projektowych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane