Fakty i opinie

Dane w śmieciach porzuconych na Obłużu

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Śmietnisko i szalet w samym sercu Głównego Miasta

W okolicach garaży przy ul. Unruga na Obłużu regularnie wyrzucane są śmieci i gruz. Straż miejska znalazła w nich adres właściciela. Ten nie przyznał się, że śmieci wyrzucił, ale zobowiązał się do ich sprzątnięcia.zakończona Łącznie głosów: 1188
O problemie zaśmieconego terenu położonego nieopodal garaży przy ul. Unruga, powiadomił nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta.

- Tam ciągle przybywa mebli, gruzu, płytek i innych śmieci. Na wiosnę często teren jest podpalany. Garaże i działki znikają powoli, a obszar zamienia się w wysypisko. Fajny byłby to teren do spacerów z dziećmi, z psami, ale nie w takim krajobrazie śmieci - pisze nasz czytelnik.
Okazuje się, że problem znany jest straży miejskiej.

Nie przyznał się, ale posprząta- Niestety, problem powraca, ale robimy, co możemy, by temu przeciwdziałać. Ostatnio rewirowy znalazł w śmieciach dokumenty z adresem. Wprawdzie osoba w nich wskazana nie przyznała się do wyrzucenia tych śmieci, ale zobowiązała się, że je posprząta. Czasami jest bowiem tak, że ktoś płaci komuś np. za uprzątnięcie piwnicy, a potem śmieci bez jego wiedzy trafiają do lasu czy na łąkę - mówi Leonard Wawrzyniak z gdyńskiej Straży Miejskiej.
Gdyńscy strażnicy zapowiadają, że będą ten teren nadal patrolować. Niewykluczone jest też zamontowanie tam tzw. fotopułapek, które uwiecznią osoby wyrzucające śmieci oraz ich samochody. Takie zdjęcia z numerami rejestracyjnymi aut są potem doskonałym dowodem w sądzie.

Opinie (104) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.