Fakty i opinie

Dawny Bar Promyczek już działa

W barze tuż po otwarciu pojawili się pierwsi klienci.
W barze tuż po otwarciu pojawili się pierwsi klienci. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Jeden z najpopularniejszych barów mlecznych w Trójmieście znowu działa, teraz pod nazwą "Bar Domowy Mleczny". Większość zatrudnionych wciąż stanowią niepełnosprawni, aż siedmiu to byli pracownicy "Promyczka".Jadasz w barach mlecznych?

tak, i to bardzo często 20%
zdarza mi się 53%
już nie, kiedyś jadałem 19%
nie, to nie miejsce dla mnie 8%
zakończona Łącznie głosów: 738
Znajdujący się przy ul. Morskiej 97 zobacz na mapie Gdyni bar "Promyczek" działał od 2008 roku, ale upadł z powodu fatalnego zarządzania i niejasnych długów, które bada prokuratura. Niewielu spodziewało się, że z nowym zarządem i nazwą bar uda się reaktywować. A jednak, w marcu pojawiło się światełko w tunelu, a dziś bar już działa. I przeżywa oblężenie.

- Byłam w szoku, bo pierwszego dnia po prostu otworzyliśmy drzwi. Nie było żadnych reklam, ulotek czy kampanii. I od razu pojawili się klienci - cieszy się Dorota Sykut, prezes fundacji Pro Caritate Gedanensis, która prowadzi bar.

Zgodnie z wcześniejszymi planami udało się zatrudnić siedem niepełnosprawnych osób, które wcześniej pracowały w "Promyczku". W barze pracują też inni niepełnosprawni, a praktyki odbywają uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

- Jak zobaczyłem znajome twarze obsługi, od razu wiedziałem, że jakość nie spadnie. I ludzie przychodzą tu z przyjemnością, z życzliwością podchodząc do osób zatrudnionych w barze. Dzięki temu to miejsce z wręcz rodzinnym klimatem - mówi Adam, mieszkaniec pobliskich bloków, które wpada do baru na obiad.

Dzięki uruchomieniu baru odetchnęli też inni lokalni, drobni przedsiębiorcy. Ruch w ich punktach znacznie się zwiększył.

Opinie (80)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.