Fakty i opinie

stat

Dawny hotel przy dworcu SKM w Gdyni ma nowego właściciela

Budynek został kilka lat temu odświeżony. W najbliższych miesiącach okaże się, co się z nim stanie.
Budynek został kilka lat temu odświeżony. W najbliższych miesiącach okaże się, co się z nim stanie. fot. Trojmiasto.pl

Blisko 3 mln złotych wpłaci do kasy Gdyni inwestor, który kupił działkę wraz z czterokondygnacyjnym budynkiem przy ul. Dworcowej zobacz na mapie Gdyni. Przez lata nieskutecznie próbowano sprzedać zabudowany teren - po tym, jak poprzedni najemca zrezygnował z prowadzenia hotelu i restauracji.Jaki rodzaj biznesu ma szansę w tej lokalizacji?

tani hostel dla niezamożnych turystów

18%

na dole restauracja, na górze niezbyt drogi hotel

37%

bar z fast foodem

2%

jedyną szansą jest wyburzenie i budowa nowego obiektu

43%
Urzędnicy przez lata w oficjalnych wypowiedziach dziwili się, dlaczego nikt nie chce kupić budynku i działki, gdzie przez lata działał obiekt pod nazwą China Hotel.

Budynek po chińskim hotelu: dobra lokalizacja, kiepski stan budynkuAtutem miała być świetna lokalizacja - centrum, okolice dworca, blisko do morza. Tyle że poza umiejscowieniem do zakupu zachęcało niewiele.

Odrapana elewacja, którą obserwowali wychodzący z podmiejskiego dworca została co prawda przez Gdynię odświeżona, ale wiadomo było, że najwięcej pracy jest nadal wewnątrz budynku.

Tak budynek przy ul. Dworcowej wyglądał po opuszczeniu go przez wieloletniego najemcę.
Tak budynek przy ul. Dworcowej wyglądał po opuszczeniu go przez wieloletniego najemcę. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl
Nikt w mieście nie ukrywał, że potrzebny jest kapitalny remont, zanim będzie można rozpocząć w środku ewentualnie jakąkolwiek działalność. Trzeba go wykonać w całości we własnym zakresie, ponieważ obiekt o powierzchni ponad 940 m kw. nie jest wpisany do rejestru zabytków.

Są też inne strony takiej sytuacji: obiekt będzie mógł zostać bez przeszkód wyburzony lub nadbudowany.

Blisko 3 mln zł za budynek przy dworcu w GdyniRozstrzygający okazał się po latach piątkowy przetarg. W drodze licytacji za 2 929 tys zł nieruchomość nabył prywatny inwestor - Jarosław Skowronek.

Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze plany względem budynku.

- Nieruchomość zgodnie z planem miejscowym przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniowo-usługową - informują urzędnicy z gdyńskiego magistratu.

Opinie (123) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.