- 1 Wyszedł ze sklepu w butach za 1,2 tys. (116 opinii)
- 2 Falstart odcinkowego pomiaru prędkości (119 opinii)
- 3 Wysypiska tracą miliony złotych przez kaucje (502 opinie)
- 4 Szarpanina między taksówkarzami (231 opinii)
- 5 Starlink dostarczy internet do samolotu (46 opinii)
- 6 Solidarność chce budować na Młodym Mieście (122 opinie)
Demonstracja przed domem Donalda Tuska. Sprzeciw wobec SAFE
Ok. 50 osób demonstrowało po południu przed domem Donalda Tuska w Sopocie. Był to protest przeciwko SAFE. Demonstrujący zgromadzili się po wpisie w mediach społecznościowych.
Zgromadzenie było spontaniczne, a na miejscu pojawiło się ok. 50 osób. Pikietujący mieli ze sobą transparenty.
Przebywający we Włoszech premier skomentował je na portalu X.
- Pikieta na placu zabaw dla dzieci pod oknami mojego rodzinnego mieszkania pod moją nieobecność to szczyt odwagi. Nawrocki i Kaczyński są pewnie dumni z bohaterskiej akcji swoich ludzi - napisał Donald Tusk.
Pikieta na placu zabaw dla dzieci pod oknami mojego rodzinnego mieszkania pod moją nieobecność to szczyt odwagi. Nawrocki i Kaczyński są pewnie dumni z bohaterskiej akcji swoich ludzi.
- Donald Tusk (@donaldtusk) May 7, 2026
Do sprawy w mediach społecznościowych odniosła się Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu.
- Rzekomo "spontaniczna", nigdzie nie zgłoszona demonstracja na placu zabaw pod domem Pana premiera, który jest w Rzymie. "Patrioci" z PiS sprzeciwiają się funduszom na bezpieczeństwo Polski, zakłócają mir domowy rodziny premiera i innych Sopocian - napisała na Facebooku.
Zdanie na tym samym portalu zabrał też Marcin Skwierawski, wicemarszałek województwa pomorskiego.
- Wolność słowa i prawo do protestu są fundamentem demokracji. Ale robienie demonstracji na placu zabaw, pod oknami rodzinnego mieszkania premiera, to już gruba przesada. Szczególnie gdy samego premiera nawet nie ma w kraju. Szanujcie prywatność rodzin, dzieci i sąsiadów. Naprawdę nie brakuje publicznych miejsc do organizowania nawet tak absurdalnych protestów jak te przeciw programowi SAFE. Tchórze z PiS!! - napisał.
W piątek, 8 maja, Tusk weźmie udział w podpisaniu umowy SAFE. Program SAFE to unijny fundusz pożyczkowy, z którego Polska może pozyskać ok. 43,7 mld euro na inwestycje obronne. Rząd podkreśla korzyści finansowe i szansę na szybszy rozwój armii, podczas gdy opozycja wskazuje na ryzyka polityczne, finansowe i proceduralne.
- Polska będzie pierwszym krajem Unii Europejskiej, który podpisze umowę dotyczącą SAFE. Nasz kraj jest największym beneficjentem programu - pozyskamy z niego ok. 43,7 mld euro, czyli prawie 190 mld zł. Środki te stanowią realne finansowanie, które pomoże zwiększyć bezpieczeństwo militarne Polski. Fundusze z programu oznaczają także więcej zamówień dla polskich fabryk, wzmocnienie gospodarki oraz nowe miejsca pracy - przekazano w komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W połowie marca prezydent Karol Nawrocki zawetował ustawę wdrażającą SAFE. W odpowiedzi na weto rząd przyjął uchwałę w sprawie Programu Polska Zbrojna, upoważniając szefa MON oraz ministra finansów i gospodarki do podpisania w imieniu rządu umowy oraz dokumentów dotyczących pożyczki SAFE.
Opinie wybrane
-
2026-05-08 06:57
Pan premier w Rzymie? (25)
Rachunek sumienia i spowiedź to dobra sprawa. Problem polega na tym, że za te grzeszki cierpi cały naród. Pytanie czy to szczere czy tylko pozory? Czy szybko się uda to naprawić? Czas pokaże. Zobaczymy jak szybko od tej wizyty w Rzymie poleci ze stołka Barbara N. Wtedy się przekonamy o szczerości intencji premiera.
- 206 313
-
2026-05-08 14:57
Jest taka zasada, a przynajmniej była kiedyś... (2)
Jak się czegoś nie wie, jak się na czymś nie zna - to się milczy. Własnymi poglądami dzieli się w zamkniętym gronie kolegów, może rodziny i to wszystko.
Polecam.
Szkoda czasu na dyskusje z takimi ludźmi jak Ty.
Jeśli Pan Premier ma co naprawiać to tylko i wyłącznie po 8 latach rządów katolików patriotów, którym ty dajesz władzę.
Wiedz też, że póki co Europa jest z Panem Premierem, a nie z Polską. Nawrockiego nikt nigdie nie zaprasza.- 7 10
-
2026-05-09 03:20
Hahahaha ...
Koń by się uśmiał ... Widać, że młodziutki jesteś i pan premier (bo na Pana z dużej litery to trzeba mieć szacunek) jeszcze Ciebie nie oszukał ... Daj jeszcze z pół roku i wyczyszczą Twoje nadzieje do zera ...
- 4 1
-
2026-05-08 17:35
Czy był na demonstracji również asystent społeczny pisowca Horały?
- 3 3
-
2026-05-08 13:35
pojechał zjeść Pizze i dostać święcenia kapłańskie
- 1 7
-
2026-05-08 13:00
Ja nie cierpię przez D. Tuska (2)
Cierpię przez psedokatolików i pseudopatriotów z prawicy. Prorosyjskich onuc.
- 21 11
-
2026-05-08 18:28
świadczenia odebrali?
Oskar przywrócił...
- 4 0
-
2026-05-08 18:01
Cierpienie uszlachetnia
- 4 0
-
2026-05-08 12:55
(2)
W Repubice trąbili że było tam kilka tysięcy demonstrujących a tu piszą o 50osobach.Ja już nie wiem komu wierzyć.
- 6 3
-
2026-05-08 19:38
Uwierz fotografii bo na niej widać te ''tysiące''.
- 1 0
-
2026-05-08 13:35
*w TVN mówili, że w Republice trąbili. Jak już.
- 4 4
-
2026-05-08 12:16
Rachunek sumienia i spowiedź zawsze wygląda tak samo
Katolicy, bo tylko katolicy spowiadają się do ucha , robią rachunek sumienia później idą do spowiedzi . Czasami nawet żałują za grzechy ale z naprawieniem tego co złego zrobili bywa już różnie . Ale gdyby nawet to tego samego dnia albo najwyżej dzień później .... robią dokładnie wszystko to z czego się spowiadali . Jaki jest więc sens tego
Katolicy, bo tylko katolicy spowiadają się do ucha , robią rachunek sumienia później idą do spowiedzi . Czasami nawet żałują za grzechy ale z naprawieniem tego co złego zrobili bywa już różnie . Ale gdyby nawet to tego samego dnia albo najwyżej dzień później .... robią dokładnie wszystko to z czego się spowiadali . Jaki jest więc sens tego wszystkiego? A taki że kiedyś hierarchowie Kk wymyślili ze masz zdradzić im wszystkie swoje tajemnice a oni wtedy maja władzę na tobą .... uważaj Kazimierz nie podskakuj bo ja o tobie wszystko wiem!
- 3 6
-
2026-05-08 10:14
Teraz wizyta w Moskwie!
- 8 17
-
2026-05-08 10:12
Tutu
Desmond??? Nick godny ....
- 3 1
-
2026-05-08 09:28
ale to nie wystarczy... nawet u papieża.
Bo potrzebny jest żal za grzechy, pokuta i szczera chęć poprawy.
- 14 14
-
2026-05-08 09:23
Oczywiście szczere intencje to tylko te, które ci pasują?
Wszystko inne, to Donald=Niemiec.
- 19 13
-
2026-05-08 07:36
Rzym i Watykan to dwa różne miejsca. (9)
doedukuj się
- 36 4
-
2026-05-08 07:59
No jasne do Watykanu zdrajca nigdy by nie poleciał. parzy go woda święcona (8)
zresztą kto by go tam wpuścił... on ma wjazd tylko do Bundestagu no limit. Premier który publicznie mówi, że wstydzi się być Polakiem, no kabaret zaiste.
- 15 43
-
2026-05-08 09:27
Żeby zrozumieć to słynne i doskonałe zresztą przemówienie Tuska (1)
trzeba jak widać zaliczyć choćby podstawówkę a ty co, za wcześnie wziąłeś się za jabole i nie było czasu?
- 24 12
-
2026-05-08 11:27
Przeczytaj raz jeszcze ten króciutki, dostępny w sieci, tekścik DT. Zawarte tam nieuczesane myśli do dzisiaj towarzyszą premierowi.
- 8 3
-
2026-05-08 09:24
Bez tabletek na głowę zaczynasz dziwnie się zachowywać.
- 10 3
-
2026-05-08 08:58
(4)
Na przykład wpuści go papierz bo zdążył się z nim spotkać, a Ty dalej patokatoliku pluj jadem.
- 17 10
-
2026-05-08 11:28
A na jakiej podstawie twierdzicie, towarzyszu, że to katolik i do tego pato?
- 6 2
-
2026-05-08 09:35
Ogólnie masz racje, ale to papież a nie papierz
- 10 2
-
2026-05-08 09:23
Czyli, jednak Watykan. (1)
- 4 2
-
2026-05-08 13:35
Santo Subito
- 1 0
-
2026-05-08 10:00
Tzw prawicowcy sa coraz bardziej oncym elementem (28)
O ile jeszcze z 10 lqt temu można było to uznawać za inna wizję Polski, teraz to juz tylko partia nienawiść.
A jest jeszcze cos takiego jak braun, dla.ktptegp poparcia nie ma żadnego wytłumaczenia. Ja usunelem ze swojego towarzystwa wszystkich takich- 203 147
-
2026-05-11 09:36
ja ze swojego towarzystaw usuwam wzystkich zaczadziałych uśmniechniętych
- 2 0
-
2026-05-08 22:49
hipokryto lewacki - demonstrowanie przed domem Kaczyńskiego wam nie przeszkadza, koniec wasz zbliza sie szybkim krokiem i juz was na szczescie tu nie uswiadczymy antypolskie pachołki
- 7 0
-
2026-05-08 12:01
Gruziński sen
Byłą taka partia, Gruziński Sen. Kiedy doszła do władzy zniszczyła korupcję w Gruzji. Po latach została zniszczona i skorumpowana od środka i zupełnie zonucowana. Z PiSem jest podobnie, jest podatny na wschodnie wpływy, bo nie kwestionuje żadnych poglądów, nieważne, jak głupich (wystarczy posłuchać, co Czarnek mówi o swojej fotowoltaice).
- 12 9
-
2026-05-08 11:33
Pożytecznych
Głupoli nie brakuje, tyle że działają na rzecz wschodniego agresywnego sąsiada.
Za co Polska ma się zbroić? Safe 0 okazał się kapiszonem, bank centralny ma straty.
Ci protestujący niech się martwią spłatą drogiej koreańskiej pożyczki, którą PiS zaciągnął bez żadnego informowania obywateli.- 18 19
-
2026-05-08 11:21
Ciekawą narrację stosujecie, obywatelu
Pikiety i zgromadzenia pod domem Kaczyńskiego to inna wizja Polski. Ale to samo pod domem Tuska to już nienawiść.
- 25 14
-
2026-05-08 11:16
ciekawe w czym Ty od nich lepszy ...
- 3 5
-
2026-05-08 10:48
To, że nie znajdujesz wytłumaczenia oznacza jak wąskie horyzonty myślenia masz i płytką wiedzę.
- 9 9
-
2026-05-08 10:14
(17)
Mechanizm pozyczki SAFE nie jest dla nas korzystny. Jest za to bardzo korzystny dla Niemcow i dlatego Herr Tusk sie zaangazowal...
- 26 32
-
2026-05-08 11:37
Koreańska była lepsza, ponad 6 procent? (3)
Dodatkowo na czołgi? Z Safe 90 procent to produkcja w Polsce, to też eksport z tej produkcji. Kupowanie broni w USA jest i będzie, ale coraz bardziej nieprzewidywalne dostawy, po potwierdzają sami Amerykanie.
- 16 9
-
2026-05-08 15:12
Nie konfabuluj, bobasku. (2)
Skąd to wiesz, skoro wszystko jest utajnione?
- 5 5
-
2026-05-09 00:04
(1)
Nie jest utajnione pisowski łbie
- 0 3
-
2026-05-11 14:43
To jaki procent zapłacimy za ten geszeft?
- 0 0
-
2026-05-08 11:10
tjaaa korzystne są agentury kremlowskie PiS (2)
i ich pomysły by ograbić NBP i to jeszcze NBP ogłaszający co rok Straty!
LOL- 14 14
-
2026-05-08 15:03
(1)
Napisz kiedy Kaczyński był na Kremlu ?
- 6 3
-
2026-05-08 15:33
on nie musiał
jego ludzie byli..
Np. Nawrocki, do tej pory nie wiadomo po co, po 2014r. (po aneksji Krymu)..- 4 7
-
2026-05-08 10:51
Kto weźmie pożyczkę na 40 lat NIE znając oprocentowania??? włącz myślenie (3)
- 24 12
-
2026-05-08 11:41
Tak włączamy (2)
I liczymy drogą spłatę pożyczki PiS zaciągniętej w Korei, na czołgi bez amunicji, nie kompatybilny sprzęt z systemami NATO. Może ogłoś zrzutkę narodową i wplacaj, zrezygnuj z 800+ lub z "14'?
- 14 11
-
2026-05-08 19:22
Dlaczego siejesz nieprawdziwe wiadomości?
Czołgi K2 uzbrojone są w działo wpełni kompatybilne z amunicją Nato. to samo dotyczy haubic K 9 i wyrzutni rakiet homar K. Agencja uzbrojenia potwierdziła też integralnośc koreańskich systemów łączności z polskimi systemami dowodzenia. To nie są tajne informacje wystarczy sprawdzić a nie siać fake
- 5 1
-
2026-05-08 15:11
Znowu kłamiesz, barani!
- 5 3
-
2026-05-08 10:29
Tak ci wmawia ruspublika? (5)
Takich jak ty juz sie nie wyleczy. Całe szczęście, ze pisowska pożyczka jest dla nas "korzystna" ;)
- 12 24
-
2026-05-08 11:02
Korzystna, korzystna, (2)
bo nikt jej nie widział, nie widzi i nigdy nie zobaczy, wobec czego nic nie można jej zarzucić. A z innej mańki, prezes firmy, która przynosi od 4 lat same straty, już po pierwszym roku powinien zostać wyrzucony z roboty na zbity pysk.
- 18 1
-
2026-05-08 11:45
Akurat SAFE jest transparentny (1)
Czego nie można powiedzieć o pisowskiej pożyczce koreańskiej ma 6 procent!
Dowiedziałeś się może z TV Republika ile pieniędzy i za co dostali z Zondakrypto? Czy tam o tym cisza? Dlaczego kampania Nawrockiego była finansowana z brudnych pieniędzy Zondakrypto?- 12 17
-
2026-05-08 15:10
Akurat bredzicie, Hipolicie.
- 4 3
-
2026-05-08 10:52
A pan się czuje zdrowy ?
- 6 4
-
2026-05-08 10:48
Jak widać glupków nie sieją, wystarczy oglądać TVN24.
- 20 9
-
2026-05-08 10:12
Towarzyski. (2)
Zostaniesz sam jak palec.
- 2 6
-
2026-05-08 10:17
Nie sam jak palec tylko sam jak Jaro Kłamczyński ))))))))))))))))))))) (1)
- 8 19
-
2026-05-08 11:23
Noga.
- 4 1
-
2026-05-08 07:29
Przyszli oddać mieszkanie za opiekę (6)
Niestety wiele jest osób w potrzebie szczególnie tych z problemami zdrowotnymi a co najgorsza również z psychicznymi. Myślę że warto im jakoś pomóc. Pan Batyr dał nam przykład jak należy postępować z ludźmi w potrzebie
- 253 121
-
2026-05-08 10:49
Nie , chcieli wykupić poddasze od eksmitowanej właścicielki.
- 15 1
-
2026-05-08 10:44
Te Oskar tusssdddk pod sad
Żeby Donek mógł mieszkać, gdzie mieszka WSI wyrzuciło rodzinę kolejarzy z tego mieszkania
- 17 11
-
2026-05-08 09:38
(3)
on sam wygląda jak człowiek w potrzebie - niekontrolowana agresja wyrażana pokrzykiwaniem na innych i machaniem łapami jak orangutan nie jest normalna
- 27 7
-
2026-05-08 11:17
Trafnie opisałeś obecnego premiera.
- 16 11
-
2026-05-08 10:44
Dlaczego źle mówisz o premierze ?
- 8 13
-
2026-05-08 09:49
ty masz 13 lat
jw
- 9 8
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
