• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Depilacja laserem. Czy jest skuteczna?

Joanna Stolp
16 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Liczba potrzebnych zabiegów w serii zależy od karnacji skóry, koloru włosa i indywidualnych predyspozycji. Liczba potrzebnych zabiegów w serii zależy od karnacji skóry, koloru włosa i indywidualnych predyspozycji.

Epilacja laserowa przynosi znacznie trwalsze efekty w porównaniu z innymi metodami depilacji. Wszystko dlatego, że wiązka światła lasera nie tylko usuwa łodygę włosa, ale także niższy macierz włosa. Zanim jednak zdecydujemy się na tę metodę usuwania zbędnego owłosienia, powinniśmy sprawdzić przeciwwskazania do zabiegu i wybrać odpowiedni moment na jego wykonanie. Jeśli chcemy cieszyć się gładką skórą wraz z nadejściem najbliższego sezonu letniego, to teraz jest ostatni moment, by rozpocząć serię zabiegów.
Czy korzystałe(a)ś kiedykolwiek z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja, ponieważ odnosi się do długotrwałego usunięcia owłosienia, polega na usunięciu łodygi włosa z mieszka włosowego, który podczas zabiegu ulega destrukcji. W trakcie zabiegu dochodzi do zniszczenia macierzy włosa. Dzieje się to w wyniku działania wiązki światła laserowego o określonej długości fali świetlnej, którą pochłania pigment - melaninę.

- Na rynku kosmetologicznym dostępne są różnorodne urządzenia o różnej skuteczności. Wymienić wystarczy chociażby najbardziej efektywne lasery: diodowy, aleksandrytowy, neodymowo-yagowy, taki jak: Vectus, LightSheer, Thunder MT. W gabinetach dość powszechnie funkcjonują również tzw. IPL (intensywne pulsacyjne źródło światła) - mówi dr Joanna Artkop, ekspert z Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Depilacja laserowa w Trójmieście


Epilacja laserowa jest trwałym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Epilacja laserowa jest trwałym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa - jak działa? Skuteczność depilacji laserowejŻeby depilacja laserowa przyniosła długotrwały efekt, konieczne jest wykonanie serii od pięciu do siedmiu zabiegów w odstępie od czterech do sześciu tygodni. Wszystko przez to, że włosy wzrastają w różnych fazach, przez co nie ma możliwości usunięcia ich za jednym razem. Efektywność zabiegu jest kwestią indywidualną, dlatego oprócz rodzaju urządzenia w dużej mierze zależy także od owłosienia lub rodzaju karnacji.

Pierwsze efekty po wykonaniu depilacji przy użyciu lasera można jednak zaobserwować już w ciągu tygodnia po przeprowadzonym zabiegu. W ciągu następnych kilku tygodni włoski zaczną jednak ponownie odrastać.

- Melanina występuje również w naszej skórze i też może pochłaniać światło emitowane w celu uszkodzenia włosa. W związku z tym u osób z jasną karnacją możemy zastosować wyższe parametry zabiegowe, gdyż ryzyko poparzenia skóry jest mniejsze. Stąd też najlepsze rezultaty uzyskuje się u osób z jasną karnacją i ciemnym owłosieniem. Nie oznacza to jednak, że osoby o jaśniejszych włosach czy ciemniejszej karnacji nie mogą poddać się zabiegowi - podkreśla Diana CzerwińskaYasumi Gdynia.
U osób z ciemniejszą karnacją lub jaśniejszym owłosieniem seria zabiegów może być po prostu dłuższa.

Czytaj także: Depilacja światłem. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Czy depilacja laserem boli?Stopień odczuwania bólu u każdego jest inny. Jest to jednak ból o stopniu umiarkowanym, określany zazwyczaj jako szczypanie lub pieczenie, którego intensywność szybko maleje. Bardzo wrażliwe osoby mogą także skorzystać z możliwości znieczulenia przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do depilacji laserowejBy depilacja laserowa była skuteczna, powinna być oparta na szerokim wywiadzie i wykluczeniu możliwych przeciwwskazań. Co istotne, zabieg należy wykonywać w czasie, gdy skóra nie jest eksponowana na słońce.

- W przypadku intensywnych bodźców fizykalnych, takich jak światło laserowe, występuje wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Oczywiście nie znaczy to, że osoby posiadające przeciwwskazania są skazane na niechciane owłosienie. Dla każdego chętnego, który pragnie pozbyć się nadmiernego owłosienia, odpowiedzialny i kompetentny kosmetolog znajdzie właściwy sposób jego usunięcia - dodaje dr Joanna Artkop.
Laserowe usuwanie owłosienia zapewnia długotrwałe i bardzo dobre efekty, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Są to m.in.:
 • ciąża i okres laktacji,
 • choroby nowotworowe,
 • świeża opalenizna,
 • padaczka,
 • stosowanie preparatów z retinoidami,
 • łuszczyca,
 • bielactwo w aktywnej fazie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane