Fakty i opinie

stat

Deskorolka i ZOMO, czyli casting do filmu "Wałęsa"

Zobacz, kto chciał zostać statystą w filmie "Wałęsa".


Głównie mężczyźni postanowili spróbować swoich sił w kolejnym castingu na statystów do filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Podczas selekcji w Gdańsku nie obyło się bez niespodzianek: w kwestionariuszach pytano na przykład, czy statyści potrafią jeździć... na deskorolce.Czy byłeś kiedykolwiek statystą w filmie?

tak, wiele razy 4%
tak, zdarzyło mi się 13%
nie, ale z chęcią spróbował(a)bym 55%
nie interesuje mnie bycie statystą 28%
zakończona Łącznie głosów: 476
- Muszę tylko zgolić brodę, zostawić wąsy i mogę zostać dublerem Roberta Więckiewicza, który gra Lecha Wałęsę - żartował Kamil Hodorowicz, jeden z uczestników castingu do powstającego filmu..

Ekipa filmowa, która w styczniu br. przez kilka dni nagrywała w Gdańsku kolejne sceny, ma powrócić do Trójmiasta już w maju. Dlatego też - po raz kolejny - zorganizowano casting, podczas którego poszukiwano głównie mężczyzn. - Potrzeba statystów, którzy pasowaliby do roli stoczniowców lub też funkcjonariuszy ZOMO - wyjaśniał Grzegorz Nowicki, fotograf studia ABM Trójmiasto, które przeprowadzało casting.

Tłumnie zgłosili się przede wszystkim panowie. Większość z nich nie miała najmniejszych problemów z pozowaniem przed obiektywem aparatu.
Zdecydowanie więcej czasu spędzili nad kwestionariuszami, które musieli wypełnić jeszcze przed wejściem do studia fotograficznego.
Zobacz jak w Gdańsku nagrywano pierwszą część scen do filmu

Zobacz jak w Gdańsku nagrywano pierwszą część scen do filmu "Wałęsa"W rubryki formularza trzeba było wpisać m.in. obwód klatki piersiowej, kolor oczu, ale także zdeklarować się, czy umie się jeździć konno i na... deskorolce.

- Nasze stawy nie są już na tym etapie - śmiał się Zdzisław Pietrzela, który dobrze pamięta czasy PRL-u. - Ale tak poza tym, to jestem urodzony do występowania przed kamerą.

Premiera filmu "Wałęsa" planowana jest na jesień 2012 r.

Opinie (192) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.