Fakty i opinie

stat

Dlaczego nie sprzątamy po Sylwestrze?

artykuł czytelnika

- Zabawa zabawą, ale po sylwestrowym szaleństwie opakowania po petardach i potłuczone szkło walają się wszędzie, na podwórkach, plażach, chodnikach. Śmietniki są pełne, więc nie ma nawet jak tego upchnąć, z drugiej strony wielu ludzi nawet nie próbuje po sobie posprzątać - skarży się pani Agnieszka.Sprzątasz po zabawie sylwestrowej?

tak, zawsze

36%

raczej tak

8%

nie, bo nie bałaganię

44%

nie, od tego są służby

12%
Nawet jeśli miasta odchodzą od pokazów sztucznych ogni, nie oznacza to, że rezygnują z nich ludzie. Strzelanie zaczyna się w Sylwestra wraz z nastaniem mroku i trwa do późnych godzin nocnych.

Oto spostrzeżenia pani Agnieszki:

Gdy już dym z petard opadnie a sylwestrowa noc ustąpi noworocznemu porankowi, odsłania się ponury obraz walających się wszędzie opakowań po fajerwerkach i pobitych butelek po alkoholu.

Co roku zastanawiam się, czy tego dnia firmy sprzątające też nie pracują, bo w wielu miejscach śmietniki są przepełnione i wszystko się z nich "wylewa". Inna sprawa, że ludzie nie kwapią się, by po sobie posprzątać, nawet jeśli od śmietnika dzieli ich kilka kroków.

Czytaj też: Dzieci petardami zdemolowały plac zabaw

Zastanawiam się, dlaczego. Czy są na tyle pijani, że niczym się nie przejmują, czy uważają, że raz w roku, szczególnie pod osłoną nocy, tak można? A może boją się, że w opakowaniu został jeszcze jakiś niewybuch i może wystrzelić?

Mam wrażenie, że jednak raczej to pierwsze i drugie.

Strzelanie z fajerwerków w Gdyni

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (298) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.