• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dlaczego warto studiować na PJATK?

6 czerwca 2023 
Opinie (24)

Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami w branży, a sama uczelnia przoduje w rankingach niepublicznych uczelni. Na jakie kierunki mogą aplikować kandydaci i jaka jest oferta PJATK?Trwa rekrutacja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W tym roku uczelnia szczególnie zwraca uwagę na możliwości, jakie daje nauczanie na kierunkach realizowanych przez PJATK.

- Dobrze wyszkoleni specjaliści IT są potrzebni w każdej branży. Obecne statystyki pokazują, że nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Nasi studenci korzystają z praktyk i staży w cenionych firmach na Pomorzu. Już podczas studiów najczęściej zaczynają swoją karierę zawodową - mówi dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.
Stąd hasła tegorocznej kampanii: Studiuj kierunki przyszłości, Kierunek - przyszłość, Zaprojektuj swoją karierę.

Prestiżowe studiaPrestiż uczelni potwierdzają ogólnopolskie rankingi. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ubiegłym roku została najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną według rankingu "Perspektywy". W rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" nasza uczelnia znalazła się w zestawieniu "Uczelnie techniczne" wraz z Politechnikami oraz Uniwersytetami Technicznymi z całej Polski, co czyni ją najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną na terenie kraju. Wśród głównych kryteriów mających wpływ na ocenę końcową są: efektywność naukowa, potencjał naukowy oraz absolwenci na rynku pracy. Najwyższe noty uczelnia osiągnęła właśnie w kryterium oceniającym ekonomiczne losy absolwentów.

Absolwenci z najwyższymi zarobkamiRankingi to jedno, jednak absolwenci uczelni mogą pochwalić się również jednymi z najwyższych zarobków. Osoby, które ukończyły studia I stopnia na kierunku Informatyka na PJATK, znajdują się w czołówce najlepiej zarabiających absolwentów wszystkich kierunków technicznych w województwie pomorskim. Najnowsze dane pokazują, że absolwenci studiów I stopnia na kierunku Informatyka w Gdańsku są na pierwszym miejscu pod względem wysokości zarobków w województwie pomorskim i zajmują wysoką pozycję w skali całego kraju. Mediana wynagrodzeń wynosi ponad 7 tys. złotych miesięcznie. Co więcej, średni czas jaki nasi absolwenci potrzebują do znalezienia pracy na etacie to około tygodnia, a wskaźnik bezrobocia wynosi 0 proc.

Natomiast absolwenci studiów I stopnia na kierunku Grafika na PJATK pod względem zarobków są w pierwszej trójce na terenie naszego województwa oraz w krajowej czołówce w obszarze sztuki. Studenci kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK zdobywają umiejętności pozwalające im na podjęcie pracy w wielu różnych sektorach rynku: od wydawnictw po agencje marketingowe oraz wewnętrzne działy graficzne międzynarodowych korporacji.

 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)

Szeroka oferta nauczaniaStudenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych mają możliwość realizacji zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych na Wydziale Informatyki i Wydziale Sztuki Nowych Mediów. W każdym przypadku uczelnia daje możliwość skorzystania z nowoczesnych narzędzi i pomocy naukowych, oraz zapoznania się z wiodącymi trendami technologicznymi.

- Ściśle współpracujemy z trójmiejskimi firmami. Reagujemy na potrzeby rynkowe, dając możliwość wyboru ścieżki rozwoju naszym studentom. Przedmioty specjalizacyjne na Informatyce odpowiadają najnowszym trendom i potrzebom rynkowym takim jak GameDev, Sztuczna Inteligencja czy Cyberbezpieczeństwo - mówi dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK.
- Na Grafice również otwieramy nowe ścieżki kształcenia, w tym związane z VR, GameDev i animacją 2 i 3D (na potrzeby VR, gier komputerowych oraz studiów animacji). Prowadzimy dynamiczną i efektywną współpracę z liceami i technikami. Wraz z naszą szkołą partnerską jesteśmy organizatorami pierwszego na Pomorzu hackathonu dla uczniów szkół średnich (Young Smart) - wskazuje dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów.
Warto zwrócić uwagę, że od 2023 r. w Gdańsku rusza również Centrum Kształcenia Podyplomowego PJATK. Oznacza to, że w PJATK Gdańsk od listopada 2023 r. będzie można podnieść swoje kompetencje na różnych kierunkach studiów podyplomowych, w tym MBA dla branży IT. Ponadto na Wydziale Sztuki Nowych Mediów ruszają studia podyplomowe na kierunku Projektowanie graficzne dla studentów chcących nabyć lub pogłębić wiedzę z zakresu komunikacji wizualnej, grafiki projektowej i multimediów oraz na kierunku Psychologia gier.

- Tworzenie i wykorzystanie gier w biznesie i edukacji to jeden z głównych globalnych trendów, który rozwija się dynamicznie i wymusza coraz bardziej specjalistyczne podejście do tego obszaru. O przewadze konkurencyjnej decyduje już nie tylko wiedza z zakresu IT, nie tyko praca inżynierów, ale przede wszystkim utalentowanych, twórczych autorów pomysłów na scenariusz, zasady i logikę gry. Studia podyplomowe Psychologia gier - projektowanie scenariuszy gier komputerowych odpowiadają właśnie na tę potrzebę rynku - dotyczącą profesjonalnych, specjalistycznych kadr w obszarze wykorzystania rozwiązań związanych z grywalizacją w biznesie i edukacji - wskazuje Monika Ostojska-Żurek, kierowniczka Działu Promocji Gdańsk.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ostatnim czasie rozwija się również pod względem infrastruktury dydaktycznej. Obecnie Wydział Informatyki znajduje się w samym centrum Gdańska, w zmodernizowanej przestrzeni kamienicy na Targu Drzewnym, w której niegdyś swoją siedzibę miał Dziennik Bałtycki. Z kolei studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów korzystają z urokliwego budynku na Brzegach w Gdańsku-Oruni.

 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)

Indywidualne podejście do studenta i kameralne grupyProgram kształcenia na PJATK Gdańsk jest dostosowany do wymogów i oczekiwań rynku pracy, ale także standardów kształcenia w Unii Europejskiej, a co najważniejsze postępu w dziedzinie zastosowań technik komputerowych. Naszym atutem jest przede wszystkim praktyczne doskonalenie umiejętności, które studenci nabywają w toku nauczania.

PJATK Gdańsk oferuje swoim studentom doskonałe warunki do studiowania w małych grupach, indywidualne stanowiska komputerowe, możliwość samodzielnej pracy w pracowniach komputerowych również poza godzinami zajęć. Wszystko to sprawia, że uczący się na uczelni mają własną przestrzeń i narzędzia, które pomagają w rozwoju.


Atmosfera współistnienia różnych kulturStudenci doceniają fakt, że na uczelni panuje atmosfera współistnienia różnych kultur - prócz wszechobecnej kultury Japonii, gdański oddział PJATK może pochwalić się sporą grupą studentów zza granicy, m.in. z Portugalii, Japonii, Ukrainy czy Białorusi. Wykłady są prowadzone w języku polskim, ale PJATK również realizuje kursy dokształcające z języka polskiego dla studentów z zagranicy. Studenci Akademii mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursie języka japońskiego.

Ponadto, studenci aktywnie uczestniczą w kołach naukowych. Na uczelni działa między innymi Koło Naukowe Hashcode, Odyseja Umysłów, Digital Painting i Concept Art, Projektowanie graficzne, drużyna e-sportowa Ninja PJATK oraz AZS Sekcja Brydża Sportowego. Nad wszystkim czuwają wykładowcy - wybitni specjaliści i praktycy w swoich dziedzinach, którzy dzielą się pasją ze swoimi studentami. Dużym atutem są również spotkania z twórcami, przedstawicielami firm komputerowych oraz z pracodawcami.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane