Dołożą pół mln zł do ważnego łącznika na Łostowicach

Tu ma powstać łącznik między Łuczniczą a Niepołomicką.

Ponad pół miliona zł Gdańsk dołoży do budowy wyczekiwanego przez mieszkańców południa miasta łącznika między ulicami Łuczniczą a NiepołomickąMapka. Koszty inwestycji wyniosą więc 1,9 mln zł, a jej zakończenia powinniśmy spodziewać się latem 2022 r.Jak długo stoisz w korkach na drodze z pracy do domu?

Zobacz wyniki (923)
Mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska od dawna czekają na łącznik drogowy z ul. Łuczniczej do Niepołomickiej. Jeszcze w listopadzie 2019 r. ze strony miejskich urzędników po raz pierwszy padły zapowiedzi, że zostanie on wybudowany z płyt, ale do dziś nic się w tym miejscu nie zmieniło.

Na początku października, po dwukrotnie przekładanym terminie otwarcia ofert, wreszcie poznaliśmy propozycje wykonawców inwestycji. Wszystkie jednak przekraczały zarezerwowany na ten cel budżet miasta, który oscylował wokół 1,4 mln zł.

graf. trojmiasto.pl
Miasto Gdańsk do najtańszej oferty musiałoby dołożyć ponad pół miliona złotych. I choć spekulowano, że to zbyt duże obciążenie dla miejskiego budżetu, udało się znaleźć pieniądze na wyczekiwaną drogę.

Stało się tak m.in. z tego powodu, że - jak powiedziała Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska - to istotna inwestycja.

Tym samym budowa łącznika kosztować będzie 1 mln 974 tys. zł, a wykonawca na wywiązanie się z zadania będzie miał osiem miesięcy od dnia podpisania umowy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (176)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »