• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dobrze zaprojektowane. Funkcjonalne układy mieszkań od Domesta

13 marca 2023, godz. 09:00 
Aranżacja: SML dla Domesta Aranżacja: SML dla Domesta

Lokalizacja inwestycji, jej otoczenie, dogodna infrastruktura - to jedne z kryteriów wyboru przyszłego mieszkania. Ważnymi elementami są też oczywiście cena za lokal, wysoki standard wykończenia mieszkania, doświadczenie i wiarygodność dewelopera. Gdy nasze wymarzone mieszkanie spełnia te wymagania, warto przyjrzeć się jego układowi.Projektowanie mieszkania to złożony proces, który składa się z kilku etapów. Niezbędnym elementem jest funkcjonalny układ mieszkania, czyli jego rzut z góry, z wyrysowanymi ścianami oraz rozmieszczonymi meblami. Warto go stworzyć zaraz na samym początku, co pomoże podejmować decyzje w późniejszym czasie oraz zaoszczędzi czas, pieniądze i nerwy na dalszych etapach projektowania i urządzania wnętrza.

W układzie funkcjonalnym najważniejsze jest indywidualne podejście oraz praktyczność rozwiązań i powiązań. Dzięki temu możemy stwierdzić czy nasze wyobrażenia o nowym mieszkaniu mają coś wspólnego z rzeczywistością.

- Tworząc takie rzuty, zamieszczamy w nich wyposażenie mieszkania w odpowiedniej skali tak, by przyszły właściciel mógł od razu wyobrazić sobie, jakie meble będą dobrze komponowały się na danej przestrzeni - mówi Weronika Dzierżawska, specjalistka ds. aranżacji i odbiorów w firmie Domesta sp. z o.o. - To ważne, by móc na tym etapie zaplanować ich rozmieszczenie.
Mieszkanie 3.B.02 (81 m kw.) z 2 ogródkami o łącznej powierzchni 53 m kw. - Osiedle Urzeka Gdańsk Jasień - realizacja: deweloper Domesta Mieszkanie 3.B.02 (81 m kw.) z 2 ogródkami o łącznej powierzchni 53 m kw. - Osiedle Urzeka Gdańsk Jasień - realizacja: deweloper Domesta

Mieszkania dobrze zaprojektowanePrzyjrzyjmy się dobrze zaprojektowanym mieszkaniom z myślą o ich funkcjonalności na podstawie Osiedla Urzeka. W ofercie dewelopera znajduje się m.in. 4-pokojowe mieszkanie z ogródkiem, którego układ funkcjonalny dobrany został do stron świata. Od północy znajdują się sypialnie, natomiast od południa doświetlona kuchnia oraz salon. Dużym atutem tego mieszkania jest też fakt, że okna salonu wychodzą na półprywatny dziedziniec, który jest enklawą wolną od ruchu samochodowego, więc widoku nie zasłoni nam żaden inny budynek.

- Takie usytuowanie, wraz z dużymi oknami aż do podłogi, gwarantuje odpowiednie doświetlenie całego mieszkania, jednak bez przegrzewania go, ponieważ słońce nie będzie wpadać w głąb mieszkania - mówi Michał Marszal z Meso Architekci, odpowiedzialny za projekt Osiedla.
Mieszkanie 3.A.12 (79,93 m kw.) z balkonem o powierzchni 15,84 m kw. - Osiedle Urzeka Gdańsk Jasień - realizacja: deweloper Domesta
 Mieszkanie 3.A.12 (79,93 m kw.) z balkonem o powierzchni 15,84 m kw. - Osiedle Urzeka Gdańsk Jasień - realizacja: deweloper Domesta
Na osiedlu Urzeka warto zwrócić też uwagę na inne mieszkania, np. usytuowane na drugim piętrze 4-pokojowe mieszkanie z dużym balkonem. Podobnie jak poprzedni projekt również ten będzie optymalny dla trzech osób z dodatkowym gabinetem do pracy zdalnej lub dla 4-osobowej rodziny (z możliwością aranżacji miejsca pracy w dużej sypialni). Od strony północnej znajdują się sypialnie, natomiast od strony zachodniej doświetlona kuchnia oraz salon - idealny układ, żeby cieszyć się światłem słonecznym do godzin popołudniowych. Przewidziano także osobno wydzieloną toaletę.

- Bardzo przestronny, ustawny salon posiada przeszklenia wychodzące na zieleń doliny potoku oraz tereny rekreacyjne. Duży narożny balkon daje dodatkowe możliwości cieszenia się widokami - zwłaszcza że w eksponowanych kierunkach widoku nie uprzykrza nam żaden budynek - mówi Michał Marszal. - Dodatkowym atutem jest doświetlony aneks kuchenny z miejscem na duży ciąg roboczy oraz bardzo duży stół, który może stać się centrum domowego życia - dodaje.
To tylko wybrane przykłady funkcjonalnych układów w mieszkaniach Domesta. W przypadku większych 3- i 4-pokojowych mieszkań na terenie osiedla Leszczynowy Park projekt przewiduje wydzielenie osobnych pomieszczeń łazienki oraz toalety, co znacznie wpływa na późniejszy komfort mieszkańców. Na inwestycji #NaSwoim, klienci chwalą sobie dodatkowe pomieszczenie gospodarcze - garderobę w mieszkaniach 3-pokojowych. To rozwiązanie stosowane jest też m.in. na Osiedlu Urzeka. Doceniane przez klientów gdańskiego dewelopera Domesta jest też odpowiednie doświetlenie mieszkań.

Decydując się na mieszkanie, warto pamiętać, że istnieje możliwość dostosowania jego układu do swoich założeń. Możliwe jest także wprowadzenie zmian aranżacyjnych w trakcie powstawania mieszkania - ta opcja zależna jest od etapu powstawania budynku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Najczęściej czytane