• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Drobniaki wymienisz w maszynie NBP

Michał Brancewicz
26 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Gromadzisz w domu drobne, ale nie chce ci się ich policzyć i nie wiesz, gdzie bezproblemowo je wymienić? Teraz zrobi to za ciebie maszyna. Automat do wymiany bilonu uruchomiono w  gdańskim oddziale NBPMapka.Masz w domu drobniaki?

Jedni odkładają resztę po zrobionych zakupach, aż uzbiera się konkretna sumka. Inni, nie chcąc, by brzęczało im w portfelu, co jakiś czas opróżniają go z drobniaków. Efekt przeważnie jest ten sam - monety o różnych nominałach zalegają pochowane w pudełkach, słoikach, skrytkach i czekają... często nie wiadomo na co.

Mało komu chce się iść do banku, by wymienić je na grubsze nominały.

- Wcześniej, gdy klient przychodził do banku wymienić bilon, a przedtem go nie policzył, kasjerce zajmowało to nawet godzinę albo dłużej - mówi Joanna Świerczyńska z oddziału okręgowego NBP w Gdańsku. - Teraz udostępniliśmy klientom nowe urządzenia przeznaczone do wymiany monet. Maszyna jest samoobsługowa i przyjmuje wszystkie nominały od 1 gr do 5 zł, bez potrzeby wcześniejszego sortowania ich w domu.
Może się zdarzyć, że urządzenie nie rozpozna niektórych monet i je odrzuci. Wówczas trzeba ponowić działanie. Mimo wszystko cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Jedyny mankament jest taki, że po przeliczeniu monet automat nie wypłaca gotówki w wyższych nominałach, a jedynie wydaje paragon, z którym trzeba udać się do kasy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (332)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane