Fakty i opinie

Drogi wokół lotniska toną w błocie


Po naszym ostatnim artykule o zanieczyszczonej ul. Spadochroniarzy, kolejni mieszkańcy skarżą się na stan nie tylko tej ulicy, ale i pozostałych dróg wokół lotniska.Czy ulice w twojej okolicy są regularnie sprzątane?

tak, nie ma z tym problemu 35%
tak, ale czasem trzeba przypominać o tym zarządcom drogi 9%
nie, ale zanieczyszczeń na szczęście jest niewiele 25%
nie, w mojej okolicy jest wyjątkowo brudno 31%
zakończona Łącznie głosów: 759
Oto list od czytelnika, pana Wojciecha:

Od wielu tygodni czujemy się bezsilni wobec wykonawcy i kierownika budowy parkingów wokół lotniska. Pojazdy wyjeżdżające z placu budowy rozwożą tony błota po całej dzielnicy.

Normalny ruch pieszy i rowerowy jest już niemożliwy. Ciężarówki rozwożą kołami błoto po ul. Spadochroniarzy zobacz na mapie Gdańska, ul. Radiowej zobacz na mapie Gdańskaul. Radarowej zobacz na mapie Gdańska, a stamtąd trafiają na mniejsze, boczne ulice. Jesteśmy zmuszeni bez przerwy używać samochodów, żeby ustrzec się przed błotem. To wszystko dzieje się o kilka minut drogi od lotniska - naszego nowoczesnego okna na świat.

Jesteśmy ponadto rozczarowani bezkarnością i niezrozumiałym dla nas brakiem skutecznej reakcji służb - nie wiemy, dlaczego władze tak się zachowują. Policja i Straż Miejska twierdzą, że podejmują interwencje, ale jak widać na zdjęciach - albo kłamią, albo robią to nieskutecznie. Inna sprawa, że nasze uliczki po prostu nie są przystosowane do obsługi ruchu ciężarowego.

Wiem, że w tej sprawie od tygodni interweniują mieszkańcy i Rada Osiedla Matarnia - gdzie tylko się da - ale także bezskutecznie.

Czytaj też: Prace ziemne niepokoją mieszkańców osiedli wzdłuż ul. Myśliwskiej

Dodatkowo wiadomo, że glina z wykopów jest odpadem, na jej wywożenie i składowanie trzeba mieć odpowiednie pozwolenia środowiskowe, nawet rolnicy przyjmujący urobek na swoje pola mogą przyjmować tylko ilości ściśle określone w Ustawie o odpadach.

Dlaczego np. Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku mimo próśb nie sprawdził pozwoleń na przyjmowanie gleby z wykopów, która w świetle prawa jest odpadem i w mojej ocenie podlega ustawie o odpadach?

Czytaj też: Prawie 600 nowych miejsc parkingowych powstanie przy lotnisku

Opinie (191) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.