Fakty i opinie

stat

Drugie życie Hali Olivia

Zobacz jak zmieniła się Hala Olivia


Zakończony niedawno remont Hali Olivia poskutkował nie tylko oczyszczeniem i iluminacją fasady, ale także zmianami wewnątrz obiektu. Zobaczmy, co się zmieniło.Remont hali zakończył się na początku grudnia. Jego najbardziej widocznym dla mieszkańców efektem jest odnowienie elewacji obiektu oraz jego spektakularne oświetlenie. Dzięki temu obiekt wygląda teraz dokładnie tak, jak w 1972 r., gdy hala została wybudowana.Jednak dzięki wartej blisko 22 mln zł inwestycji w tym obiekcie zmieniło się znacznie więcej. Wymieniono wszystkie szyby, w których zastosowano materiały termoizolacyjne. Dzięki temu bardzo zmniejszył się współczynnik uciekania ciepła z hali. W "małej hali" zainstalowano kompletnie nowy system wentylacji, który jest połączony z pomieszczeniami socjalnymi.Pojawił się nowy tor do curlingu oraz centrum monitoringu. Monitoring spełnia teraz wymagania stawiane organizatorom imprez masowych oraz przepisy międzynarodowej organizacji hokeja.Modernizację przeszła maszynownia, wyremontowano również parkingi wokół kompleksu i taras hali. Nad jakością lodowiska czuwa zupełnie nowa rolba amerykańskiej firmy Zamboni.

Nowa rolba nie zanieczyszcza w żaden sposób środowiska, ponieważ jest elektryczna.
Nowa rolba nie zanieczyszcza w żaden sposób środowiska, ponieważ jest elektryczna. fot. Arnold Szymczewski/ Trojmiasto.pl


Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec: - Jestem zachwycony, spodziewałem się dobrego efektu, ale to wszystko nawet mnie zaskoczyło.
To nie koniec zmian. W przyszłym roku zamontowane zostaną nowe bandy do hokeja. Dostarczy je fińska firma Raita Sport, której bandy chroniły hokeistów m.in. podczas igrzysk olimpijskich w Soczi.


Nowością jest tor do curlingu

Jest tylko jeden, ale za to najnowocześniejszy w Polsce tor do curlingu. Mało kto ma w naszym kraju możliwość trenowania na torze, zlokalizowany poza taflą, na której trenują hokeiści czy łyżwiarze. Tor znajduje się za trybuną w "małej" hali.Iluminacja

Od otwarcia na początku grudnia hala Olivia jesty oświetlona za sprawą nowej iluminacji i nowego oświetlenia w technologii LED. Kolory można dowolnie zmieniać, w zależności od rodzaju imprezy lub dnia.
Nowa iluminacja zamontowana na Hali Olivia, jeszcze długo będzie wzbudzać podziw.
Nowa iluminacja zamontowana na Hali Olivia, jeszcze długo będzie wzbudzać podziw. fot. Grafik / Trojmiasto.pl

Inwestycja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk oraz klubu GKS Stoczniowiec.

Ci, którzy chcieliby zobaczyć Hale Olivia od środka, będą mieli okazje zobaczyć ją na najbliższych imprezach organizowanych w tym obiekcie. Bowiem w styczniu, a dokładnie w dniach 3, 6, 20 i 27, zostaną rozegrane mecze hokejowej ekstraklasy. Więcej informacji na stronie MH Automatyki Gdańsk.

Hala Olivia to obiekt zaprojektowany przez inżyniera prof. Stanisława Kusia, Macieja Krasińskiego i architekta prof. Macieja Gintowta, został przekazany do użytkowania 16 grudnia 1972 gdańskiemu klubowi hokeja na lodzie Stoczniowiec. Konstrukcja ma kubaturę 80 000 m³ i jest wysoka na 12 m. Składa się z dwóch krytych lodowisk na 3867 i 800 widzów. Halę zamknięto od 11 do 28 grudnia 2007 z powodu groźby zawalenia się dachu, następnie dach przeszedł generalny remont, który zakończył się w listopadzie 2010. Pod koniec 2014 rozpoczął się generalny remont całego obiektu.

Opinie (180) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.