Fakty i opinie

stat

Duchowny aresztowany pod zarzutem gwałtu na 17-latce

Kryminalni z gdańskiej komendy na polecenie prokuratora zatrzymali mężczyznę - duchownego, podejrzanego o zgwałcenie kobiety. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
Kryminalni z gdańskiej komendy na polecenie prokuratora zatrzymali mężczyznę - duchownego, podejrzanego o zgwałcenie kobiety. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Konstantin Labunskiy/pl.123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

W czwartek rano policjanci zatrzymali duchownego z Gdańska, który kilka lat temu miał zgwałcić siedemnastoletnią wówczas dziewczynę. Ksiądz nie przyznał się do zarzutów, ale decyzją sądu trafił do aresztu.Wydarzenia, które stanowiły podstawę do zatrzymania - zdaniem śledczych - rozegrały się kilka lat temu, gdy ksiądz pełnił posługę, jeszcze jako wikariusz, w jednej z gdańskich parafii. Poszkodowana - dziś pełnoletnia - miała wówczas 17 lat.

Prokuratura nie udziela informacji na temat dokładnej daty zdarzenia.

- Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty dotyczące doprowadzenia przemocą do obcowania płciowego pokrzywdzonej - mówi prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Śledczy wskazują, że podczas przesłuchania zatrzymany nie przyznał się do winy. Złożył natomiast obszerne wyjaśnienia, które - jak wskazują śledczy - będą teraz weryfikowane.

Tymczasowy areszt dla księdza z Gdańska- W czwartek prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie, sąd ten wniosek uwzględnił - informuje prokurator Grażyna Wawryniuk.
Rzeczniczka prokuratury dodaje, że wymiar sprawiedliwości wskazał na obawę matactwa i karę, która grozi za zarzucany duchownemu czyn.

Zgodnie z Kodeksem karnym, "kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego," podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Przypomnijmy: po nowelizacji przepisów k.k., od 2014 roku, przestępstwo zgwałcenia ścigane jest z urzędu, a nie na wniosek ofiary.

Opinie (398) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.