Fakty i opinie

Dużo nowych połączeń z gdańskiego lotniska

Do Rzymu polecimy z Gdańska LOTem.
Do Rzymu polecimy z Gdańska LOTem. CampRest

Lot i Wizz Air uruchamiają łącznie 13 nowych połączeń z gdańskiego lotniska. Od lipca z LOTem polecimy m.in. do Rzymu, Barcelony, Zadaru czy na Rodos. Z kolei od sierpnia Wizz Air uruchomi połączenie lotnicze między Gdańskiem a Larnaką portowym miastem na Cyprze.Aż 12 nowych połączeń międzynarodowych z Gdańska. W ofercie znalazły się tak atrakcyjne kierunki jak Chorwacja (Dubrownik, Split, Zadar), Rzym, Grecja (Saloniki, Kawala, Rodos, Korfu, Chania), Bułgaria (Burgas), Albania (Tirana) i Hiszpania (Barcelona).

- To absolutny hit sezonu! Tego jeszcze na taką skalę nie było na gdańskim lotnisku. Spełniliśmy oczekiwania i marzenia naszych pasażerów, którzy poszukiwali bezpośrednich lotów do Rzymu, Chorwacji czy na greckie wyspy, a teraz w jednym momencie wraz z LOT możemy im podarować dodatkowo aż 5 kierunków w Grecji, 3 połączenia do Chorwacji, coraz bardziej popularne Albanię i Bułgarię czy tak oczekiwany Rzym - mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Czy skorzystasz z nowych połączeń lotniczych?

nie, rzadko wyjeżdżam na wakacje 23%
raczej tak, chociaż nie ze wszystkich 36%
tak, to świetna oferta 41%
zakończona Łącznie głosów: 1411
Samoloty węgierskiego przewoźnika będą latać z Gdańska na Cypr w środy i niedziele.


  • Gdańsk - Larnaka 15:25 - 20:10
  • Larnaka - Gdańsk 20:50 - 23:40


Co ważne, nie będzie to połączenie wyłącznie na okres wakacji. Samoloty Wizz Air mają latać do Larnaki przez cały rok.

Larnaka to trzecie co do wielkości miasto na Cyprze. Nadmorskie położenie daje turystom możliwość korzystania z uroków plaż.

W pobliżu Larnaki znajduje się meczet Hala Sultan, jedno z najświętszych miejsc islamu. Znajduje się tam też grób ciotki Mahometa.

Tutaj miał być pochowany św. Łazarz, który po wskrzeszeniu przez Jezusa trafił na Cypr, gdzie został założycielem miejscowej gminy chrześcijańskiej. Na miejscu jego grobu wznosi się najsłynniejszy zabytek miasta, kościół Ajos Lazaros z IX wieku.

Opinie (145) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.