• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dwa lata na projekt przebudowy Rybackiego Pobrzeża

szym
16 kwietnia 2023, godz. 12:00 
Opinie (86)
Obecnie trwa remont Długiego Pobrzeża, w planach jest także przebudowa kolejnego fragmentu. Obecnie trwa remont Długiego Pobrzeża, w planach jest także przebudowa kolejnego fragmentu.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie projektu kompleksowej przebudowy nabrzeży od Bramy Straganiarskiej do Mostu Wapienniczego. To kolejny etap trwającego już remontu Długiego Pobrzeża. Prace projektowe mają potrwać ok. dwóch lat.

Czekasz na koniec prac remontowych w tym miejscu?

Jak tłumaczą przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, zakres opracowania dotyczył będzie nabrzeża od Bramy Straganiarskiej do Mostu Wapienniczego i obejmie dwa odcinki.

- Pierwszy fragment obejmuje Rybackie Pobrzeże, od ul. Straganiarskiej do Przystanku Tramwaju Wodnego "Targ Rybny". Drugi fragment to nabrzeże na ul. Wartkiej, od Przystanku Tramwaju Wodnego do Mostu Wapienniczego - mówi Aneta Niezgoda z DRMG.
W dokumentacji projektowej przyjęte będą rozwiązania, umożliwiające realizację inwestycji etapami. Projekt uwzględni kompleksową przebudowę konstrukcji nabrzeża, m.in.:

Remont nabrzeży to inwestycja zakrojona na szeroką skalę. Remont nabrzeży to inwestycja zakrojona na szeroką skalę.
  • konieczność rozbiórki i budowę nowego oczepu wraz z płytą żelbetową,
  • budowę nowej ścianki szczelnej,
  • wykonanie nowych murków znajdujących się w części odwodnej nabrzeży,
  • ponadto przeprojektowane zostaną sieci: wodociągowa, energetyczna oraz kanalizacja deszczowa.


Dokumentacja ma zawierać m.in. inwentaryzację i ekspertyzę stanu technicznego nabrzeża, koncepcję zagospodarowania terenu i kwerendę historycznego obszaru.Dwa lata na sporządzenie projektuW ramach opracowania dokumentacji, biuro projektowe pozyska także wszystkie niezbędne uzgodnienia konieczne do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Prace projektowe mają potrwać ok. dwóch lat. Otwarcie ofert planowane jest na przełomie kwietnia i maja.

Obecnie trwa remont Długiego Pobrzeża. Film archiwalny.Kiedy zakończą się prace na nabrzeżu?Przebudowa Długiego i Rybackiego Pobrzeża potrwa do lutego 2024 r. Modernizacja nie zmieni charakteru pobrzeża i, tak jak dotychczas, pełnić ono będzie funkcję bulwaru oraz ciągu spacerowego. Pozostaną także miejsca do cumowania jachtów i niewielkich jednostek pływających.

Nie wiadomo natomiast jeszcze jak będzie wyglądać poruszanie się po nabrzeżu podczas Jarmaku kiedy w Gdańsku jest największy ruch turystyczny.
szym

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane