Fakty i opinie

stat

Dwa piętra do Warszawy. Autobusy coraz popularniejsze

Dwupiętrowe autobusy Polskiego Busa

Linia Gdańsk-Warszawa obsługiwana jest już 15 razy dziennie. Od piątku także takimi dwupiętrowymi autobusami, jak ten w naszym filmie.Piętrowe autobusy nie muszą już kojarzyć się wyłącznie z Londynem. Firma Polski Bus, która od niemal roku wozi po kraju tysiące pasażerów, właśnie wprowadziła do eksploatacji dwupoziomowe autokary. Już w piątek pojawiły się one na najpopularniejszej trasie przewoźnika: Gdańsk-Warszawa.Skąd sukces komunikacji autobusowej w Polsce?

z upadku kolei: długa jazda, wysokie ceny i stary tabor zrobiły swoje 82%
umożliwiła go poprawa jakości polskich dróg i duże inwestycje w nowe autobusy 4%
to nie sukces, lecz powrót do normalności 9%
po roku działalności za szybko mówić o sukcesie 5%
zakończona Łącznie głosów: 1019
W sumie na polskich drogach pojawi się dwadzieścia tzw. "double-deckerów". Każdy z nich ma nieco ponad 14 metrów długości i 89 miejsc siedzących. Wewnątrz autokary wyglądają bardzo podobnie do pojazdów obsługujących linię Polskiego Busa do tej pory. Skórzane siedzenia wyposażone są w pasy bezpieczeństwa i gniazdko elektryczne. W autobusach dostępne jest bezprzewodowe połączenie z internetem, które (prócz ceny biletu) jest prawdopodobnie największym atutem linii.

Nowością w autokarach dwupokładowych jest miejsce dla niepełnosprawnych - po złożeniu siedzeń na dolnym pokładzie zmieszczą się tam dwa wózki inwalidzkie. Ponadto pasażerowie mogą skorzystać z miejsc przy stoliku, gdzie cztery osoby mogą usiąść twarzą w twarz.

Na linii P1 (Gdańsk-Warszawa-Gdańsk) od kwietnia będzie dostępny catering. Pasażerowie mogą liczyć na ciepłe lub zimne napoje, rogaliki, przekąski i lody.

- Połączenie Gdańsk-Warszawa to nasz największy sukces - mówi Brian Souter, Prezes Zarządu PolskiBus.com oraz Souter Holdings Poland. - Kiedy ruszaliśmy, liczyliśmy na powodzenie, ale nie aż takie. Dziś nasze autokary kursują na tej trasie piętnaście razy dziennie. Wśród pasażerów są turyści szukający wypoczynku nad morzem, biznesmeni oraz młodzi ludzie, dla których atrakcją jest łącze wi-fi.

Szef linii twierdzi, że Polskim Busem jeździ 100 tys. osób miesięcznie. Z pewnością powodem są bardzo konkurencyjne ceny - linią można pojechać do Warszawy za 2 zł. Po przesiadce w stolicy czerwonym autobusem można dotrzeć m.in. także do Krakowa, Pragi, Bratysławy czy Wiednia.

Polski Bus jest jedną z firm, które w ostatnich miesiącach zrewolucjonizowały rynek transportu pasażerskiego między Trójmiastem a resztą Polski. Swoją cegiełkę dorzuciły też linie OLT Express, które latają po kraju już od 99 zł za bilet w jedną stronę, a także konkurujący z nimi Eurolot. O ofercie wszystkich tych firm możesz przeczytać w artykule pt. Jak podróżować z Trójmiasta?

Opinie (138) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.