Fakty i opinie

stat

Dwa razy zrobili imprezę podczas epidemii, sprawą zajmie się sąd

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak zachować się na plaży w czasie epidemii?

Mimo obostrzeń związanych z koronawirusem dwa razy zrobili huczną imprezę. Teraz sprawą zajmie się sąd. Zdjęcie ilustracyjne.
Mimo obostrzeń związanych z koronawirusem dwa razy zrobili huczną imprezę. Teraz sprawą zajmie się sąd. Zdjęcie ilustracyjne. Wavebreak Media Ltd /123.com

Huczne imprezy, które w ostatni weekend dwukrotnie zorganizowano w jednym z mieszkań na Kamiennej Górze w Gdyni, swój finał znajdą w sądzie. Policjanci zawnioskowali o to, by wyciągnąć konsekwencje wobec 14 osób za zakłócanie ciszy nocnej i za to, że nie przestrzegali oni obostrzeń związanych z zakazem przemieszczania się, wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa.W jaki sposób kontaktujesz się najczęściej ze znajomymi w obecnej sytuacji?

"spotykamy się" dzięki kamerkom internetowym 15%
piszemy do siebie wiadomości na komunikatorach 34%
rozmawiamy przez telefon 40%
odwiedzamy się osobiście 11%
zakończona Łącznie głosów: 3119
W sprawie nieodpowiedzialnych imprezowiczów z Gdyni policjanci w ostatni weekend musieli interweniować dwukrotnie, pierwszy raz w sobotę.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na balkonie, w jednym z mieszkań na Kamiennej Górze, imprezuje kilka osób - mówi Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Na miejscu okazało się, że wynajmujący lokal zrobił kilkuosobową imprezę. Jak mówi policjant, część osób, które funkcjonariusze zastali w mieszkaniu, pouczono. Natomiast ci, którzy nie chcieli zabawy przerwać, zostali ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Jak się jednak okazało, kara finansowa oraz rozmowa z policjantami nie poskutkowała na długo. Następnego dnia, późnym wieczorem, w tym samym mieszkaniu zorganizowano bowiem jeszcze większą imprezę - na miejscu w najlepsze bawiło się aż 14 osób w wieku od 20 do 30 lat.

- Tym razem policjanci sporządzili wnioski do sądu o ukaranie wspominanych osób grzywną - podsumowuje Jarosław Biały.

Powiedzieli policji, że koronawirusa się nie boją, bo są młodziTo niestety nie pierwszy podobny przypadek w Trójmieście. Kilka dni temu grupa 20 i 19-latków zorganizowała głośną imprezę w altance na działkach w Nowym Porcie.

Koronawirus - wszystko o walce z epidemią SARS-Cov-2 w Trójmieście

Młodzi ludzie tłumaczyli policjantom, że nie czują się zagrożeni epidemią, bo... są młodzi. Również i tej "prywatce" na wniosek policji przyjrzy się sąd, a o całym zdarzeniu powiadomione zostały służby sanitarne.