• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dwa rozboje w kilka minut. Sprawcy już za kratkami

piw
9 stycznia 2023, godz. 17:30 
Opinie (116)
  • Obu mężczyzn zatrzymano kilka dni temu w Tczewie.
  • Obu mężczyzn zatrzymano kilka dni temu w Tczewie.

Ledwie kilku minut potrzebowali, aby dokonać dwóch rozbojów. Najpierw zaatakowali dwóch 19-latków, a chwilę później, dosłownie kilkaset metrów dalej, innego młodego mężczyznę. Ofiary uderzali, zastraszali i zmuszali do oddania im telefonów i zegarka. Sprawcy w wieku 21 i 22 lat są już za kratkami.Ktoś cię uderza w twarz i domaga się pieniędzy lub telefonu, co robisz?

Obu mężczyzn zatrzymano kilka dni temu, ale do samych rozbojów doszło pod koniec października ubiegłego roku. Wtedy to dwaj młodzi mężczyźni urządzili sobie przestępczy rajd w okolicach al. GrunwaldzkiejMapka.

Najpierw zaatakowali dwóch 19-latków stojących na przystanku tramwajowym. Jednemu z nich zabrali telefon warty 1,5 tys. zł, drugiemu próbowali zabrać telefon za 2 tys. zł, ale ostatecznie im się ta sztuka nie udała.

Nie zrezygnowali jednak. Dosłownie kilkaset metrów dalej podeszli do innego 20-latka, zaczęli go bić i zmusili do oddania im telefonu oraz zegarka.

Sprawą od razu zajęli się policjanci, ale przez kilka tygodni nie mogli namierzyć sprawców. Prawdopodobnie dlatego, że ci nie byli mieszkańcami Trójmiasta, a tylko przyjechali tu, aby dokonać przestępstw.

- Funkcjonariusze przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawców. Policjanci sprawdzili monitoring, zdobyli i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jeden z przestępców zamknął się w piwnicy, pomogła strażW końcu udało się ustalić tożsamość napastników. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Tczewa w wieku 21 i 22 lat.

- W minioną środę rano na terenie Tczewa funkcjonariusze najpierw zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Kilka godzin później kryminalni podjechali pod jeden z bloków w Tczewie, gdzie miał mieszkać drugi z napastników. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli, jak poszukiwany przez nich mężczyzna schodzi do piwnicy. Na widok policjantów sprawca zamknął się w komórce lokatorskiej i pomimo wezwań i okrzyków "policja" mężczyzna nie wpuścił mundurowych do środka. Ostatecznie kryminalni, przy pomocy funkcjonariuszy straży pożarnej, weszli siłowo do pomieszczenia i zatrzymali podejrzanego 21-latka - relacjonuje Ciska.
Obaj zatrzymani trafili do policyjnej celi, a później zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty karne. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 21-latka i 22-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (116)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane