• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Dwaj mężczyźni poszukiwani za przestępstwa seksualne

szym
18 listopada 2022, godz. 11:00 
aktualizacja: godz. 14:04 (18 listopada 2022)

Są poszukiwani za przestępstwa seksualne, do tej pory nie udało się ich ująć. Policja w swojej bazie publikuje wizerunki podejrzewanych mężczyzn.Tomasz Głowacki poszukiwany jest przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak wskazują śledczy, podstawą jest art. 197 par. 3 pkt 3 Kodeksu karnego.

Dotyczy on zgwałcenia "wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry".

Wszystkie osoby, które mają informację na temat poszukiwanego, powinny zgłosić się do KWP Gdańsk Wydział Kryminalny, 80-819 Gdańsk, ul. Okopowa 15 (telefon: 47 7415900,47 7415333,47 7415540
email: dyzurny.kwp@gd.policja.gov.pl, kwp.gdansk@gd.policja.gov.pl)

Od redakcji: pierwotnie w artykule opublikowaliśmy wizerunki dwóch mężczyzn. Z informacji, które otrzymaliśmy już po publikacji okazało się, że jeden z poszukiwanych mógł już zostać zatrzymany, jego wizerunek został więc usunięty.

Baza przestępców seksualnychTo jednak nie wszystko. Osoby, które mają na koncie przestępstwa seksualne, można obecnie znaleźć w specjalnej bazie.

O tym, kto trafia do takiego rejestru, decydują wyłącznie przepisy ustawy i sądy. Za pomocą specjalnych filtrów każdy internauta może sprawdzić miejsce, z którego pochodzi dana osoba, gdzie aktualnie przebywa i za co została skazana. W szczegółowym opisie figuruje m.in. sygnatura (czyli numer) sprawy osoby wpisanej do bazy oraz orzeczone kary.

Rejestr przestępców seksualnych dostępny dla każdego Rejestr przestępców seksualnych dostępny dla każdego
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane