Fakty i opinie

Dwaj policjanci z Gdańska zatrzymani

Zatrzymani policjanci pracowali w KMP w Gdańsku.
Zatrzymani policjanci pracowali w KMP w Gdańsku. fot. policja

Dwóch funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zostało w czwartek późnym wieczorem zatrzymanych przez agentów biura spraw wewnętrznych policji. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - obaj mieli poniżać bezdomnego i znęcać się nad nim.O zatrzymaniu policjantów poinformowała w lakonicznym komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

- Policjanci z gdańskiego biura spraw wewnętrznych zatrzymali dwóch funkcjonariuszy z KMP w Gdańsku. Do tych działań doszło po tym, jak wyszło na jaw ich nieetyczne i nielicujące z etosem służby zachowanie. Obaj zostaną w najbliższym czasie wyrzuceni ze służby w policji - czytamy w nim.
W samym komunikacje nie jest w żaden sposób wyjaśnione, jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani policjanci, mowa jest tylko, że są to "czyny, które są w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie mają one nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant".

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, obaj zatrzymani mieli znęcać się nad bezdomnym i poniżać go.

Obaj zatrzymani funkcjonariusze zostali zawieszeni w obowiązkach, mają zostać wydaleni z policji, a o ich dalszym losie zadecydować ma prokuratura.

Opinie (325) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.