Fakty i opinie

stat

Dwie ofiary wypadku na al. Niepodległości w Sopocie


Ok. godz. 4:30 na al. Niepodległości zobacz na mapie Gdańska w Sopocie jadący z Gdyni vw passat na łuku wypadł z drogi i uderzył w słup sieci trakcyjnej. Dwie osoby zginęły na miejscu, a trzy pozostałe osoby jadące autem trafiły do szpitala. Są duże utrudnienia w ruchu.Aktualizacja, godz. 11:58


Według wstępnych ustaleń policjantów, osoby jadące volkswagenem chwilę wcześniej dokonały kradzieży na terenie Gdyni (miały zabrać koło ratunkowe z molo w Orłowie) i nie zatrzymały się do kontroli drogowej.

- Chwilę przed zdarzeniem policjanci z Gdyni mając informację, że doszło do kradzieży na molo i osoby wsiadły do samochodu, próbowali zatrzymać do kontroli samochód, dając mu sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący autem najpierw zatrzymał się, a gdy policjanci wyszli z radiowozu, gwałtownie ruszył i odjechał. Chwilę później doszło do wypadku w Sopocie. W momencie zdarzenia policjanci nie prowadzili pościgu za tym autem - wyjaśnia Lucyna Rekowska z KMP w Sopocie.
Wciąż ustalana jest tożsamość ofiar i pozostałych trzech osób, które trafiły do szpitala. Zabezpieczany jest monitoring, który ma też pomóc wyjaśnić kto siedział za kierownicą.

Aktualizacja, godz. 8:50


Nadal występują duże utrudnienia w ruchu po wypadku na al. Niepodległości. Jak mówią policjanci dwie ofiary to młodzi mężczyźni w wieku do ok. 30 lat. Ustalana jest ich tożsamość, podobnie jak trzech innych osób, które zostały ranne. Gdy policja przyjechała na miejsce wszystkie osoby jadące vw passatem znajdowały się już poza pojazdem, więc na razie nie wiadomo kto siedział za kierownicą.


O wypadku w pobliżu skrzyżowania al. Niepodległości i Malczewskiego w Sopocie poinformowali w Raporcie nasi czytelnicy.Informacje naszych czytelników potwierdziły służby.


Ze wstępnych informacji wynika, że w zdarzeniu uczestniczyło auto marki VW Passat. Na łuku samochód wypadł z drogi i uderzył w słup sieci trakcyjnej.

- Są duże utrudnienia w ruchu. W kierunku Gdańska otwarty jest jeden pas, ruchem kieruje policja. Funkcjonariusze apelują, by osoby jadące z Gdyni do Gdańska wybrały dziś jazdę przez obwodnicę - mówi Lucyna Rekowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Opinie (634) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.