Fakty i opinie

stat

Dwóch Adamowiczów w walce o fotel prezydenta Gdańska

W listopadzie 2010 roku Paweł Adamowicz powalczy już po raz trzeci o fotel prezydenta Gdańska. Czy to samo nazwisko pomoże jego kontrkandydatowi?
W listopadzie 2010 roku Paweł Adamowicz powalczy już po raz trzeci o fotel prezydenta Gdańska. Czy to samo nazwisko pomoże jego kontrkandydatowi? fot. Jerzy Bartkowski/KFP

Jednym z konkurentów prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie Dariusz Adamowicz, trójmiejski przedsiębiorca, właściciel firmy Mega Music.Czy już wiesz, którego kandydata na prezydenta poprzesz w najbliższych wyborach samorządowych?

obecnie urzędującego prezydenta 29%
kandydata dzisiejszej opozycji 15%
kogoś, kto na razie był poza polityką 28%
jeszcze nie wiem 28%
zakończona Łącznie głosów: 2172
Dariusz Adamowicz ma być kandydatem z ramienia komitetu Nowy Gdańsk. Dlaczego przedsiębiorca zamierza rozpocząć karierę w samorządzie? - Po prostu ludzie biznesu lepiej widzą świat i jest ich zdecydowanie za mało w samorządzie - mówi Dariusz Adamowicz. - Odniosłem sukces w biznesie. Zbudowałem od podstaw firmę, która z sukcesami działa na rynku ogólnopolskim. Myślę, że poradzę sobie równie dobrze jako samorządowiec.

Adamowicz chce przed wszystkim zająć się rewitalizacją zaniedbanych dzielnic miasta, a także naprawą dróg. - Gdańsk chwali się jedynie ulicą Długą i przyległymi uliczkami, a co z innymi historycznymi dzielnicami, takimi jak Nowy Port, Orunia czy Oliwa. One nadal pozostają zaniedbane - mówi Dariusz Adamowicz.

Nic dziwnego, że jako przedsiębiorca, będzie też walczył o ich głosy. - Na razie władze miasta dbają jedynie o największe firmy, takie jak Lotos i Energa, które dają największe wpływy do budżetu - twierdzi Adamowicz. - Co jednak gdy ich zabraknie? Tymczasem małe i średnie firmy są traktowane po macoszemu. Należy to zmienić

Komitet wyborczy Nowy Gdańsk i Dariusz Adamowicz nie są powiązani z żadną partią polityczną. Sami o sobie mówią, że są "prawdziwym POPiS-em". W przyszłym tygodniu Komitet Nowy Gdańsk, ma oficjalnie przedstawić swojego kandydat na prezydenta miasta Gdańska.

Opinie (398) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.