Fakty i opinie

W Dynatrace projektowali trendy przyszłości


Otwarcie odnowionego biura firmy Dynatrace w biurowcu Platinum w kompleksie Alchemia było okazją do spotkania i dyskusji na temat zmian na rynku pracy, a także robotyki, sztucznej inteligencji i przyszłości branży IT.  • 23 września 2021 r. odbyły się organizowane przez Dynatrace debaty "The Future is now". Pierwsza poświęcona była zmianom zachodzącym we współczesnych miejscach pracy. Kolejny panel dotyczył robotyki, sztucznej inteligencji i przyszłości branży IT.
  • Goście mieli okazję do zwiedzania odnowionego biura Dynatrace, którego powierzchnia przekracza 4 tys. m kw.
  • Wydarzenie zwieńczył pokaz świateł, koncert oraz integracja środowiska związanego z branżą technologii.

Dynatrace (NYSE:DT) prowadzi działalność na całym świecie, a centra R&D lokalizuje głównie w Europie, dzięki czemu zespół tworzący i rozwijający produkt pracuje w jednej strefie czasowej.

Firma obsługuje 3 tys. klientów z sektorów: prywatnego i publicznego. W 2020 roku Dynatrace zanotowało 704 mln dolarów przychodów, co oznacza 29 proc. wzrostu rok do roku.

- Debata na temat przyszłości pracy i przestrzeni biurowych to jedno z wydarzeń, które zorganizowaliśmy dla naszych pracowników, partnerów biznesowych i środowiska IT na otwarcie odnowionego biura. Zaprojektowaliśmy je szerzej niż tylko pod własne potrzeby biznesowe, bo chcemy działać w otwarty sposób. Oznacza to, że zapraszamy do naszej przestrzeni branżowe organizacje i inne firmy IT, które szukają miejsca do organizacji swoich eventów - mówi Adam Jakubowski, development Lab Lead w Dynatrace Inc.

Oddział w Gdańsku to drugie największe centrum R&D firmyTrójmiejski zespół odpowiada za tworzenie i wdrażanie opartych m.in. na sztucznej inteligencji i chmurze rozwiązań. Umożliwiają one wykrywanie w czasie rzeczywistym i automatyczne usuwanie problemów i luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu oraz infrastrukturze IT. Pozwala to klientom optymalizować wykorzystanie cyfrowych narzędzi i efektywnie wdrażać nowe modele biznesowe.

Obecnie 320-osobowy zespół powiększy się w ciągu najbliższych trzech lat o niemal 50 proc. Aby rozwijać gdański oddział, Dynatrace planuje zatrudnić ok. 150 pracowników - przede wszystkim specjalistów IT.

Firma jest otwarta na pozyskiwanie do zespołu osób z regionu pomorskiego, jak również z innych części kraju, Unii Europejskiej, Ukrainy czy Białorusi.

- Widzimy potrzebę poszerzenia kadry, bo popyt na nasze usługi dynamicznie rośnie. Wiemy, że w branży IT pozyskanie najlepszych pracowników z rynku to niełatwe zadanie. Nasz pomysł na bycie atrakcyjnym pracodawcą opieramy w pierwszej kolejności na wyzwaniach zawodowych. Dajemy szansę pracy przy naprawdę wymagających, innowacyjnych i, co być może najważniejsze, autorskich projektach. Każdy nasz pracownik ma autonomię działania, co oznacza wysoki poziom odpowiedzialności za zadania i możliwość kwestionowania status quo. W kulturę naszej firmy wpisują się zwinność i elastyczność, które uznajemy za kluczowe dla rozwoju technologii - mówi Adam Jakubowski.

Rekrutacja do nowego biuraŹródeł sukcesu prowadzonego procesu rekrutacji Dynatrace upatruje także w atrakcyjności Trójmiasta jako miejsca do życia oraz w biurze otwartym we wrześniu 2021 roku po gruntownym odnowieniu. Firma zajmuje 4,2 tys. m kw. na czterech piętrach budynku Platinum w kompleksie biurowym Alchemia.

Po rearanżacji przestrzeń wizualnie i funkcjonalnie nawiązuje do oddziałów Dynatrace w innych miastach, m.in. w głównej siedzibie w austriackim Linz, Grazu czy Wiedniu.

Oprócz tradycyjnych stanowisk pracy przy biurku pracownicy mają do dyspozycji sale i przestrzenie wspólne dopasowane do charakteru wykonywanego w danej chwili zadania - indywidualnego lub grupowego.

Biuro sprzyja również odpoczynkowi. Znajdują się w nim m.in. pokój z widokiem na morze, pokój gier czy biblioteka.

Ściany biura zdobią murale wykonane przez Hardziej Studio - wśród wykorzystanych motywów m.in. astronomia oraz filmy science-fiction.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł