• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dziecko i matka za burtą promu Stena Line. Poszkodowani już w szpitalu

Maciej Korolczuk, neo
29 czerwca 2023, godz. 17:10 
Opinie (597)
aktualizacja: godz. 21:34 (29 czerwca 2023)

W czwartek 29 czerwca 2023 r. na promie Stena Line z Gdyni do Karlskrony doszło do wypadku. Za burtę wypadło 7-letnie dziecko oraz 36-letnia kobieta. Oboje są obywatelami Polski. Po trwającej ok. godzinę akcji ratunkowej, oboje zostali wyłowieni i śmigłowcami przetransportowani do szpitala. Byli nieprzytomni.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Aktualizacja, godz. 21:30. Szwedzkie służby podsumowały akcję ratunkową.

- 36-letnią Polkę odnalazł helikopter ratunkowy szwedzkiej SAR. Stało się to 59 minut po otrzymaniu zgłoszenia - mówi Anders Lännholm ze szwedzkiego Centrum Ratownictwa Morskiego i Lotniczego (JRCC) na łamach z expressen.se. - Siedem minut potem, czyli po 66 minutach, na otwartym morzu znaleziono również chłopca - dodał.
Ruch statków na Zatoce Gdańskiej.

Aktualizacja, godz. 21:03. Film obrazujący moment podejmowania dziecka z szalupy ratunkowej Steny przez niemiecki śmigłowiec wojskowy.

Aktualizacja, godz. 19:57. Mamy także film z podjęcia dziecka do szalupy ratunkowej promu Stena Line.


Aktualizacja, godz. 19:13. Szwedzkie telewizje podają, że obie osoby wyłowione z Morza Bałtyckiego żyją.

Aktualizacja, godz. 18:15. Kapitan poinformował pasażerów promu Steny Line, że osobę dorosłą do szpitala zabrał szwedzki śmigłowiec ratunkowy, a dziecko niemiecki śmigłowiec z okrętu FGS Mecklenburg-Vorpommern F218. Nadal nie wiadomo w jakim są stanie, ale trzeba pamiętać, że wyłowiono ich po ok. godzinie.

Aktualizacja, godz. 18:03. Obie osoby trafiły do szpitala w Szwecji.

Aktualizacja, godz. 18:00. Mamy film z podjęcia z wody osoby dorosłej.

Aktualizacja, godz. 17:39. Pracownicy Steny dementują pojawiające się na początku wypadku informacje, które wskazywały na to, że dziecko wypadło, a ktoś dorosły za nim wskoczył. Nie chcą jednak oficjalnie wypowiadać się na temat przyczyn wypadku. Ustali je specjalnie powołana komisja.

Aktualizacja, godz. 17:35. Dwie osoby podjęto już na pokład. Dorosły trafił tam ze śmigłowca, dziecko z szalupy ratunkowej. Od kilku minut trwa resuscytacja.

Do wypadku doszło w połowie drogi między Gdynią a Karlskroną. Do wypadku doszło w połowie drogi między Gdynią a Karlskroną.
Aktualizacja, godz. 17:25. Wokół promu krąży przepływający w pobliżu masowiec, latają też śmigłowce i jeden większy samolot. W wodzie jest też jedna szalupa ratunkowa z promu. Pasażerowie wypatrują się w wodę... Wśród zgromadzonych na promie rozeszła się wieść, że na pokładzie został wózek, ale nie jest to potwierdzona informacja. Do poszukiwań włączyły się także cztery okręty NATO, które wracały ze wspólnych manewrów. Jeszcze 26 maja dwa z nich były w Gdyni.

W akcji bierze też udział helikopter ze Szwecji.
Do wypadku doszło na pokładzie statku, który z Gdyni wypłynął w czwartek, kilka minut po godz. 9 rano. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od jednej z osób znajdujących się na pokładzie statku wynika, że za burtą znalazło się kilkuletnie dziecko. Na pomoc ruszył mu jeden z dorosłych, wskakując za dzieckiem do wody.O wypadku kapitan statku poinformował służby ratunkowe. Z bazy Kristianstad Osterlen poderwano śmigłowiec szwedzkiego SAR i polski śmigłowiec SAR W-3WARM.

Stena. Człowiek za burtą (25 opinii)

Pozycja w której doszło do wypadku. Śmigłowce SAR są już na miejscu.
Pozycja w której doszło do wypadku. Śmigłowce SAR są już na miejscu.


- Na tę chwilę mogę potwierdzić, że prowadzimy akcję ratunkową w związku z alarmem "człowiek za burtą" - potwierdza Agnieszka Zembrzycka, rzecznik prasowy Stena Line. - Do zdarzenia doszło na pokładzie statku Stena Spirit, który wypłynął z Gdyni w czwartek o godz. 9 i miał być na miejscu ok. godz. 19:30. W połowie podróży nastąpił alarm. Poszukiwane są dwie osoby: dziecko i osoba dorosła.
Akcję koordynuje Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (597)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane