Fakty i opinie

stat

Dzięki słupkom kierowcy nie jeżdżą przez pasy

interwencja trojmiasto.pl

Koniec samowoli kierowców, którzy wjeżdżając przez przejście dla pieszych, parkowali na placu przy gdyńskiej kolegiacie przy ul. Świętojańskiej zobacz na mapie Gdyni. Właśnie stanęły tam słupki.Jak przciwdziałać samowoli parkingowej w Trójmieście?

stawiać słupki, donice i inne elementy, by nie dało się wjechać

34%

ostro karać mandatami i wywozić lawetami źle zaparkowane auta

51%

postawić na edukację kierowców

3%

w ogóle nie przeciwdziałać, nikomu normalnemu to nie przeszkadza

12%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1005
O dzikim parkingu, na który w szczytowym okresie, przez przejście dla pieszych, wjeżdżało nawet po kilkadziesiąt samochodów, pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Kierowcy - aby nie zapłacić 80 groszy za parkowanie - zostawiali na kościelnym placu samochody, wjeżdżając tam przez przejście dla pieszych wyznaczone na ul. Zygmuntowskiej zobacz na mapie Gdyni.

Jazda po przejściu dla pieszych i wzdłuż po chodnikach to mandat w wysokości 250 zł. Ale wykroczenie to tylko jedna strona medalu. Jak widać na poniższym filmie, na porządku dziennym było tam wymuszanie pierwszeństwa na pieszych, a przede wszystkim niszczona była infrastruktura. Chodniki nie są bowiem przystosowane do regularnej jazdy po nich samochodami, co kończy się remontami kosztującymi dziesiątki, albo i setki tysięcy złotych. Dlatego sprawą zainteresowali się policjanci.

- Mamy zgłoszenia, więc wydział ruchu drogowego obejmie to miejsce swoim nadzorem, by zdyscyplinować kierowców łamiących przepisy - mówił nadkom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji.
Teraz policjanci nie będą już musieli się tym przejmować, zwłaszcza że w obecności mundurowych nikt na parking nie wjeżdżał, a gdy tylko odjechali, sytuacja wracała do "normy". Przy przejściu dla pieszych stanęły więc słupki.

Przy okazji warto przypomnieć, że w bezpośrednim otoczeniu wcale parkingów nie brakuje. Największy z nich to położony kilkadziesiąt metrów obok kolegiaty, podziemny parking pod Centrum Filmowym zobacz na mapie Gdyni, na którym wolne miejsca można znaleźć dosłownie o każdej porze.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (210)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.