Fakty i opinie

stat

Dzięki policyjnym psom odnaleźli zaginionego

Policyjni przewodnicy z psami odnaleźli 82-latka, który zaginął w środę rano w Gdyni. Okazało się, że mężczyzna wyszedł z domu, poszedł na spacer do lasu i zgubił się tam. Policjantów doprowadziły do niego specjalnie przeszkolone psy, które podjęły trop mężczyzny.zakończona Łącznie głosów: 1305
O zaginięciu 82-latka policję poinformowała jego rodzina. Mężczyzna wyszedł z domu, nie było z nim żadnego kontaktu, a jego bliscy podejrzewali, że mogło mu się stać coś złego. Na miejsce, do Chyloni, wezwano policyjnych przewodników z psami - MusemImanem.

Zwierzęta faktycznie podjęły trop zaginionego przy wejściu do lasu. Po kilkudziesięciu minutach doprowadziły policjantów do miejsca, w którym przebywał 82-latek. Prawdopodobnie zgubił się on podczas spaceru - znajdował się około kilometra od miejsca, gdzie pies po raz pierwszy podjął jego trop.

- Zaginiony 82-latek cały i zdrowy wrócił do miejsca swojego zamieszkania - mówi Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Na co dzień policjantom z Gdyni pomaga pięć psów. Poza Musem i Imanem, które specjalizują się w poszukiwaniu osób zaginionych, są też zwierzęta zajmujące się wyszukiwaniem narkotyków, a także materiałów wybuchowych.

Opinie (49) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.