• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

"Dziękuję, że nie pozwolił pan mi się zabić"

ms
20 maja 2022, godz. 21:00 
Opinie (169)
50-letnia kobieta zadzwoniła i podziękowała za odwiedzenie jej od popełnienia samobójstwa. Zdjęcie ilustracyjne 50-letnia kobieta zadzwoniła i podziękowała za odwiedzenie jej od popełnienia samobójstwa. Zdjęcie ilustracyjne

Kilka dni po tym, jak w ostatniej chwili odwiedziono ja od targnięcia się na własne życie, kobieta zadzwoniła z podziękowaniami.- Dziękuję, że nie pozwolił mi pan zrobić tego, co planowałam. Wtedy nie widziałam sensu, aby dalej żyć. Gdyby nie pan, już by mnie nie było. Cieszę, że otworzył mi pan oczy - usłyszał w słuchawce Mariusz Czapiewski, policjant z Gdańska.

Gdzie szukać pomocy psychologicznej w Trójmieście?


Cofnijmy się o kilka dni, by wyjaśnić okoliczności tej sprawy.

Wydarzenia rozegrały się w minioną sobotę. Policjanci z Oruni Górnej otrzymali informację, że jedna z mieszkanek okolicy próbuje targnąć się na własne życie.

Kilka minut po odebraniu zgłoszenia, weszli do wskazanego mieszkania.

O krok od tragediiPrzed nimi stała kobieta w średnim wieku, z zaciśniętym na szyi przewodem elektrycznym. W dłoniach trzymała długie noże, których ostrza dotykały jej szyi.

- Nie zbliżajcie się, bo się zabiję - ostrzegła policjantów.
Ponieważ próba obezwładnienia kobiety byłaby bardzo ryzykowna, policjanci zaczęli z nią rozmawiać. A właściwe najpierw zachęcili kobietę, by ona sama zaczęła mówić. Wiedzieli, że "wyrzucenie z siebie" problemów, to podstawowy krok, aby obniżyć emocje.

Minuty trwające wiecznośćMł. asp. Mariusz Czapiewski nakłonił kobietę do rozmowy. Rozmowa trwała kilkadziesiąt minut. W tym czasie przekonywał 50-latkę, że mimo trapiących ją problemów, warto się z nimi zmierzyć i że życie ma sens.

Udało się. Kobieta odrzuciła noże i pozwoliła sobie pomóc. Wtedy opiekę nad nią przyjęli członkowie zespołu ratownictwa medycznego.

Telefon z podziękowaniamiW czwartek, a więc pięć dni po opisanych wydarzeniach, kobieta zadzwoniła do policjanta, który odwiódł ją od samobójstwa.

Podziękowała mu za to, że dał jej życiu drugą szansę.

Gdzie szukać pomocyJeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie lub zdrowie bliskiej ci osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukać pomocy można też w instytucjach, takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej (telefon: 58 511 01 21), który jest czynny przez całą dobę. Istnieją też bezpłatne linie telefoniczne:
  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny siedem dni w tygodniu od 14 do 22,
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
ms

Opinie wybrane


wszystkie opinie (169)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane